قرعه‌ کشی لیگ قهرمانان آسیا انجام شد + تصاویر و اطلاعات تیم ها

برگزاری قرعه‌ کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا

قرعه‌ کشی لیگ قهرمانان آسیا : پرسپولیس با الهلال همگروه شد، ذوب آهن با العین، استقلال خوزستان با لخویا/گروه راحت استقلال در صورت صعود

1

قرعه‌کشی لیگ قهرمانان آسیا سال ۲۰۱۷ برگزار شد و نمایندگان ایران حریفان خود را شناختند.

قرعه‌ کشی لیگ قهرمانان آسیا برای رقابت‌های سال ۲۰۱۷ پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) در هتل پتالینگ جایا واقع در ایالت سلانگور مالزی برگزار شد.

استقلال خوزستان، قهرمان لیگ برتر پانزدهم، ذوب‌آهن اصفهان قهرمان جام حذفی فصل ۹۵-۹۴، پرسپولیس نایب قهرمان لیگ برتر پانزدهم و استقلال به عنوان تیم سوم لیگ برتر پانزدهم نماینده ایران در لیگ قهرمانان فصل ۲۰۱۷ هستند. استقلال خوزستان، ذوب‌آهن و پرسپولیس سه سهمیه مستقیم ایران هستند که حضورشان در مرحله گروهی قطعی است و استقلال تهران برای حضور در مرحله گروهی باید یک دیدار پلی‌آف را روز ۱۹ بهمن در ورزشگاه آزادی با السد قطر برگزار کند.

سهمیه‌های لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۷ به این ترتیب تقسیم شد که در منطقه غرب آسیا عربستان و امارات ۱+۳ سهمیه دریافت کردند. تعداد سهمیه ایران در کنار قطر ۲+۲ است که البته باتوجه به اینکه عراق، سوریه و لبنان موفق به کسب معیارهای حضور در لیگ قهرمانان آسیا نشدند و فوتبال کویت هم تعلیق است، یکی از سهمیه‌های پلی‌آف ایران تبدیل به سهمیه مستقیم شد (سهمیه عراق به ایران رسید) تا سهمیه کشور ما هم در کنار عربستان و امارات ۱+۳ شود. ازبکستان هم یک سهمیه مستقیم و دو سهمیه پلی‌آف دارد. اردن، بحرین و هند هم یک سهمیه در پلی‌آف خواهند داشت.

در منطقه شرق آسیا کره‌جنوبی و ژاپن ۱+۳ سهمیه دارند و تعداد سهمیه باشگاه‌های چین ۲+۲ است. استرالیا دو سهمیه مستقیم دارد و یک تیم استرالیایی هم در پلی‌آف حضور خواهد داشت. تایلند یک سهمیه مستقیم و دو سهمیه پلی‌آف دارد و ۱+۱ سهمیه هم برای هنگ‌کنگی‌هاست. ویتنام، مالزی، اندونزی، میانمار، فیلیپین و سنگاپور هم هرکدام یک سهمیه در پلی‌آف دارند.

قرعه‌کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به شرح زیر است:

منطقه غرب آسیا

گروه A: الاهلی امارات، لوکوموتیو ازبکستان، التعاون عربستان و پلی‌آف ۳ (برنده دیدار استقلال – السد)
گروه B: الجزیره امارات،استقلال خوزستان، لخویا قطر و پلی‌آف ۲ (برنده دیدار الفاتح عربستان با تیم پیروز دیدار نسف‌قارشی ازبکستان – الحد بحرین)
گروه C: العین امارات، ذوب‌آهن اصفهان، الاهلی عربستان و پلی‌آف ۴ (برنده دیدار الجیش قطر – بنیادکار ازبکستان)
گروه D:پرسپولیس، الهلال عربستان، الریان قطر و پلی‌آف یک ( برنده دیدار الوحده امارات با تیم پیروز دیدار الوحدت اردن – بنگلور هند)

