قیمت میوه شب یلدا ، از قیمت انار تا قیمت هندوانه شب یلدا

قیمت میوه در آستانه شب یلدا

قیمت میوه شب یلدا : قیمت ها در بازار میوه و تره بار با نزدیک شدن به اواخر فصل پاییز و قرار گرفتن در آستانه شب یلدا، در برخی اقلام روند افزایشی پیدا کرده است.

مصطفی دارایی نژاد در پاسخ به این سوال که وضعیت عرضه محصولات پر مصرف برای شب یلدا به چه صورت است؟ ، بیان داشت:با توجه به تولید قابل توجه محصولات پرمصرف از جمله پرتقال، کیوی، انار و هندوانه در سال جاری هیچ مشکلی در تامین بازار شب یلدا وجود نخواهد داشت. عده ای بحث سرمازدگی باغات شمال کشور را مطرح می کنند؛ اما مسئله این است که با توجه به افزایش ۴۰ درصدی تولید مرکبات در استان مازندران ۲۰ درصد سرمازدگی باغات هیچ تاثیری در میزان عرضه مرکبات در بازار نخواهد داشت. هم اکنون قیمت هر کیلوگرم پرتقال در میادین از هزارتا ۲ هزار تومان است و یک نوع از این محصول که تک رج و یک ردیف است به قیمت ۲۵۰۰ تومان عرضه می شود.

او افزود:نرخ هر کیلوگرم کیوی در میادین از هزار تا ۲۵۰۰ تومان است.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار نرخ هر کیلوگرم انار در میادین را از ۱۵۰۰ تا ۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت:انار به وفور در بازار وجود دارد و گران ترین نرخ برای این محصول در میادین ۵هزار تومان است.

او در خصوص عرضه هندوانه در میادین بیان داشت:تولید هندوانه در میناب و دزفول چشمگیر بوده است و نرخ هر کیلوگرم هندوانه دزفولی ۴۰۰ تومان و میناب هزار تومان است. هندوانه سه برابر سال گذشته تولید شده است و هندوانه بندر جاسک که اصولا بعد از شب یلدا برداشت می شد در این ایام زودتر از شب یلدا برداشت می شود و به همین خاطر این محصول برای شب یلدا فراوان است.

شب یلداافزایش قیمت میوه در آستانه شب یلدا

رئیس اتحادیه میوه و تره بار با اشاره به اینکه عرضه ازگیل در دست دلالان است بیان داشت:همه مردم توان خرید این محصول را ندارند و نمی توان روی این محصول مانور داد. این محصول بیشتر توسط دلالان عرضه می شود. همچنین میزان تولید سیب کمتر از سال گذشته است اما خرید آن از ۲ تا ۴۵۰۰ تومان متغیر است که گرانترین نرخ سیب مربوط به محصول میانه و مراغه می شود.

دارایی نژاد در پایان در پاسخ به این سوال که قیمت محصولاتی که در میادین میوه و تره بار عرضه می شود با چه میزان تغییر قیمت در سطح شهر به فروش می رسد بیان داشت:طبق قانون نظام صنفی مغازه داران سطح شهر اجازه افزایش ۳۵ درصدی نرخ میوه نسبت به میادین میوه و تره بار را دارند. مثلا متوسط قیمت هر کیلوگرم هندوانه دزفولی در سطح شهر از ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان متغیر است.

قیمت انار و هندوانه برای شب یلدا چقدر است ؟