میهن هاست
صفحه اصلی سبک زندگی لباس مناسب کوتاه قدها ( ترفندهای لباس پوشیدن افراد قد کوتاه )

لباس مناسب کوتاه قدها ( ترفندهای لباس پوشیدن افراد قد کوتاه )

لباس هایی که کوتاه قدها باید داشته باشند

لباس مناسب کوتاه قدها : معمولا به خانم هایی که قد زیر ۶۰ سانت دارند ریزه می گویند. اما می توان این مسئله را به بهترین شکل مدیریت کرد. به عنوان مثال به جای کفش های تخت بیشتر از کفش های بلند استفاده می کنند یا همیشه در اتاق یک پلکان فلزی همراه دارند و یا همیشه در عکس ها جلوتر از همه می ایستند. اما آیا لباس هایی که می پوشند مناسب هستند؟ در این جا با ۶ نوع لباسی که کوتاه قدها باید داشته باشند آشنا شوید.

کفش های لژدار

لباس های مناسب کوتاه قدها

نمی توان نسبت به کفش های ۱۰ سانتی احساسی نداشت اما آسایش و راحتی پاها هم اهمیت زیادی دارد. هنگام خرید کفش سعی کنید برای کفش هایی هزینه کنید که هم لژ داشته باشند و هم بند مچ پا. با این ویژگی ها دیگر نیازی نیست یک جا بنشینید چون به اندازه کافی راحت هستند که بتوانید با آن ها به راحتی راه بروید.

شلوارهای گشادی که پاها را بلندتر نشان می دهد

لباس های مناسب کوتاه قدها

اگر می خواهید قدتان کمی بلندتر نشان داده شود چرا شلوار گشاد را با کفش های لژدار امتحان نمی کنید؟ این شلوارها قدشان بلند است و پاچه روی کفش ها می افتد و همین باعث می شود قد بلندتر نشان داده شود. از طرف دیگر این شلوارها کمر را باریک تر نشان می دهد.

جین دمپا گشاد

لباس های مناسب کوتاه قدها

معمولا شلوارهای جین کمی بلند هستند و برای کوتاه کردن آن ها باید به خیاط مراجعه کرد. اما بعضی برندها برای کوتاه قدها اندازه های کوتاه تری تولید می کنند که می توانید آن ها را هم با بوت و هم با صندل امتحان کنید. فقط باید بدانید که چه کفشی را با آن ست کنید.

کت متوسط

لباس های مناسب کوتاه قدها

معمولا کوتاه قدها با پوشیدن ژاکت و پالتو مشکل دارند. وقتی قد این لباس ها تا زانو باشد دیگر نمی توان آن ها را با کفش های بدون پاشنه پوشید. پس باید کت یا پالتویی که انتخاب می کنید تا زیر باسن باشد تا همه چیز با هم تناسب پیدا کند.

بلوز یقه هفت

لباس های مناسب کوتاه قدها

این مثلث بر عکس روی یقه برای ریز نقش ها بسیار مناسب است چون توجه را از قسمت کمر دور کرده و به قسمت یقه متمرکز می کند. جنس پارچه لباس باید سبک باشد و بتوانید در مناسبت ها و فصل های مختلف از آن استفاده کنید و طرح و رنگ آن ها شما را زود خسته نکند.

پیراهن کوتاه

لباس های مناسب کوتاه قدها

لباس های کوتاهی که بلندی قد آن ها تا بالای مچ پاهاست نسبت به لباس های خیلی کوتاه جذاب تر و شیک تر هستند. پس سعی نکنید لباس هایی انتخاب کنید که روی مچ را می گیرند چون کمی شما را شلخته می کند.