منطقه شرق آسیا

گروه E: کاشیما آنتلرز ژاپن، موانگتانگ یونایتد تایلند، برنده پلی‌آف ۴ (شانگهای شنهوای چین/ بریزبین استرالیا، گلوبال اف‌سی فیلیپین و تمپینز رووز سنگاپور) و برنده پلی‌آف یک (جوجو یونایتد کره‌جنوبی/برنده دیدار کیتچی هنگ‌کنگ – هانوی T&T ویتنام)
گروه F: اف سی سئول کره جنوبی، تیم دوم ژاپن، وسترن سیدنی استرالیا و برنده پلی‌آف ۳ (شانگهای SIPG چین/ برنده دیدار سوکوتای تایلند – یاداناربون میانمار)
گروه G:گوانگژو اورگراند چین، سوان سامسونگ کره جنوبی، تیم سوم ژاپن و ایسترن هنگ‌کنگ
گروه H: آدلاید یونایتد استرالیا، جیانگسو چین، جئونبوک موتورز کره‌جنوبی و برنده پلی‌آف ۲ (تیم چهارم ژاپن/ برنده دیدار بانکونگ یونایتد تایلند – جوهور دارالتعظیم مالزی)

تاریخ دیدارهای نمایندگان ایران مشخص شد/ ۳ دیدار پیاپی خارج از خانه برای پرسپولیس

2

برنامه دیدارهای نمایندگان ایران در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۷ مشخص شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۷ پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) قرعه‌کشی شد و تیم‌های حاضر در این مسابقات حریفان خود را در گروه‌های مشخص شده، شناختند.

منطقه غرب آسیا

گروه A: الاهلی امارات، لوکوموتیو ازبکستان، التعاون عربستان و پلی‌آف ۳ (برنده دیدار استقلال – السد)
گروه B: الجزیره امارات،استقلال خوزستان، لخویا قطر و پلی‌آف ۲ (برنده دیدار الفاتح عربستان با تیم پیروز دیدار نسف‌قارشی ازبکستان – الحد بحرین)
گروه C: العین امارات، ذوب‌آهن اصفهان، الاهلی عربستان و پلی‌آف ۴ (برنده دیدار الجیش قطر – بنیادکار ازبکستان)
گروه D: پرسپولیس، الهلال عربستان، الریان قطر و پلی‌آف یک ( برنده دیدار الوحده امارات با تیم پیروز دیدار الوحدت اردن – بنگلور هند)

پس از مشخص شدن تیم‌ها، برنامه دیدارهای مرحله گروهی هم مشخص شد که برنامه دیدارهای نمایندگان ایران به شرح زیر است:

حتما بخوانید :  تانک‌ های ایرانی در موصل ، سایت‌ های موشکی ایران در اطراف موصل

دیدار پلی‌آف

استقلال – السد قطر، ۱۸ بهمن ۹۵، ورزشگاه آزادی

برنامه دیدارهای استقلال در گروه A در صورت صعود به شرح زیر است:

دور رفت:

الاهلی امارات – استقلال تهران، دوشنبه، ۲ اسفندماه ۹۵ در امارات
استقلال تهران – تعاون عربستان، دوشنبه، ۹ اسفند ۹۵، در زمین بی‌طرف ( به احتمال فراوان عمان)
استقلال تهران – لوکوموتیو ازبکستان، دوشنبه، ۲۳ اسفندماه ۹۵، ورزشگاه آزادی

دور برگشت:

لوکوموتیو ازبکستان – استقلال تهران، سه‌شنبه، ۲۲ فروردین‌ماه ۹۶، در ازبکستان
استقلال تهران – الاهلی امارات، سه‌شنبه، ۵ اردیبهشت‌ماه ۹۶، ورزشگاه آزادی
تعاون عربستان – استقلال تهران، سه‌شنبه، ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۹۶، در زمین بی‌طرف (به احتمال فراوان قطر)

برنامه دیدارهای استقلال خوزستان در گروه B به شرح زیر است:

دور رفت:

استقلال خوزستان- برنده دیدار الفاتح عربستان با تیم پیروز دیدار نسف‌قارشی ازبکستان – الحد بحرین، دوشنبه، ۲ اسفند ماه ۹۵
الجزیره امارات- استقلال خوزستان دوشنبه، ۹ اسفند ماه ۹۵ در امارات
استقلال خوزستان- لخویای قطر دوشنبه ۲۴ اسفند ماه ۹۵، ورزشگاه غدیر اهواز

دور برگشت:

لخویای قطر- استقلال خوزستان دوشنبه ۲۱ فروردین ماه ۹۶ در قطر
(برنده دیدار الفاتح عربستان با تیم پیروز دیدار نسف‌قارشی ازبکستان – الحد بحرین)- استقلال خوزستان، سه‌شنبه ۵ اردیبهشت ماه ۹۶
استقلال خوزستان- الجزیره امارات، سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ماه ۹۶، ورزشگاه غدیر اهواز

برنامه دیدارهای ذوب‌آهن در گروه C به شرح زیر است:

دور رفت:

