قیمت آپارتمان تهران در سال ۹۶ متری چند ؟ + قیمت مناطق مختلف

آپارتمان در تهران در سال جدید متری چند + جدول

قیمت آپارتمان تهران در سال ۹۶ : قیمتهای جدید آپارتمان در مناطق ۲۲ گاه پایتخت حاکی از افزایش قیمت در سال جدید است.

بازار مسکن

اواسط اسفند ماه گذشته مرکز آمار ایران در گزارشی از افزایش ۸.۴ درصدی قیمت یک مترمربع زیربنای مسکونی شهر تهران طی پاییز ۹۵ در مقایسه با پاییز سال ۹۴ خبر داد.

این مرکز با استناد به سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور اعلام کرد متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۴۴۴۶۷ هزار ریال با میانگین مساحت ۳۰۸ مترمربع بوده که نسبت به فصل قبل ۲.۱ درصد کاهش (تابستان ۹۵) و نسبت به فصل مشابه سال قبل (پاییز ۹۴) ۸ درصد افزایش داشته ‌است. همچنین متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۴۳۵۰۹ هزار ریال با میانگین مساحت ۸۹ مترمربع و متوسط عمر بنای ۹ سال بوده که نسبت به فصل قبل ۱.۸ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۸.۴درصد، افزایش داشته است.

از سوی دیگر گرچه تنها دو هفته از سال جدید می‌گذرد و کارشناسان و دست‌اندرکاران بخش مسکن همواره از فروردین‌ به عنوان ماهی کم معامله یاد می‌کنند، اما به نظر می‌رسد بازار مسکن برای خروج از رکود دورخیز کرده است. روند معاملات در اولین ماه سال جدید نشان از آن دارد که احتمالا امسال آخرین سال رکود معاملات مسکن خواهد بود و این بخش در حالی وارد رونق می‌شود که افزایش قیمت ۱۰ تا ۱۵ درصدی برای آن پیش‌بینی می‌شود.

حتما بخوانید :  طاهری سرپرست پرسپولیس استعفا داد + جزئیات و دلیل استعفای طاهری

با این تفاسیر نگاهی به جدیدترین قیمت واحدهای مسکونی در نقاط مختلف پایتخت می‌اندازیم. یک واحد آپارتمان نوساز ۶۰ متری واقع در تهرانپارس با پارکینگ و انباری ۱۹۵ میلیون تومان به فروش رفته است.

واحدی با همین متراژ در ساعی و با امکانات مشابه ۳۳۵ میلیون تومان معامله شده است. یک دستگاه آپارتمان ۴۴ متری در اسکندری بدون انباری و پارکینگ ۱۴ ساله با قیمت ۱۳۳ میلیون تومان فروخته شده،‌ واحد ۷۵ متری در خواجه نصیر طوسی که ۲۴ سال از ساخت آن می‌گذرد با قیمت ۲۲۰ میلیون تومان معامله شده است.

واحد مسکونی نوسازی ۲۳۸ متری در یوسف‌آباد دو میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان و آپارتمان ۱۰۰ متری نوساز واقع در قیطریه یک میلیارد تومان داد و ستد شده است.

جدول قیمت آپاراتمان تهران سال ۹۶


حتما بخوانید :  شب 21 ماه رمضان و شب قدر در حرم امام رضا (ع) + تصاویر و حاشیه ها