اشتباهاتی که شما را کوتوله نشان می دهد

دوست دارید در عرض پنج دقیقه قدبلند شوید در اینجا ترفندهای زیادی را یاد می گیرید و متوجه می شوید با چه انتخاب هایی قدبلند به نظر خواهید رسید

این روزها دخترخانم‌ها و آقاپسرها به‌دنبال داشتن قدی بلند‌تر هستند و برای رسیدن به این آرزو گاهی حتی به جراحی‌های دشواری مثل جراحی افزایش طول قد، روی می‌آورند؛ ولی بلند‌تر به‌نظر آمدن، این‌قدر‌ها هم دشوار نیست و نیاز به این همه دردسر ندارد!

با راهکارهایی ساده ولی زیرکانه می‌توانید قدبلند‌تر به‌نظر برسید. اگر این شگرد‌ها را نمی‌دانید، به شما این نکات ریز و ظریف را یاد می‌دهیم تا اندامی عالی داشته باشید.

۱. لباس‌های یک رنگ بپوشید

ساده‌ترین راه برای اینکه قدبلند‌تر به‌نظر بیایید، این است که وقتی می‌خواهید لباس بپوشید، لباس‌هایی بپوشید که یکرنگ باشند. مثلا کت و دامن یا حتی مانتو و روسری‌تان را یکرنگ انتخاب کنید. اگر از این سرتا پا یکرنگ بودن خوش‌تان نمی‌آید، می‌توانید رنگ‌هایی انتخاب کنید که در یک خانواده هستند، مثلا طیف رنگ خاکستری یا طیف رنگ آبی و سرمه‌ای را برای هریک از لباس‌هایی که پوشیده‌اید، انتخاب کنید. اگر شکست رنگی واضح و تند در سرتا پای شما وجود نداشته باشد، بلندتر به‌نظر می‌رسید.

۲. لباس‌های گشاد نپوشید

اگر از کوتاهی قدتان نگرانید، باید به شما بگوییم سراغ شلوار‌های گشاد نروید. کلا برای اینکه قدبلند‌تر به‌نظر برسید، باید لباس‌ها و به‌خصوص شلوارهای گشاد را کنار بگذارید. در عوض لباس‌هایی که به‌خوبی جفت‌وجور بدن‌تان هستند، شما را کشیده‌تر نشان می‌دهند.

۳. این شلوار‌ها را بپوشید

شلوار‌های پاچه گشاد و بلند باعث می‌شوند ‌بلند‌تر به‌نظر برسید. راه‌های باریک روی پارچه، چین یا خط اتوی جلوی شلوار در بلند‌تر نشان دادن شما معجزه می‌کند. در‌عوض باید از پوشیدن شلوار‌های برمودا خودداری کنید.

۴. از خطوط عمودی استفاده نکنید

فراموش نکنید رمز دیگر قدبلند‌تر به‌نظر آمدن این است که از اجزا و نقش‌های عمودی در لباس‌های‌تان استفاده کنید. مثلا برای کلاس ورزش، شلوار‌های گرمکنی انتخاب کنید که روی بغل پاهای شما خطوط عمودی داشته باشند. اگر رنگ شلوارتان را تیره و در مایه سرمه‌ای و مشکی با دو خط عمودی سفید در دو طرف پاها انتخاب کنید، پاهای‌تان بلند‌تر به‌نظر می‌رسند. حتی می‌توانید در لباس‌های‌تان از پارچه‌هایی با نقش‌های برجسته استفاده کنید یا از خیاط بخواهید لباس یا مانتوی‌تان را طوری بدوزد که ساسون‌های عمودی داشته باشد.

۵. از ‌زیور‌آلات استفاده کنید

دست خانم‌ها برای قد بلند‌تر جلوه دادن خودشان حسابی باز است. یک راهش این است که ‌سراغ زیورآلات بلند و دراز بروند. ما به شما استفاده از گردنبند‌های بلند و گوشواره‌های آویز بلند را توصیه می‌کنیم.

۶. این دامن‌ها را بپوشید

برای اینکه قد‌بلند‌تر به نظر برسید باید دامن‌هایی را انتخاب کنید که قد آنها بلند‌تر از عرض و پهنای آنها باشد. بر این اساس دامن‌های پفی را کنار بگذارید و دامن‌های ماکسی را بیشتر بپوشید؛ ولی دامن‌های تا زانو برای خانم‌های قد‌بلند بهترین هستند.

