مادر بمب‌ ها ( تصاویر و مشخصات و فیلم آزمایش مادر بمب‌ ها )

همه چیز درباره مادر همه بمب‌ ها

مادر بمب‌ ها : بمب ۱۱ تنی که آمریکا در افغانستان استفاده کرد . دولت آمریکا اعلام کرده که قدرتمندترین بمب غیر اتمی خود موسوم به «مادر همۀ بمب‌ها» را در شرق افغانستان علیه داعش مورداستفاده قرار داده است. اما این بمب چرا این لقب را گرفته است؟

بزرگ‌ترین بمب غیرهسته‌ای آمریکا ۳۶ کشته {عضو داعش به ادعاي آمريكا} در افغانستان برجای گذاشت

فیلم آزمایش مادر بمب ها

دانلود فیلم

به گزارش شهر مطلب به نقل از خبرآنلاین،این نخستین باری است که از این بمب قدرتمند، با عنوان جی بی یو ۴۳ (GBU-43) که حاوی ۱۱ تن مواد منفجره است، در یک عملیات نظامی استفاده می‌شود.

عکس مادر بمب ها

مشخصات مادر بمب ها

سلاح عظیم انفجار هوایی جی‌بی‌یو-۴۳/بی (GBU-43/B Massive Ordnance Air Blast) معروف به مادر همهٔ بمب‌ها ، بمب قدرتمندی است که توسط ارتش آمریکا (بدست Albert L. Weimorts Jr.) ساخته شد و در سال ۲۰۰۳ آزمایش شد. پس از آن روسیه «پدر همهٔ بمب‌ها» را آزمایش کرد که ادعا شده بود ۴ بار نیرومندتر از MOAB است. اندازه و توان سلاح روسی بصورت رسمی تائید نشده‌است.

هزینه ساخت مادر بمب ها

هزینه ساخت هر بمب جی‌بی‌یو-۴۳/بی، حدود ۱۶ میلیون دلار آمریکا برآورد می‌شود. این بمب بیش از حدود ۹.۲ متر طول و بیش از یک متر قطر دارد. این بمب ساعت ۷ و ۳۲ دقیقه عصر پنجشنبه به وقت محلی، توسط یک فروند هواپیمای ترابری ام سی ۱۳۰ (MC-130)، بر روی هدف مورد نظر انداخته شد. این بمب‌ها که با هواپیما حمل می‌شود، توانایی ایجاد خلاء دارند‎ ‎و قابل مقایسه با قدرت و کارایی یک بمب هسته‌ای ولی بدون ایجاد خسارات‎ ‎زیست‌محیطی ناشی از یک بمب هسته‌ای است ‎ ‎MOAB یا مادر همهٔ بمب‌ها که پیش از این به عنوان قوی‌ترین سلاح گرمافشاری شناخته می‌شد ، یک بمب هدایت شونده‎ ‎ماهواره‌ای دوربرد است.

حتما بخوانید :  پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی از امروز + جزئیات فروش اینترنتی