لب های زیبا و خندان با این ترفندهای خانگی + آموزش

برای داشتن لب های زیبا

لب های زیبا :روش های خانگی برای داشتن لب های جذاب و زیبا – برای اینکه لب هاي جذاب و جذابی داشته باشید می توانید از انواع اسکراب هاي خوب بهره گیری کنید که واقعا پوست لب شما را نرم و جذاب میکنند. چه کسی لب هاي صورتی رنگ و جذابی که به طور طبیعی جذاب میباشند را دوست ندارد؟

Image result for ‫لب های زیبا‬‎

ترفندهای داشتن لب زیبا

لب هاي خوشگل جذابیت بیش‌تری به صورت‌‌تان میدهد و باعث می شوند صورت زیباتری داشته باشید. اگر شما هم به هر دلیلی دچار سیاهی لب ها شده اید داروهای خانگی میتوانند کمک‌تان کنند تا آن لب‌هاي جذاب و صورتی گلگون راکه همه ي وقت می‌خواستید، داشته باشید.

اسکراب شکر

کمی شکر بردارید و آن را مثل یک اسکراب بهره گیری کنید. اینکار پوست‌هاي تیره و مرده را از لب هاي‌تان حذف میکند و رنگ صورتی زیبایی به آن ها میدهد. به منظور از بین بردن سیاهی لب ها یتان اینکار را هر روز انجام دهید.

آب چغندر

۲ تا ۳ قطره آب چغندر را روی لب‌هاي‌تان ماساژ بدهید. ریشه‌ي چغندر لب هاي‌تان را صورتی‌تر خواهد کرد و ظاهر جذابی به انها خواهد داد.

روغن زیتون

۱ یا ۲ قطره روغن زیتون را روی لب‌هاي‌تان ماساژ بدهید. اینکار هم سیاهی لب ها یتان را کاهش می دهد و هم آن ها را مرطوب می کند.

آب لیمو

بله! همه ي‌ي ما می دانیم که آب لیمو برای مو بینظیر و حتی برای پوست فوق العاده‌تر هست. این ماده‌ي خوراکی همین طور برای خوشگل و صورتی کردن و رفع سیاهی لب ها یتان نیز خوب هست. ۲ تا ۳ قطره آب لیمو را روی لب‌هاي‌تان مالش دهید. لب‌هاي‌تان را بکشید و به آرامی ماساژ دهید. خواهید دید که تیرگی از بین خواهد رفت و لب‌هاي‌تان ظاهری نرم به خود خواهند گرفت.

گل رز

۲ تا ۳ قطره روغن گل رز بردارید و آن را روی لب‌هاي‌تان استعمال کنید. روغن گل رز به طور طبیعی به لب‌هاي‌تان رنگ صورتی می دهد.

عسل و تمشک

عسل، تمشک و آب لیمو را به مقدار مساوی با هم ترکیب کنید. این مرهم مایع را روی لب‌هاي‌تان بگذارید و اجازه بدهید مدتی بماند. عسل و لیمو به طور طبیعی سیاهی لب ها یتان را حذف خواهند کرد و تمشک به آن ها همان رنگ صورتی که همۀ وقت} می‌خواستید خواهد داد.

لب‌هاي‌تان را مسواک بزنید

هنگامی که مسواک زدن دندان‌هاي‌تان به پایان رسید، روی لب‌هاي‌تان را نیز مسواک بزنید. اینکار را به صورت هرروز انجام بدهید. عملکرد مسواک مثل یک اسکراب هست و پوست مرده را از روی لب حذف میکند. پس از آن یک بوم لب مناسب روی لب‌هاي‌تان بگذارید.

روغن نارگیل و روغن بادام

روغن نارگیل و روغن بادام را به نسبت برابر ترکیب کنید. این ترکیب را در یک ظرف دردار بریزید و به جای بوم لب از این ترکیب بهره گیری کنید. به طور منظم این ترکیب را بهره گیری کنید تا لب‌هاي‌تان نرم و صورتی شوند.