۷. به جنس پارچه لباس‌تان دقت کنید

برای قد بلند به نظر آمدن باید از پوشیدن لباس‌هایی با طرح‌های برجسته و پارچه‌های زمخت خودداری کنید. در‌عوض پارچه‌های تیره‌رنگ و نازک و نرم را انتخاب کنید. پارچه‌هایی با نقش و نگار شلوغ هم، اصلا‌ مناسب شما نیستند.

حتما بخوانید :  آرایشگاه زنانه زیبا و جذاب ( بهترین دکوراسیون برای آرایشگاه زنانه )

۸. کفش پاشنه‌بلند بپوشید

خب، اگر دوست دارید همه شیفته قدبلند شما شوند، به‌هرحال باید کمی به خودتان هم زحمت بدهید. یکی از این زحمت‌هایی که باید به خودتان بدهید، این است که کفش پاشنه‌بلند بپوشید؛ ولی برای اینکه بتوانید ساعات بیشتری با این کفش راه بروید باید کفش‌هایی را انتخاب کنید که سطح اتکای بزرگ‌تری داشته باشند مثلا پاشنه‌های نوک تیز را کنار بگذارید و سراغ کفش‌های پاشنه مربعی و پهن بروید.

۹. کمربندتان، نصف‌تان نکند

برای اینکه کشیده‌تر به‌نظر برسید، باید به کمربند یا حتی شلوار و بلوزی که می‌پوشید دقت کنید. نباید کمربند شما به گونه‌ای باشد که بدن‌تان را به دو بخش با رنگ‌های متفاوت تقسیم کند. مثلا هنگامی که سرتا پا مشکی یا سرمه‌ای پوشیده‌اید، نباید یک کمربند سفید روی آن ببندید که بدن شما را به دو بخش کوچک‌تر تقسیم کند؛ بهتر است کمربندی تیره در‌ همان مایه رنگی لباس‌تان ببندید تا چشم را ناگهان میخکوب نکند.

۱۰. آقایان کفش‌هایی با تخت ( کفه ) بلند بپوشند

اگر یک خانم بخواهد چند‌سانتی‌متر بلندتر به‌نظر بیاید، چندان دشوار نیست فقط کافی است یک جفت کفش پاشنه‌بلند پیدا کند و بپوشد ولی آقایان که نمی‌توانند کفش پاشنه بلند بپوشند! توصیه ما به آقایان قد‌کوتاه این است که سراغ خرید کفش‌هایی بروند که کفه ضخیم‌تری دارند چون باعث می‌شود قدشان به اندازه ضخامت کفش بلند‌تر شود البته در خیلی از کفش‌ها این لژ داخلی است و از بیرون معلوم نیست ‌‌کفشی با کفه ضخیم پوشیده‌اید.

۱۱. موهای‌تان را این مدلی فرم دهید

هیچ می‌دانستید اگر‌ سرطاس باشید کوتاه‌تر به نظر می‌آیید؟ ‌برای شما توصیه دیگری هم داریم و آن، این است که مدل مویی برای خود انتخاب کنید که در دو طرف سر شما جمع‌و‌جور باشند ولی مو‌ها کمی بلند و ایستاده قرار گیرند و بخش جلویی موهای‌تان را پرپشت فرم دهید. این مدل مو شما را ۵/۲ سانتی‌متر بلند‌تر نشان می‌دهد.

۱۲. شلوار پاکتی نپوشید

توصیه ما این است شلوارهایی که پاچه آنها‌ پاکتی است را کنار بگذارید. این شلوار‌ها شما را کوتاه‌تر نشان می‌دهند. به‌جای آن سراغ خرید شلواری‌هایی بروید که روی پای شما بایستند و به‌اندازه کافی بلند باشند. آستین کت شما هم، باید به اندازه‌ای بلند باشد که تا نیمه انگشت شست شما را بپوشاند.

