مجسمه قدیمی بودا از زیر آب بیرون آمد + تصاویر کشف مجسمه

کشف مجسمه قدیمی ساله بودا از زیر آب

کشف مجسمه قدیمی بودا : یک مجسمه ۶۰۰ ساله بودا پس از کاهش سطح آب در یکی از مخازن آب استان جیانگشی کشف شد.

به گزارش شهر مطلب به نقل از سی‌ان‌ان، یک مجسمه ۶۰۰ ساله بودا در استان جیانگشی چین کشف شد. این مجسمه در هنگام تعمیر یکی از مخازن آب این استان، از زیر آب سربرآورد. ماه گذشته سطح آب این مخزن به دلیل انجام تعمیرات ۱۰ متر کاهش یافت و یک روستایی متوجه پدیدار شدن سر این مجسمه از زیر آب شد.

سر مجسمه به یک صخره چسبیده و بودا به سطح آب خیره شده است. گردشگران و ساکنان این استان که این مجسمه را یک نشانه خوش یمن می‌دانند برای بازدید از آن به این استان می‌آیند.

باستان شناسان می‌گویند قدمت این مجسمه به امپراتوری مینگ (۱۶۴۴-۱۳۶۸ میلادی) برمی‌گردد. به نظر می‌رسد این مجسمه نشانه‌ای است که بر روی یک گنجینه بزرگ قرار داده شده. یک گروه باستان‌شناس در حال بررسی این استان باستانی و مجسمه بودا برای ارائه یک طرح حفاظتی از آن است.

باستانشناسان بر این باورند حکاکی‌های روی مجسمه بودا به این دلیل که زیر آب بوده کاملا دست‌نخورده و سالم باقی مانده است. اگر مجسمه خارج از آب بود در معرض تغییرات آب و هوایی و اکسیده شدن قرار می‌گرفت و فرسوده می‌شد.

حتما بخوانید :  قیمت شب یلدا مرغ و ماهی سال 95 + جدول قیمت های جدید

مجسمه مذکور تقریباً ۳.۸ متر ارتفاع دارد. یکی از مقامات محلی اعلام کرد این مجسمه به منظور کاهش شدت جریان آب دو رودخانه‌ای که در این محل در هم ادغام می‌شوند ساخته شده است.

پیدایش یک مجسمه 600 ساله بودا از زیر آب در چین+ تصاویر

پیدایش یک مجسمه 600 ساله بودا از زیر آب در چین+ تصاویر

مجسمه قدیمی بودا از زیر آب بیرون آمد + تصاویر کشف مجسمه