قورباغه شفاف عجیب که می توان قلب او را در حال تپش دید + عکس

قورباغه شفاف عجیب

قورباغه شفاف : دانشمندان قورباغه‌ شیشه‌ای یافته‌اند که می‌توان از میان قفسه سینه، تپیدن قلبش را مشاهده کرد.به گزارش شهر مطلب به نقل از دیلی‌ میل، این موجود که در زمین‌های پست اکوادور و در قلب آمازون کشف شده، دارای نقاط سبزرنگی در قسمت پشت و همچنین قلب کاملا مرئی است. غشای شفافی اندام‌های این قورباغه را احاطه کرده است.

 اخبارعلمی,خبرهای علمی, قورباغه

در حالی که این قورباغه نخستین موجود شفاف روی زمین نیست، دانشمندان دانشگاه San Francisco de Quito در اکوادور بر این باورند نشانه‌های پوستی و رفتار تولیدمثل غیرمعمولش آن را از مابقی موجودات شفاف متمایز می‌کند.

تیم علمی این قورباغه تازه کشف شده را در گونه Hyalinobatrachium قرار داد زیرا با قورباغه‌های حاضر در این گونه وجه تشابهات زیادی است.

عکس قورباغه شفاف عجیب

 اخبارعلمی,خبرهای علمی, قورباغه

تمامی موجودات این گونه دارای بدن کاملا شفافی هستند و این بدین معناست که در نمای شکمی اندام‌های آن‌ها قابل رویت است؛ با این حال قلب همه آن‌ها از روی پوست بدنشان قابل مشاهده نیست.

رفتار تولید مثل این قورباغه‌های حاضر در این گونه غیرمعمول است زیرا گونه‌های نر از مجموعه تخم‌ها نگهداری می‌کنند. با این حال قورباغه جدید دارای نقاط سبز تیره بر روی بدنش و رفتارهای تولیدمثل خاص خودش است.

محققان هشدار داده‌اند حیات این موجود در خطر است و استخراج نفت و سایر فعالیت انسانی زیستگاه آن را تهدید می‌کنند.

حتما بخوانید :  عکس عاشقانه دونفره ( عاشقانه ترین تصاویر رمانتیک دونفره )

قورباغه شفاف عجیب که می توان قلب او را در حال تپش دید