۱۳. بلوز یقه هفت بپوشید

اگر آقا هستید می‌توانید برای لباس‌های‌تان سراغ پیراهن‌ها و بلوز‌های یقه هفت بروید. این پیراهن‌ها گردن شما را کشیده‌تر نشان می‌دهند و باعث می‌شوند ‌‌بلند‌تر به نظر برسید.

۱۴. از دکمه سر آستین(دکمه سردست) استفاده کنید

اگر درگروه آقایان شیک‌پوشی قرار دارید که با پوشیدن کت‌وشلوار میانه خوبی دارند، توصیه ما به شما این است که یک جفت دکمه سرآستین زیبا هم بخرید؛ این دکمه‌ها علاوه بر اینکه شما را شیک‌تر می‌کنند، کمک می‌کنند درکت‌وشلوارتان بلندتر و کشیده‌تر به‌نظر برسید.

۱۵. رنگ‌های تیره بپوشید

بهتر است لباس‌هایی با رنگ تیره را انتخاب کنید. رنگ‌های روشن، باعث می‌شوند ‌عیب‌های بدن شما بیشتر نشان داده شوند. پس ‌سراغ لباس‌هایی با رنگ تیره مثل مشکی، خاکستری و سرمه‌ای بروید تا بعضی از عیب‌های بدن شما را بپوشانند و لاغر‌تر به نظر برسید.

۱۶. کمربند‌های پهن و کلفت را کنار بگذارید

اگر‌ قد کوتاهی دارید، باید کمربند‌های پهن و کلفت را کنار بگذارید چون این کمربند‌ها شما را کوتاه‌تر نشان می‌دهند. به‌جای آن، باید سراغ کمربند‌های باریک‌تر و همرنگ با لباس‌های دیگر‌تان بروید. اگر می‌توانید حتی از کمر‌بند استفاده نکنید چون کلا‌ برای قد‌بلند‌تر به‌نظر آمدن، باید همه خطوط افقی را از لباس‌تان حذف کنید.

۹ نکته مهم در پوشش آقایان کوتاه قد

قد کوتاه، اندازه و سایز مشخصی ندارد؛ ممکن است شما با ۱۸۰ سانتیمتر قد خود را کوتاه بدانید و یا با ۱۵۰ سانتیمتر بلندی، از ظاهر خود کاملاً راضی باشید. در هر حال جدا از معیارهای اجتماعی و یا متوسط قد در جامعه آنچه که در تعیین کوتاهی و بلندی قد مهم است؛ سلیقه‌ی شخصی خود شماست.

اما اگر از اندازه‌ی قد خود کمی ناراضی هستید و دوست دارید در مهمانی‌ها، جمع‌های دوستانه، محل کار و یا هر جای دیگری چند سانتیمتر بلندتر به نظر برسید، راهکارهایی برای شما وجود دارد. راهکارهایی که با تغییرات اندکی در ظاهر و پوشش، شما را به ایده‌آل‌تان نزدیک‌تر می‌کند.

بامیلو پیش از این نیز برای استایل‌های مختلف و اندام گوناگون راهنماهایی را منتشر کرده است. اگر می‌خواهید متخصص مد خودتان باشید، نگاهی به آنها بیندازید.

از طیف رنگ‌های نزدیک به هم استفاده کنید

men clothing Ideas 101

نگه داشتن ترکیب رنگ پیراهن و شلوار و یا پیراهن با کت و شلوار در رنگ‌های هم‌خانواده می‌تواند توهم قد بلندتر ایجاد کند. تا جایی که امکان دارد پوشیدن پیراهن با لباس‌هایی با رنگ متضاد را کنار بگذارید. پوشیدن پیراهن با رنگ‌های تیره نیز این تصور را برای دیگران ایجاد خواهد کرد هرچند که ممکن است افراد لاغر را لاغرتر نشان دهد.

البته می‌توانید پیراهن‌های رسمی و غیر رسمی خود را با لباس‌هایی که از یک طیف رنگ نیستند نیز انتخاب کنید اما سعی کنید سایه‌هایی نزدیک به هم داشته باشند.