وازلین

بله! این یک ترفند قدیمی هست اما هنوز هم تاثیر شگرفی دارد. از وازلین بهره گیری کنید تا لب‌هاي‌تان نرم و جذاب شوند.

Image result for ‫لب های زیبا‬‎

اسکراب

اسکراب گردو یا بادام داشته باشید و آن را روی لب‌هاي‌تان بمالید تا پوست مرده از روی آن ها حذف شود. پوست مرده سیاه به نظر می رسد. اسکراب پوست مرده را حذف می کند، و نرمی و رنگ صورتی لب‌ها را حفظ میکند.

حتما بخوانید :  لاغری آسان و سریع با 34 ترفند ساده و کاربردی روزانه + جزئیات

بادام و شکر

کمی عسل، شکر و روغن بادام بردارید و انها را با هم مخلوط کنید. این ترکیب را روی لب‌هاي سیاه‌تان بگذارید و به آرامی مالش بدهید. روغن بادام لب‌هاي‌تان را مرطوب خواهد کرد، شکر مثل اسکراب عمل خواهد کرد و در این میان عسل رنگ طبیعی لب‌هاي‌تان را برمی‌گرداند.

روغن درخت چای

چند قطره روغن درخت چای را روی لب‌هاي‌تان بگذارید اجازه بدهید مدتی بماند. شما همین طور می توانید آن را بعنوان بوم لب به طور منظم بهره گیری کنید. این روغن رنگی طبیعی به لب‌هاي‌تان می دهد.

پودر زردچوبه

کمی پودر زردچوبه بردارید و آن را با عسل مخلوط کنید. این خمیر سفت را بعنوان بوم لب روی لب‌هاي‌تان بگذارید و اجازه بدهید بماند.

زعفران و کشک

چند رشته زعفران را با کشک ترکیب کنید و اجازه بدهید به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند. این ترکیب را روی لب‌هاي‌تان بگذارید و به آرامی ماساژ دهید.

آناناس و پاپایا

گوشت میوه‌ي آناناس و پاپایا را به مقدار مساوی با هم ترکیب کنید و آن را روی لب‌هاي‌تان بمالید. بهره گیری‌ي‌ منظم از این ترکیب لب‌هاي‌تان را صورتی و نرم خواهد کرد.

کره

کره را روی لب‌هاي‌تان بمالید. عجیب و غریب به نظر میرسد، اما واقعا موثر هست. بهره گیری از کره به صورت منظم به لب‌هاي‌تان رطوبت میدهد و آن ها را نرم می کند.

روغن کرچک، آبلیمو و گلیسیرین

روغن کرچک، آب لیمو و گلیسیرین را به مقدار مساوی با هم مخلوط کنید و آن را در یک ظرف نگه داری کنید. این بوم لب مایع را روی لب‌هاي‌تان استعمال کنید. اینکار به لب‌هاي‌تان آن رنگ صورتی مورد نظرتان را خواهد داد.

پوست پرتقال

پوست پرتقال‌هاي‌تان را دور نریزید؛ آن ها میتوانند برای لب‌هاي‌تان بسیار خوب باشند. پوست پرتقال را روی لب‌هاي‌تان ماساژ بدهید و معجزه را مشاهده نمایید.

گلیسیرین

۲ تا ۳ قطره گلیسیرین بردارید و با آن روی لب‌هاي‌تان را ماساژ دهید. اینکار تیرگی لب‌هاي‌تان را از بین میبرد و رنگ طبیعی انها را بازیابی می کند.

Image result for ‫لب های زیبا‬‎

برگ گشنیز

گذشته از رفتن به رختخواب، چند برگ گشنیز تازه را روی لب‌هاي‌تان ماساژ بدهید و اجازه بدهید تا صبح همان‌طور بماند. پس از بیدار شدن متوجه تفاوت خواهید شد.

ژل آلوئه‌ورا

یک برگ آلوئه‌ورا را ببرید و ژل داخل آن را دربیاورید. ژل را را روی لب‌هاي‌تان بگذارید و اجازه بدهید مدتی بماند.