العین امارات – ذوب‌آهن، سه‌شنبه، ۳ اسفندماه ۹۵، در امارات
ذوب‌آهن- الاهلی عربستان، سه‌شنبه، ۱۰ اسفندماه ۹۵، ورزشگاه فولادشهر
برنده الجیش قطر و بنیادکار ازبکستان – ذوب‌آهن، سه‌شنبه، ۲۳ اسفندماه ۹۵

دور برگشت:

ذوب‌آهن – برنده الجیش قطر و بنیادکار، سه‌شنبه، ۲۲ فروردین‌ماه ۹۶، ورزشگاه فولاد شهر
ذوب‌آهن – العین امارات، دوشنبه، ۴ اردیبهشت‌ماه ۹۶، ورزشگاه فولادشهر
الاهلی عربستان – ذوب‌آهن، دوشنبه، ۱۸ اردیبهشت‌ماه ۹۶، در زمین بی‌طرف

برنامه دیدارهای پرسپولیس در گروه D به شرح زیر است:

دور رفت:

پرسپولیس – الهلال عربستان، سه‌شنبه، ۳ اسفندماه ۹۵، در زمین بی‌طرف ( به احتمال فراوان عمان)
برنده دیدار الوحده امارات با تیم پیروز دیدار الوحدت اردن – بنگلور هند – پرسپولیس، سه‌شنبه، ۱۰ اسفند‌ماه ۹۵
الریان قطر – پرسپولیس، سه‌شنبه، ۲۴ اسفندماه ۹۵، در قطر

دور برگشت:

پرسپولیس – الریان قطر، دوشنبه، ۲۱ فروردین‌ماه ۹۶، ورزشگاه آزادی
الهلال عربستان، دوشنبه، ۴ اردیبهشت‌ماه ۹۶، در زمین بی‌طرف (به احتمال فراوان قطر)
پرسپولیس – برنده دیدار الوحده امارات با تیم پیروز دیدار الوحدت اردن – بنگلور هند، دوشنبه، ۱۸ اردیبهشت‌ماه ۹۶، ورزشگاه آزادی

نگاهی به وضعیت تیم‌های همگروه نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

3

نمایندگان ایران که در لیگ قهرمانان آسیا حضور خواهند داشت، حریفان خود را شناختند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، قرعه‌کشی لیگ قهرمانان آسیا سال ۲۰۱۷ در کوالالامپور مالزی برگزار شد و نمیاندگان کشورمان حریفان خود را در این رقابت‌ها شناختند. استقلال خوزستان، ذوب‌آهن، پرسپولیس و استقلال چهار تیم ایرانی حاضر در این رقابت‌ها هستند که در این میان، استقلال تهران باید ۱۹ بهمن در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا در تهران السد قطر را شکست داده تا در مرحله گروهی قرار بگیرد.

در زیر به وضعیت تیم‌های همگروه نمایندگان ایران در این رقابت‌ها می‌پردازیم.

گروه A: الاهلی امارات، لوکوموتیو ازبکستان، التعاون عربستان (برنده دیدار استقلال و السد (پلی‌‌آف ۳))

السد قطر: استقلال ابتدا باید السد قطر را شکست داده تا در این گروه قرار بگیرد. السدی که ژاوی کاپیتان پیشین بارسلونا و مرتضی پورعلی‌ گنجی مدافع ملی‌پوش ایران را در اختیار دارد. السد با ۲۷ امتیاز تیم دوم جدول لیگ ستارگان قطر است و تنها یک امتیاز با الجیش تیم صدرنشین فاصله دارد. به نظر می‌رسد شاگردان علیرضا منصوریان کار سختی برای عبور از این تیم داشته باشند. تنها شانس استقلالی‌ها این است که در ورزشگاه آزادی باید به مصاف حریف خود می‌روند.

الاهلی امارات: یکی از تیم‌های حاضر در گروه A، نامی آشنا برای ایرانی‌هاست. الاهلی امارات در گذشته بازیکنانی چون علی کریمی را در اختیار داشته و بازیکن پیشین تیم ملی کشورمان از این تیم به بایرن‌مونیخ پیوست. الاهلی در جایگاه سوم لیگ امارات قرار دارد و فاصله‌اش با تیم نخست ۵ امتیاز است. هر چند العین بازی عقب افتاده دارد و اگر مقابل حریفانش به برتری برسد، جایگاه الاهلی نزول پیدا می‌کند.