وقتی که دو رنگ متفاوت به تن می‌کنید و یا رنگ‌های مختلف از یک طیف را می‌پوشید سعی کنید شلوار شما از پیراهن‌تان تیره‌تر باشد. اصولا پوشیدن کفش تیره و شلوار تیره‌تر از پیراهن، طول را بهتر نشان می‌دهد تا برعکس این ترکیب و یا ادغام این دو.

الگوهای عمودی را انتخاب کنید

men clothing Ideas 104

الگوهای عمودی تمام افراد را بلندتر نشان می‌دهند هرچند که اثر لاغرتر نشان دادن را نیز ناگزیر به صورت توأمان به همراه دارند. در الگوهای افقی چشم به صورت ناخودآگاه به دو طرف بدن متمایل می‌شود و این می‌تواند قد شما را حتی کوتاه‌تر از چیزی که هست بنمایاند.

برای انتخاب این الگوها، خطوط عمودی پیوسته که یکی از رنگ‌های آنها سفید باشد، انتخاب مناسبی است؛ البته با در نظر گرفتن این نکته که خطوط باریک‌تر می‌تواند اثربخش‌تر باشد.

حتما بخوانید :  مانتو پاییز دخترانه + جدیدترین مدل های مانتو زنانه برای فصل پاییز

افزون بر رنگ، پارچه‌هایی که بافت عمودی نیز دارند می‌توانند همین تصور را ایجاد کنند، به این مجموعه، پیراهن‌هایی که نقش و نگارهای آنها به سمت بالا کوچکتر و محوتر می‌شود را نیز اضافه کنید.

پیراهن های تقریباً فیت بپوشید

پوشیدن لباس غیر سایز برای مردان کوتاه قد، قد و قواره‌ی آنها را مثل پتک بر سر دیگران می‌کوباند! تا جایی که امکان دارد از چنین شرایطی بگریزید. تلاش کنید سایزی را انتخاب کنید که روی تن شما کاملاً بنشیند، بسیاری از آقایان این اشتباه را مرتکب می‌شوند و در هنگام خرید یک سایز در خرید اشتباه می‌کند؛ اشتباهی که باعث می‌شود شبیه مجرمان در لباس زندان به نظر بیایند!

لباسی که زیر بغل آن به خاطر گشادی آویزان است و یا آستین‌های آن کمی پایین‌تر از حد استاندارد می‌ایستد، تنها موهبتش کوتاهتر نشان دادن شماست. چنین شمایلی بقیه را یاد دوران کودکی‌تان می‌اندازد که لباس یک سایز بزرگتر می پوشیدید و یا لباس‌های برادر بزرگ‌ترتان را به تن می‌کردید.

اگر سایز مناسب خود پیدا نمی‌کنید، پیراهن خود را به یک خیاط سفارش دهید؛ خیاط‌ها عموماً درک بهتری از نیازهای بدن شما دارند و اگر احتمالاً آنها را از قبل بشناسید با سبک پوشش شما کاملاً آشنا هستند. با این وجود بسیاری از برندها، پیراهن‌های خود را کوچک‌تر از سایزهای عادی طراحی می‌کنند؛ موضوعی که حتماً پیش از این هنگام خرید پیراهن‌ها با آن روبه‌رو بوده‌اید.

پیراهنی با نسبت‌های کوچک‌تر انتخاب کنید

men clothing Ideas 105

قرار نیست نسبت اجزای مختلف لباس برای تمام آدم‌ها یکسان باشد. شما می‌توانید برای بلندتر نشان دادن قد خودتان، به کراوات‌های باریک روی بیاورید هرچند که ممکن است انها را برای هر فضایی مناسب ندانید. ممکن است لبه‌ی باریک‌تر یقه، پاچه‌ی شلواری که به صورت نامحسوس کمی کوتاه‌تر از حد معمول است و یا جیب‌های نزدیک به هم در پیراهن و ژاکت، دکمه‌های کمتر بر روی کت و دیگر تغییرات ممکن از این دست می‌تواند در نهایت تصویری متفاوت از قد شما بسازد.