روغن خردل

گذشته از خواب، ۱ تا ۲ قطره روغن خردل روی لب‌هاي‌تان بمالید. برای رسیدن به لب‌هاي صورتی رنگ و اغوا‌کننده اینکار را هر روز انجام بدهید.

خامه‌ي غلیظ و خمیر گوجه‌فرنگی

۲/۱ قاشق غذاخوری گوشت گوجه‌فرنگی و ۲/۱ قاشق غذا خوری خامه‌ي غلیظ بردارید و انها را با هم ترکیب کنید. این خمیر را روی لب‌هاي‌تان ماساژ دهید. اینکار کمک میکند که لب‌هاي‌تان به رنگ صورتی گلگون دربیایند.

آب سیب‌زمینی

سیب‌زمینی برای کاهش سیاهی لب ها یتان بسیار خوب هست. آب سیب‌زمینی خام را روی لب‌هاي‌‌تان استعمال کنید.

آب خیار

خیار میتواند همان لب‌هایي را به شما بدهد که همواره آرزویش را داشتید. آب خیار را روی لب‌هاي‌تان بمالید و تا زمانی که میتوانید اجازه بدهید بماند. این درمان را به مدت ۱۵ تا ۲۰ روز تکرار کنید و تفاوت را مشاهده نمایید.

حتما بخوانید :  آموزش آرایش بینی ( آرایش بینی برای کوچک و باریک نشان دادن ) فیلم

عسل

۱ تا ۲ قطره عسل روی لب‌هاي‌تان بگذارید و ماساژ بدهید. عسل لب‌هاي‌تان را مرطوب خواهد کرد و تیرگی آن ها را کاهش خواهد داد.

گلبرگ گل رز و شیر

چند گلبرگ گل سرخ تازه را در شیر له کنید و انها را حسابی با هم ترکیب کنید تا تبدیل به خمیر نرمی شوند. این خمیر را روی لب‌هاي‌تان بگذارید و اجازه بدهید مدتی بماند. این درمان را آن‌قدر تکرار کنید تا نتیجه را مشاهده نمایید. شیر تیرگی لب‌ها را کاهش می دهد و گلبرگ‌هاي گل رز لب‌هاي‌تان را گلگون و بسیار جذاب خواهند کرد.

تکه‌هاي یخ

بسیار ضروری هست که لب‌هاي‌تان را هیدراته نگه دارید تا هم ترک نخورند و هم تیره نشوند. بنابراین، تکه‌هاي یخ را روی لب‌هاي‌تان مالش دهید. مالش دادن تکه‌هاي یخ روی لب‌هاي‌تان کمک میکند که آن ها مرطوب بمانند.

آب توت‌فرنگی و وازلین

۱ قاشق وازلین و ۱ قاشق غذاخوری آب توت‌فرنگی را با هم ترکیب کنید و یک ژله‌ي صورتی رنگ نرم آماه کنید. این ترکیب را در یک ظرف نگه‌دارنده بریزید و به صورت هرروز روی لب‌هاي‌تان استعمال کنید.

دانه‌ي انار و شیر

۱ قاشق دانه‌ي انار بردارید و آن را همراه با ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری شیر در مخلوط کن بریزید و خوب مخلوط کنید. قوام آن باید مثل یک اسکراب باشد. حالا این خمیر را روی لب‌هاي‌تان بمالید تا پوست تیره و مرده از روی آن ها زدوده شود. این اسکراب را به صورت هرروز روی لب‌هاي‌تان استعمال کنید.

Related imageچگونه می توانیم از تیره شدن لب‌ها پیشگیری کنیم؟

سیگار نکشید چرا که سیگار کشیدن باعث سیاهی لب ها می شود.

– مصرف قهوه را محدود کنید.

– لب‌هاي‌تان را مک نزنید.

– هر زمان که بیرون میروید، یک بوم لب دارای SPF (ضد آفتاب) مناسب روی لب‌هاي‌تان بمالید.

– لب‌هاي‌تان را مرطوب کنید و آن ها را هیدراته نگه دارید.

– یک رژیم خوراکی سالم و مغذی داشته باشید.