التعاون عربستان: این تیم عربستانی مانند استقلال خیلی شرایط خوبی در لیگ عربستان نداشته و در رتبه هفتم جدول لیگ این کشور قرار دارد.

حتما بخوانید :  حذف بی‌حجاب‌ ها از سریال نفس به دستور از بالا + عکس و جزئیات

لوکوموتیو ازبکستان: شاید بهترین تیم این گروه لوکوموتیو باشد، چرا که این تیم در لیگ حرفه‌ای ازبکستان با ۷۴ امتیاز و با اختلاف یازده امتیازی نسبت به تیم دوم در صدر جدول قرار دارد. با توجه به شرایط خوبی که نماینده ازبکستان دارد، این تیم باید شانس اصلی صعود به مرحله بعد باشد.

گروه B: الجزیره امارات، استقلال خوزستان، لخویا قطر و برنده پلی آف ۲ (برنده الفاتح عربستان با برنده نسف‌قارشی ازبکستان و الحد بحرین)

الجزیره امارات: اصلی‌ترین حریف نماینده ایران در این گروه الجزیره خواهد بود. آنها صدرنشین لیگ امارات هستند و شانس اول صعود از گروه خود محسوب می‌شود.

لخویای قطر: این تیم که در گذشته نشان داده چه بازیکنان باکیفیتی از لیگ‌های خارجی جذب می‌کند، در لیگ قطر با تفاضل گل کمتر در جایگاه سوم است و تنها یک امتیاز با تیم صدرنشین اختلاف دارد.

الفاتح عربستان: یکی از ضعیف‌ترین تیم‌های عربستانی که در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کرده، الفاتح عربستان است. این تیم با ۸ امتیاز در انتهای لیگ عربستان قرار گرفته و با توجه به روندی که در پیش گرفته، کاندیدای اصلی سقوط است. آنها برای قرار گرفتن در این گروه، ابتدا باید از سد برنده نسف قارشی ازبکستان و الحد بحرین بگذرند.

نسف قارشی: این تیم ازبکستانی تیم دوم جدول لیگ حرفه‌ای ازبسکتان بوده و حتی بالاتر از بنیادکار قرار گرفته است.

الحد بحرین: همانطور که اشاره شد، الفاتح عربستان و الحد بحرین مشخص کننده تیم چهارم گروه B خواهند بود. الحد در بین ۱۰ تیم لیگ بحرین در رتبه هفتم قرار دارد.

گروه C: العین امارات، ذوب آهن، الاهلی عربستان، پلی آف ۴ (برنده الجیش قطر و بنیادکار ازبکستان)

العین امارات: العین با وجود اینکه در رتبه سوم لیگ امارات قرار گرفته، اما دو بازی عقب افتاده دارد و در صورت پیروزی با تیم صدرنشین هم‌امتیاز خواهد شد.

الاهلی عربستان: این تیم در لیگ عربستان نوسان زیادی داشته و در حال حاضر در رتبه چهارم ایستاده است.

الجیش قطر و بنیادکار ازبکستان: برنده این دیدار چهارمین تیم این گروه را مشخص خواهد کرد. الجیش با وجود اینکه در مرحله پلی‌آف قرار گرفته، اما در کشور خود صدرنشین است و در صورت عبور از این مرحله یکی از شانس‌های اصلی برای صعود از گروه C باشد. بنیادکار ازبکستان با تفاضل کمتر در رتبه سوم لیگ حرفه‌ای ازبکستان است و با تیم صدرنشین ۱۱ امتیاز اختلاف دارد.

گروه D: پرسپولیس، الهلال عربستان، الریان قطر، برنده پلی آف یک (الوحده امارات با برنده الوحدت اردن و بنگلور هند)

الهلال عربستان: شاید اصلی‌ترین رقیب پرسپولیس، الهلال باشد. نماینده عربستان صدرنشین لیگ کشور خود است و شانس اصلی صعود از گروه D محسوب می‌شود.

الریان قطر: برخلاف سال‌های گذشته، الریان در بین سه تیم بالای جدول نیست و در رتبه پنجم لیگ قطر قرار گرفته است.

الوحده امارات و الوحدت اردن و بنگلور هند: الوحده به طور حتم شانس بالایی دارد که از مرحله پلی آف عبور کند. این تیم در رتبه ششم لیگ حرفه‌ای امارات قرار دارد و باید منتظر برنده دیدار الوحدت اردن و بنگلور هند باشد. نماینده اردن در لیگ کشورش دوم است و شانس اصلی برای قهرمانی و نماینده هند هم در کشور خود صدرنشین است.