قیمت آجیل و شیرینی شب یلدا چقد است ؟ + جدول قیمت سال ۹۵

قیمت انواع آجیل و شیرینی در آستانه شب یلدا . فندق و بادام‌هندی در صدر

قیمت آجیل شب یلدا : در آستانه شب یلدا، بازار آجیل و شرینی‌جات با رونق همراه شده و در میان انواع محصولات مغز فندق، بادام هندی، گردو و میوه خشک از گران‌ترین محصولات و کشمش، نخودچی و بادام زمینی جزو ارزان‌ترین اقلام به حساب می‌آیند.

Image result for ‫آجیل شب یلدا‬‎

قیمت آجیل شب یلدا

بازار انواع آجیل، شیرینی و شکلات در آستانه شب یلدا داغ شده و رفت و آمد و جنب و جوش خاصی پیدا کرده است، هر چند که به گفته برخی از فروشندگان میزان تقاضا نسبت به سال‌های قبل‌ پایین‌تر آمده است اما با این وجود بازار این محصولات نسبت به دیگر ایام و مقاطع سال از رونق بیشتری برخوردار می‌شود.

بررسی وضعیت قیمت‌ انواع شیرینی و آجیل در سطح شهر نشان از ثبات نسبی و عدم تغییر قیمت بیشتر اقلام در مقایسه با قیمت‌های اسفند ماه سال گذشته دارد. به گفته فروشندگان آجیل بازار ظرفیت افزایش تقاضا را ندارد و پیشبینی می‌کنند که قیمت‌ها در حداقل در آینده نزدیک به سمت افزایش نرود.

رویین‌تن – مدیرکل دفتر میوه‌های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی- درباره وضعیت بازار و عرضه محصولات مختلف آجیل گفت که انواع خشکبار به غیراز دو محصول بادام هندی و فندق از وضعیت مناسبی از نظر تولید، عرضه و قیمت برخوردارند و هیچ مشکلی برای بازار شب یلدا وجود ندارد.

وی تصریح کرد که قیمت انواع آجیل و خشکبار در سال جاری به مراتب بهتر و ارزان‌تر از پارسال است، چرا که به گفته وی فاصله قیمت محصول باغداران تا بازار مصرف چندان زیاد نیست و همین عامل، سبب شده رقابت در بازار با توجه به تنوع و تکثر محصول افزایش یابد.

البته بررسی قیمت‌ها از سطح شهر تقریبا در بیشتر اقلام حاکی از ثبات در مقایسه با ماه‌های قبل است و نه کاهش قیمت. در مورد شیرینی و شکلات هم تقریبا همین شرایط وجود دارد و به جز مورد که درصدی افزایش قیمت پیدا کرده‌اند سایر اقلام تغییر قیمتی نسبت به قیمت‌های اسفند سال قبل نداشته‌اند.

حتما بخوانید :  مجله جدید داعش با زبان فارسی هم چاپ شد + تصاویر و جزئیات جدید

آخرین مشاهدات و بررسی ها از بازار آجیل نشان می‌دهد که مغز فندق و گردو که به ترتیب هر کیلوگرم آن ۷۵ و ۷۰ هزار تومان و همچنین توت خشک با قیمت کیلویی ۸۰ هزار تومان گران‌ترین محصولات آجیل در بازار شب یلدا به حساب می آیند.

همچنین در میان سایر اقلام که بیشترین عرضه را در بازار دارند، انواع پسته بین کیلویی ۴۰ تا ۶۵ هزار تومان، بادام خام کیلویی ۶۳ هزار تومان، بادام هندی کیلویی ۷۰ هزار تومان، بادام زمینی کیلویی ۲۵ هزار تومان، تخمه آفتاب گرnان کیلویی ۱۵ هزرا تومان، تخمه کدو کیلویی ۳۳ هزار تومان و هر کیلوگرم تخمه هندوانه کیلویی ۱۹ هزار تومان فروخته می‌شود.

از سوی دیگر فندق با پوست کیلویی ۵۰ هزار و انجیر ۶۰ هزار تومان قیمت دارد و نخودچی و کشمش که جزو ارزان‌ترین این محصولات هستند به ترتیب کیلویی ۱۲ و ۱۵ هزار تومان عرضه می‌شود.

همچنین در بازار شرینی جان و شکلات، به طور متوسط هر کیلوگرم باسلوق ۱۱ هزار تومان، گز کیلویی ۱۳ هزار تومان، ‌ انواع سوهان‌های ساده و عسلی کیلویی ۲۵ تا ۴۰ هزار تومان، شکلات کاکائویی کیلویی ۳۰۰۰ تا ۲۵ هزار تومان، ‌ پای سیب کیلویی ۱۸ هزار تومان، شیرینی کشمشی ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، شیرینی پاپیونی کیلویی ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان و شیرینی دانمارکی کیلویی ۹۶۰۰ تومان قیمت دارد.

جدول قیمت آجیل و شیرینی شب یلدا ۹۵

انواع آجیلقیمت
انواع پسته۴۰ تا ۶۵ هزار تومان
بادام خام۶۳ هزار تومان
بادام شور۶۰ هزار تومان
بادا هندی۷۰ هزار تومان
بادام زمینی۲۵ هزار تومان
مغز فندوق۷۵ هزار تومان
تخمه ژاپنی۴۵ هزار تومان
تخمه کدو۳۳ هزار تومان
تخمه آفتاب گران۱۵ هزار تومان
تخمه هندوانه۱۹ هزار تومان
فندوق با پوست۵۰ هزار تومان
توت خشک۸۰ هزار تومان
گردو درجه یک۷۰ هزار تومان
کشمش۱۵ هزار تومان
نخودچی۱۲ هزار تومان
میوه خشک۸۰ هزار تومان
انجیر۶۰ هزار تومان
حتما بخوانید :  جنجال جدید و ناراحت کننده و گرفتن عکس سلفی با قبر هاشمی + عکس
انواع شیرینی و شکلات شب یلدامتوسط قیمت‌ها
باسلوق۱۱ هزار تومان
گز۱۳ هزار تومان
انواع سوهان های ساده و عسلی۲۵ تا ۴۰ هزار تومان
شکلات لقمه‌ای۱۷ هزار تومان
انواع شکلات تلخ۲۰ تا ۵۰ هزار تومان
شکلات کاکاویی۳۰۰۰ تا ۲۵ هزار تومان
شکلات مغزدار۲۵ تا ۴۵ هزار تومان
باقلوا۳۰ هزار تومان
شیرینی تر۱۸ هزار تومان
پای سیب۱۸ هزار تومان
شیرینی برنجی۱۱ هزار تومان
شیرینی زبان۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان
شیرینی دانمارکی۹۶۰۰ تومان
شیرینی کشمشی۱۵ تا ۲۰ هزار تومان
شیرینی پاپیونی۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان
شیرینی دسری۲۰ هزار تومان

قیمت آجیل و شیرینی شب یلدا چقد است ؟ + جدول قیمت سال ۹۵