آخرین محموله کیک زرد وارد فرودگاه اصفهان شد + تصاویر

آخرین محموله کیک زرد وارد اصفهان شد

محموله کیک زرد : چهارمین و آخرین محموله کیک زرد خریداری شده از روسیه ساعت ۱۳:۳۰ روز سه‌شنبه از فرودگاه اصفهان به سایت هسته‌ای این شهر منتقل می‌شود.

جمهوری اسلامی ایران در چارچوب برجام پیش از این حدود ۲۳۰ تن کیک زرد را از طریق تبادل سوخت کمتر از ۵ درصد از روسیه به کشور وارد کرده است و دومین محموله کیک زرد که حدود ۱۴۹ تن است در چهار مرحله طی دو هفته گذشته از روسیه به کشور وارد شد.

این محموله‌ ۱۴۹ تنی کیک زرد اولین محموله‌ای است که از طریق کانال خرید در چارچوب برجام به طور مستقل از سوی ایران خریداری شده است.

آخرین بار ایران حدود ۴۰ سال قبل حدود ۵۰۰ تن کیک زرد از آفریقای جنوبی خریداری کرد.

اصغر زارعان دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی درباره قیمت آخرین محموله کیک زرد وارد شده به کشور به ایسنا گفت: این محموله بر اساس استاندارد و عرف بین‌الملل خریداری شده است.

وی هم‌چنین اعلام کرد که همراه با محموله ۱۴۹ تنی کیک زرد، حدود ۵ کیلوگرم اورانیوم تا غنای ۲۰ درصد وارد کشور می‌شود.

دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: در پاییز سال گذشته جمهوری اسلامی ایران در چارچوب برجام حدود ۷۰ کیلو از اورانیوم تا غنای ۲۰ درصدش را به روسیه فرستاد و حسب برجام هر زمان ایران به این سوخت نیاز داشته باشد می‌تواند با اطلاع آژانس آن را به کشور وارد کند. این میزان سوخت با توجه به نیاز فعلی برای ساخت سه مجتمع سوخت در راستای تولید رادیودارو در راکتور تهران به کشور وارد می‌شود.

حتما بخوانید :  نقطه ضعف احسان علیخانی رسانه ای شد + عکس و جزئیات

پیش بینی می‌شود در آینده نه چندان دور ایران مقادیر بیشتری از کیک زرد را در اختیار بگیرد.

آخرین محموله کیک زرد وارد اصفهان شدمحموله کیک زرد در فرودگاه اصفهان

آخرین محموله کیک زرد وارد اصفهان شدتصاویر ورود محموله کیک زرد

آخرین محموله کیک زرد وارد اصفهان شد