لکه عرق روی لباس را با این ترفند عالی و ساده از بین ببرید + جزئیات

روش عالی برای از بین بردن لکه عرق روی لباس

لکه عرق روی لباس معمولا به صورت سفید رنگ ظاهر می‌شود و اگر افراد از لباس تیره رنگ نیز بهره گیری کنند لکه ها به وضوح دیده خواهند شد. لکه عرق روی لباس مخصوصا در تابستان یکی از بدترین و سرسخت ترین لکه ها هست. در این مطلب راه هایي را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید لکه عرق را از روی لباس تان پاک کنید.

روش عالی برای از بین بردن لکه عرق روی لباس

در این جا چند راهکار برای رها شدن از لکه هاي عرق برروی لباس هایتان ارائه میدهیم. این راه حل ها واقعاً جواب داده اند. شما میتوانید برای اطمینان، این راه حل ها را بر روی یک تکه پارچه انجام دهید.

پاک کردن لکه عرق با گوشت

قرار دادن گوشت یکی از این راه ها برای از بین بردن لکه عرق هست. گذشته از شستن لکه هاي عرق، لکه ها را مقداری مرطوب کنید و گوشت را روی لکه ها قرار دهید، سپس لباس را بشوئید.

پاک کردن لکه عرق با آسپرین

گذشته از این که همه ي امیدتان را از لباس سفیدی که با عرق بدن زرد شده هست از دست دهید، این روش را امتحان کنید. پودر درون دو کپسول آسپرین را در نصف فنجان آب گرم حل کنید و لکه هاي زرد را به مدت ۲ تا ۳ ساعت در محلول بگذارید.

پاک کردن لکه عرق با مایع ظرفشویی

به نسبت یک به ۲ از مایع ظرفشویی و آب اکسیژنه ترکیب کنید و لباس را به مدت یک ساعت در محلول قرار دهید.

حتما بخوانید :  دسرهای شکلاتی ( طرز تهیه 6 نوع دسر شکلاتی ساده و خوشمزه )

پاک کردن لکه عرق با نمک

نمک جادویی برای پاک کردن لکه هاي زرد عرق بدن برروی لباس ها دارد. ۴ قاشق غذاخوری نمک را در یک لیتر آب داغ حل کنید و با بهره گیری از اسفنج روی لکه ها آن قدر بمالید تا لکه ها محو شوند.

پاک کردن لکه عرق با لیمو

از هزینه هاي بالای خشک شویی برای پاک کردن این لکه ها دوری کنید. لکه هاي زرد عرق به راحتی با محلول مساوی آبلیمو و آب از بین میرود.

پاک کردن لکه عرق با سرکه

چند قطره سرکه مستقیماً بر روی لکه هاي زرد بریزید و بگذارید کاملاً سرکه به خورد لباس برود. سپس آنرا بشوئید. همین طور می‌توانید لکه هاي عطر بروی لباس هایتان را با این روش از بین ببرید.

پاک کردن لکه عرق با بکینگ پودر

یک خمیر با ۴ قاشق غذاخوری بکینگ پودر با ۱/۴ فنجان آب گرم درست کنید.خمیر را روی لکه هاي زرد عرق لباس قرار دهید و بگذارید کاملاً به خورد لباس برود، در حدود ۲ ساعت بعد وقتی که خمیر خشک شد، لباس را آبکشی کنید. برای یقه لباس بهتر هست موقع شستشو مقداری سرکه به آب آن اضافه کنید.

پاک کردن لکه عرق با آمونیاک

لکه هاي عرق، خون و یا ادرار را می توان با محلول نسبتاً قوی آمونیاک و آب از بین برد. لکه‌ها را با محلول آمونیاک مالش دهید و سپس آبکشی کنید.

حتما بخوانید :  هنرنمایی و ساخت و خلاقیت های جالب با جعبه کفش + تصاویر

پاک کردن لکه عرق با آب سرد

لکه هاي عرق را زیر آب سرد قرار دهید و به ملایمت آن را بمالید. اگر لباستان در آستانه زرد شدن لکه هاي عرق هست از آب گرم برای شستن بهره گیری نکنید چون باعث تثبیت لکه ها میشود.