شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی شد + عکس و جزئیات

شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی شد

او پسر ملک سلمان پادشاه سعودی است و همزمان سمت وزیر دفاع را نیز برعهده دارد

محمد بن سلمان قبلا “جانشین ولیعهد” بود

محمد بن سلمان بن عبد العزیز آل سعود (متولد ۳۱ اوت ۱۹۸۵) جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان سعودی، و جوانترین وزیر دفاع در جهان است. او همچنین رئیس دربار سلطنتی و عضو آل سعود است. او به عنوان قدرت اصلی دربار پدرش ملک سلمان توصیف شده است. نخستین رخداد مهم او در این سمت مداخله نظامی به رهبری عربستان سعودی در یمن بوده است.

ادعای محمد بن سلمان درباره ایران

ایران به بهانه امام زمان (عج) می‌خواهد بر جهان مسلط شود!

جانشین ولیعهد عربستان در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الاخباریه سعودی گفت ایرانی‌ها می‌گویند برای زمینه‌سازی ظهور تلاش می‌کنند.

محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، جانشین ولیعهد عربستان و وزیر دفاع این کشور در مصاحبه اختصاصی با این شبکه با دستاویز قراردادن اعتقادات شیعیان گفت: “ایرانی‌ها معتقدند (حضرت) مهدی (عج) خواهد آمد و باید زمینه را برای آمدن او آماده کنند و باید کنترل کل جهان را در دست بگیرند.”

به نظر می‌رسد اشاره مغرضانه شاهزاده سعودی به یکی از اعتقادات اصلی شیعیان گامی دیگر در جهت توجیه شکست‌های پی‌در‌پی این کشور در کل منطقه بویژه در یمن و سوریه است.

حتما بخوانید :  آبمیوه عربی در ایران با نام عربی «الخلیج» حاشیه ساز شد + تصاویر

محمد بن سلمان در بخش دیگری از سخنانش گفت: “کمتر از ده میلیون نفر از مردم عربستان به دریافت کمک نیاز دارند. برای برطرف کردن مشکل مسکن سه طرح داریم که شامل تامین مسکن رایگان، ساخت و ساز مسکن با حمایت صندوق سرمایه گذاری مستغلات و ساخت و ساز با سرمایه گذاری مستقیم دولت برای تامین مسکن با قیمت پایین است.”

وی همچنین هشدار داد هر کس در هر سمتی باشد اگر در فساد دست داشته باشد، از پیگرد نجات پیدا نخواهد کرد.

محمد بن سلمان در پاسخ به سوالی درباره مطالبی که مطبوعات مصری در مورد روابط با عربستان منتشر می کنند، گفت: «اینها مطبوعات اخوانیزه شده (اشاره به جماعت اخوان المسلمین) هستند.»

قرار است مشروح این مصاحبه امشب در ساعت هشت و نیم به وقت محلی از الاخباریه سعودی و نیز شبکه ام بی سی به صورت همزمان پخش شود.


حتما بخوانید :  تشییع جنازه معدنچیان آزادشهر + تصاویر دردناک از تشییع پیکر