ماشین نویسی در ماه محرم چقدر هزینه دارد؟ +(عکس)

ماشین نویسی محرم چقدر هزینه دارد؟ +(عکس)
ماشین نویسی یکی از رسوماتی است که با شروع ایام محرم شروع می‌شود و در کنار تغییر چهره شهر، ظاهر خودروها نیز خود را با شرایط موجود وفق می‌دهند. ماشین نویسی یکی از مرسوماتی است

ماشین نویسی در ماه محرم

خبرگزاری میزان- ماشین نویسی یکی از رسوماتی است که با شروع ایام محرم شروع می‌شود و در کنار تغییر چهره شهر، ظاهر خودروها نیز خود را با شرایط موجود وفق می‌دهند. ماشین نویسی یکی از مرسوماتی است که هر ساله با شروع ماه محرم آغاز می‌شود و بازار ماشین نویسی را داغ می‌کند، این عادت از چند روز قبل از ماه محرم شروع و تا پایان این ماه ماه همچنان ادامه دارد. ماشین نویسی کاری است که قدمت چندان طولانی ندارد و چند سالی‌است که در ایام محرم بازار بسیار داغی پیدا کرده تا جایی که بنر نویسان در ایام محرم شلغ خود را به ماشین نویسی تغییر می‌دهند و با زدن تابلو ماشین نویسی انجام می‌شود بازار خود را داغ می‌کنند اما در این میان نکته قابل توجهی وجود دارد که علاوه بر ماشین نویسی نقاشی روی ماشین‌ها مدتی است که در این ایام باب شده و جوانان در این ایام با نقاشی خودرو خود ارادت خود را نشان می‌دهند.

ماشین نویسی در ماه محرم چقدر هزینه دارد؟

در ابتدا ماشین نویسی نرخ چندان زیادی نداشت و در نهایت هر فرد برای نوشتن یک بیت شعر باید ۱۰ هزار تومان هزینه می‌کرد ولی با وجود اینکه این عادت در میان مردم به خوبی جا افتاده است بنر نویسان نیز از این فرصت در این ایام کمال استفاده را کرده و پول خوبی به جیب می‌زنند تا جایی که نرخ‌ها متفاوتی برای نوشتن یک جمله تا یک بیت شعر و یک طراحی بر روی خودروها دارند.

این در حالی است که در این روزها برای نوشتن یک جمله در وصف اهل بیت باید از ۲۰ هزار تومان تا ۵۰۰ هزار تومان برای کشیدن یک نقاشی بر روی خودرو هزینه کرد که این نرخ بسته به مدل و میزان مصرف و طراحی مورد نظر تغییر می‌کند و هر کسی بسته به انصافش برای این کار نرخی تعیین می‌کند.

ماشین نویسی در ماه محرم

در این میان با یکی از ماشین نویسان در مورد درآمدش در ماه محرم می‌گوید: با وجود اینکه شغل اصلی ما نوشتن بنر برای ایام خاص است ولی در ماه محرم بازار ماشین نویسی داغ‌تر از بنر نویسی است و بازار این کار بیشتر در دهه اول داغ است و بسته به طرح و خط نرخ‌ها متفاوت است ولی بیشترین نرخ برای کشیدن یک نقاشی بر روی خودرو تا ۵۰۰ هزا رتومان است و کمترین آن مربوط به یک خط شعر با نرخ ۲۰ هزار تومان است و در ادامه با اشاره به اینکه این کار واقعا هنر است گفت: ماشین نویسی‌های صلواتی با شابلون انجام می‌شود ولی ما با قلم نقاشی و ماشین نویسی انجام می دهیم و پول هنر خود را می‌گیریم و با جا افتادن این رسم در میان مردم بازار خوبی در محرم برای بنر نویسان ایجاد شده که در طول روز بسته به طرح و خط از ۲۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان درآمد دارند.

علاوه بر این در این روزها بازار برخی از این بنر نویسان تا حدی داغ است که برای کشیدن یک طرح در چند روز آینده به شما وقت می‌دهند.

اما در این میان هستند مغازه‌ها‌یی که به قول خودشان در این یک دهه هنر خود را راه اهل بیت استفاده می‌کنند و برای رسم یک خط تا یک نقاشی بزرگ هزینه‌ای دریافت نمی‌کننند و به قول خودشان کار کردن در این راه موجب رضایت خاطر آن‌ها می‌شود.

ماشین نویسی

نکته قابل توجه اینجاست که با وجود اینکه چند سالی است که در کنار هر یک از تکیه‌ها تابلوی ماشین نویسی صلواتی زده شده بازار بنر نویسان، ماسین نویس درایام محرم تا حدودی از رونق اتفاده ولی هنوز هستند کسانی که برای نوشتن و یا یک طراحی روی خودرویشان پول زیادی پرداخت کنند.

ماشین نویسی در ماه محرم چقدر هزینه دارد؟