فروش نوزاد توسط زنان بدکاره با همکاری رفقا + جزئیات

فروش نوزاد با همکاری رفقای بهداشتی!

فروش نوزاد : زنان بدکاره ای که با دریافت ۱۰۰ هزار تومان نوزادشان را می فروشند! زنان كارتن‌خواب و زنان روسپي هنگام زايمان به برخي بيمارستان‌هاي جنوب و مركز شهر مراجعه مي‌كنند و پس از به دنيا آمدن نوزاد…

دختر فراری هتک حرمت! تجاوز1 زنان بدکاره ای که با دریافت 100 هزار تومان نوزادشان را می فروشند!

فروش نوزاد

به گزارش شهر مطلب به نقل از جام نیوز، «‌خريد و فروش نوزاد»‌! ‌اصل خبر به اندازه كافي تكان‌دهنده است، اين خبر وقتي براي نخستين‌بار از سوي رئيس كميسيون اجتماعي شوراي شهر تهران رسانه‌اي شد، از سوي هيچ نهاد مسئولي تكذيب نشد، بلكه مسئولاني نظير معاونت زنان و خانواده رياست جمهوري به شكلي ضمني آن را تأييد كردند. حالا و با طرح احتمال دست داشتن برخي پزشكان و پرستاران شاغل در بيمارستان‌هاي شلوغ دولتي در اين ماجرا، باز هم اين اصل خبر نيست كه تكذيب مي‌شود، بلكه ماجراي دست داشتن پزشكان و پرستاران در اين خريد و فروش تكذيب شده است.

آن‌سوي اين تاييد و تکذيب‌ها اما کوتاهي نهادهاي مسئول براي مبارزه با اعتياد و ديگر آسيب هاي اجتماعي قرار دارد؛‌ نهادهايي که به جاي تلاش و اجراي قوانين در حوزه پيشگيري وقتي پشت تريبون قرار مي‌گيرند در نقش اپوزیسيون ظاهر مي‌شوند و آمارهايي را ارائه مي کنند که در درجه نخست بيانگر انفعال خودشان است.

خريد و فروش نوزادان واقعيت تلخي است كه زير پوست شهر جريان دارد. حكايت اين خريد و فروش، حكايت تلخ نشئگي و اعتياد است. رشد دو برابري اعتياد در زنان و رسيدن آمار اين آسيب از ۵/۶ درصد در سال ۸۷ به ۹/۳ درصد در سال ۹۰ حكايت تلخي است كه بهتر مي‌تواند به علامت سؤال بزرگي كه در برابر خريد و فروش نوزادان وجود دارد، پاسخ بدهد.

نخستين زمزمه‌هاي رسانه اي فروش نوزاد

سال گذشته بود كه اين موضوع براي نخستين‌بار از سوي فاطمه دانشور، رئيس كميسيون اجتماعي شوراي شهر تهران رسانه‌اي شد. به گفته وي، بر اساس گزارش‌هايي كه به دست آورده بود، زنان كارتن‌خواب و زنان روسپي هنگام زايمان به برخي بيمارستان‌هاي جنوب و مركز شهر مراجعه مي‌كنند و پس از به دنيا آمدن نوزاد با دريافت ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان بچه خود را مي‌فروشند.

پس از آن، خبر پيش‌فروش نوزاد كه به‌معناي خريد و فروش نوزاد در شكم مادر است نه فقط تكذيب نشد، بلكه از سوي معاونت امور زنان و خانواده رئيس‌جمهور تأييد شد. شهيندخت مولاوردي حتي از زياد بودن موارد آن در كشور سخن گفت. بنا به تأكيد وي، عوامل زنجير‌واري مانند فقر اقتصادي، فقر فرهنگي، اعتياد، كارتن‌خوابي و ازدواج كودكان منجر به فروش اين نوزادان مي‌شود. معاونت زنان و خانواده رئيس‌جمهور اگرچه اين نوزاد‌فروشي را پذيرفت، اما براي مواجهه و تدبير اين پديده هيچ راهكاري نداد. به گفته مولاوردي ۱۰ درصد آمار معتادان زن هستند؛‌آمار قابل‌‌تأملي كه طي سال‌هاي اخير رشدي عجيب داشت و با چنين رشدي آسيب‌هاي اجتماعي گسترده‌تري را بايد چشم‌انتظار بود.

حتما بخوانید :  تیراندازی مرگبار به بازیکن فوتبال و خانواده اش + عکس و جزئیات

از سوي ديگر رئيس اداره پيشگيري و درمان سوء‌مصرف مواد مخدر وزارت بهداشت سال گذشته در پي اظهارات فاطمه دانشور درباره خريد و فروش نوزادان از تولد سالانه ۷۰ هزار نوزاد از مادران معتاد خبر داد؛‌ نوزاداني كه بنا به تأكيد عليرضا نوروزي بايد براي ترك و رفع علائم اعتياد در بيمارستان بستري شوند.