برای آنکه این نسبت‌ها را بشناسید لازم نیست حتماً پیراهنی بخرید و یا لباس جدیدی داشته باشید، تنها کافی‌ست لباس‌هایی که در کمد دارید را بپوشید و جلوی آینه آنها را با هم مقایسه کنید.

جزئیات در بخش بالای پیراهن باشد

men clothing Ideas 103

هرچیزی‌که ذهن مخاطب شما را به سمت خود می‌کشاند می‌تواند در بلندتر و یا کوتاه‌تر شدن قد شما تأثیر داشته باشد. بنابراین نباید جزئیات لباس شما در بخش پایین تنه و یا بخش پایینی پیراهن تان باشد. پیراهن‌های جیب‌دار، کراوات‌های رنگ روشن و یا سرشانه‌های متفاوت می‌توانند این توجه را به سمت قسمت‌های بالایی بدن شما بیشتر کند.

گاهی ممکن است وسوسه شوید که با یک کلاه، چند اینچ قد خود را بلندتر نشان دهید اما واقعیت این است که این کار نتیجه‌ای کاملاً عکس دارد؛ کلاه مانند یک درپوش روی قد شما عمل می‌کند؛ چیزی که نگاه مخاطبتان را اول به سوی خود جلب می‌کند و بعد به سمت پایین تنه می‌کشاند.

به بخش پیراهن‌ های پسرانه سر بزنید

در بخش لباس‌های نوجوانان می‌توانید پیراهن‌های خوبی پیدا کنید، هرچند که ممکن است سبک بسیاری از لباس‌های آنها به درد سنین بزرگسالی نخورد، اما پیراهن‌های رسمی‌شان گزینه‌های خوبی برای انتخاب خواهد داشت. شاید بزرگترین مشکل موجود در این راه، سایز دور شکم و دور سینه این لباس‌ها به نظر بیاید اما در واقع چون بسیاری از آقایان عادت دارند که لباس‌های بزرگتر از سایز خود بپوشند، با این مشکل روبه‌رو می‌شوند.

لباس درست را انتخاب کنید

men clothing Ideas 102

یک ژاکت بپوشید– پوشیدن یک ژاکت یا اورکت مناسب می‌تواند توجه را به سمت شانه‌ها باز گرداند. یک ژاکت رسمی با شلوار پارچه‌یی و یا یک گرمکن اسپرت برای تیپ‌های غیر رسمی به شرط آنکه موارد بالا در آنها رعایت شده باشد، می‌تواند مفید باشد.

شلوار را درست بر روی خط کمر قرار دهید– بر خلاف افراد قد بلند که می‌توانند خط شلوارشان را کمی پایین تر از حد معمول قرار دهند، افراد کوتاه قدتر باید شلوار به ویژه شلوار رسمی را درست بر روی خط کمر خود بپوشند. کمی پایین‌تر قرار دادن خط کمربند، پاهای شما را به جای پا شبیه شاخه‌ی درخت نشان خواهد داد! در این صورت برای نگه داشتن شلوار خود نیز نیازی به کمربندهای بزرگ و یا محکم بستن کمربند نخواهید داشت.

شلوارک و یا پیراهن آستین کوتاه ممنوع است– به طور معمول اندام کوتاه قدها کوچک‌تر از بلندقدهاست، نشان دادن مُدام آنها این موضوع را که شما ریزنقش هستید، بیشتر نمایان می‌کند. حتی اگر اندام لاغری نداشته باشید باز هم زیاد نشان دادن آنها توجه را بیشتر به سمت عرض شما جلب خواهد تا طول قد شما. البته پوشیدن برخی از این لباس‌ها در روزهای گرم سال اجتناب ناپذیر است که در این صورت باید تمام موارد بالا را برای کم کردن اثرات منفی، کم کنید.