۱۵۰ نوزاد بد سرپرست در ۷ ماه

حالا اين معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي كشور است كه بر اين حقيقت صحه مي‌گذارد. حبيب الله مسعودي فريد، فروش نوزاد توسط برخي مادران معتاد را واقعيتي عنوان مي‌كند كه انجام مي‌شود. وي در عين حال در اين باره مي‌گويد:‌اينكه خريد و فروش نوزاد در كشور انجام مي‌شود را همه مي‌دانيم، اما اينكه كسي گمان كند كادر و پرسنل بيمارستان در اين خريد و فروش‌ها نقش داشته يا اقدام به اين كار مي‌كنند، فرضيه كاملاً اشتباهي بوده و ممكن نيست، زيرا در صورت بروز چنين جرمي از سوي پرسنل بيمارستان، نهادهايي همچون دادستان عمومي انقلاب تهران به اين مسئله ورود خواهند كرد و از آن جلوگيري مي‌كنند.

مسعودي فريد با تأكيد بر اينكه اغلب مادران كارتن‌خواب نسبت به فروش كودك خود اقدام مي‌كنند، درباره اقدامات بهزيستي براي جلوگيري از اين خريد و فروش نوزادان اينگونه توضيح مي‌دهد: در حال حاضر طي همكاري با وزارت بهداشت چنانچه مادر معتادي براي زايمان به بيمارستان‌ها مراجعه كند، به بهزيستي ارجاع و اورژانس اجتماعي نيز حداكثر تا نيم ساعت مداخله را با همكاري مددكار بيمارستان آغاز و پيگيري مي‌كند به طوري كه در جريان گزارش مددكاري ممكن است خانواده صلاحيت پذيرش كودك خود را نداشته باشد، زيرا تشخيص داده مي‌شود كه در صورت واگذاري نوزاد به خانواده آنها خارج از بيمارستان اقدام به فروش نوزاد خود كنند.

به گفته وي طي هفت ماه گذشته حدود ۱۵۰ نوزاد از طريق بيمارستان‌ها به بهزيستي تحويل داده شده‌اند كه اين ارجاع از طريق همكاري بهزيستي با وزارت بهداشت صورت گرفته است. ضمن آنكه در حال حاضر NGOها نيز ورود خوبي به اين موضوع داشته ‌و توانسته‌اند برخي از اين كودكان را كه در خطر فروش بودند از خانواده‌هايشان بگيرند و به شيرخوارگاه‌ها تحويل دهند.

ايرج حريرچي، قائم مقام وزير بهداشت هم در واكنش به موضوع خريد و فروش نوزادان مي‌گويد: من هم مواردي از فروش نوزاد و كودك را شنيده‌ام، اما آنچه به حوزه ما مربوط مي‌شود، در حال كنترل است و اقدامات پيشگيرانه وسيعي در اين خصوص انجام داده‌ايم، همچنين در اين زمينه اورژانس اجتماعي به صورت بسيار فعال در حال رسيدگي است.

حتما بخوانید :  زن چاق قاتل که با نشستن روی شوهر لاغر خود او را کشت + عکس

حكم قاضي براي سرپرستي بهزيستي و فروش نوزاد

پاتوق‌هايي مانند محله هرندي تهران به عنوان يكي از كانون‌هاي انواع آسيب‌هاي اجتماعي، يكي از محلاتي است كه مي‌توان با مراجعه به آنها پيگير ماجراي خريد و فروش نوزادان شد. در بوستان‌هاي اين منطقه با وجود اجراي طرح‌هايي براي جمع‌آوري معتادان متجاهر هنوز هم مي‌توان زنان باردار رنجوري را ديد كه در گوشه‌اي در خماري خود فرو رفته‌اند يا از نشئگي درد مي‌كشند. حميدرضا شمسي، معاون پيشگيري بهزيستي استان تهران در رابطه با خريد و فروش نوزادان در بيمارستان‌ها مي‌گويد: از اين موضوع اطلاع دقيقي در دست نيست. وي در رابطه با واگذاري سرپرستي نوزادان مادران معتادي كه ممكن است فروخته شوند، مي‌گويد: معمولاً امور مربوط به حضانت و واگذاري كودكان بي‌سرپرست يا بدسرپرست حتي اگر مادر و پدر معتاد داشته باشند با معاونت امور اجتماعي بهزيستي است و اين كودكان در گروه كودكان بد يا بي‌سرپرست قرار مي‌گيرند و به حكم قاضي به مراكز بهزيستي سپرده مي‌شوند.

به گفته شمسي، جمع‌آوري زنان معتاد اگر از نوع مراكز ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر باشد، اين زنان به مراكز زنان بهزيستي آورده مي‌شوند كه اغلب آنها كارتن‌خواب هستند. بنابراين تعداد مادران معتادي كه باردار باشند يا به همراه كودك خود در خيابان‌ها باشند، بسيار كم است و آنهايي كه نيروي انتظامي جمع‌آوري مي‌كند در مراكز ما نگهداري مي‌شوند.

فروش نوزاد توسط زنان بدکاره با همکاری رفقا + جزئیات