مرتب کردن اتاق خواب شلوغ و بهم‌ ریخته با ۱۰ روش ساده + عکس

اتاق خواب شلوغ و بهم‌ ریخته را چگونه مرتب کنیم

مرتب کردن اتاق خواب : راهکارهایی برای استفاده‌ی بهینه از فضا و حفظ نظم و ترتیب در اتاق خواب

ممکنه خیلی‌ها فکر کنن دکوراسیون داخلی اتاق خواب نیاز به مشورت خاصی نداره و یه کار روتین و راحته؛ و چون دور از دید مهمان‌ها هم هست پس زیبایی و نظم و ترتیبش هم چندان مهم نیست. اما حتی اون‌هایی که چنین عقیده‌ای دارن هم بعد از چند ماه زندگی تو یه اتاقی که بدون فکر چیده شده، به ویژه اگه کوچیک باشه، متوجه می‌شن که حسابی اشتباه می‌کردن و اتفاقاً دکوراسیون داخلی اتاق خواب هم مثل بقیه‌ی جاهای خونه نیازمند فکر و دقت زیادیه.

نکات و راهکارهای زیادی هست که با عمل بهشون می‌تونین یه فضای مرتب و سرشار از آرامش برای استراحت و خواب و گذراندن اوقات تنهایی خودتون داشته باشین؛ که چون تعدادشون زیاده، در چند بخش اون‌ها رو بررسی می‌کنیم.

اتاق خواب شلوغ و بهم‌ریخته

  1. از فضاهای غیرمتعارف و دور از دسترس هم می‌شه استفاده کرد

اون یه وجب بالایی دیوار، یه وجب مونده تا سقف، تقریباً برای هیچ چیزی کاربرد خاصی نداره؛ اما اگه یه شلف سراسری بزنین توی همون فاصله، می‌تونین یه فضای انبارمانند نسبتاً بزرگ توی دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌تون اضافه کنین. وسایلی که کم‌تر پیش میاد نیازتون بشه رو اون جا بذارین.

استفاده از گیره کاغذ برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب

  1. حتی گیره کاغذ هم به درد می‌خوره

البته گیره کاغذ کلاً چیز به‌دردبخوریه، شما حتی می‌تونین کمربند ایمنی ماشین رو باهاش یه کم شل‌تر از حالت عادی نگه دارین تا لباس‌تون چروک نشه (اینو از من نشنیدیناااا!)؛ اما این جا منظورم به طور خاص در حفظ نظم و ترتیب در دکوراسیون داخلی اتاق خواب بود. درسته که سیم‌های شارژر موبایل و تبلت و لپتاپ همه خیلی ظریف و شیک طراحی شده‌ن، ولی وقتی همه‌شون با هم روی میز جمع بشن خیلی محیط رو بهم‌ریخته می‌کنن. استفاده از گیره کاغذ، همون طوری که توی تصویر نشون داده شده، یه راهکار ساده برای کنترل این بهم‌ریختگیه.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

  1. بدون شرح!

توی دکوراسیون داخلی اتاق خواب تخت خواب مهم‌ترین عنصره؛ اگه بتونین علاوه بر راحتی و زیبایی، یه تخت خوابی پیدا کنین که پشتش کشوهای طبقه‌بندی شده برای کتاب و یه سری خرده ریزه داشته باشه که عالیه.

استفاده از رادیاتور در دکوراسیون

  1. رادیاتور رو هم به کار بگیرین

خیلی از خونه‌ها همچنان از شوفاژ برای گرمایش استفاده می‌کنن. خیلی ساده می‌تونین روی سطح این شوفاژها رو یه شلف بزنین، حتی لازم نیست در حد نمونه‌ی تصویری طبقه‌بندی کنین، و روی اون لوازم تزئینی یا کتاب و مجله قرار بدین. تازه، با این کار دیگه دوده‌ی رادیاتور دیوارتون رو هم سیاه نمی‌کنه.

حتما بخوانید :  ترفندهای چیدمان اتاق خواب محبوب

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

  1. کشوی زیر تخت

زیر تخت خواب یه فضای صعب‌الدسترسی و معمولاً کثیف و پر از کرک و موئه! کشوهای زیر تخت، یا تخت خواب‌هایی که به هر نحوی از اون فضای زیر برای نگهداری وسایل استفاده کرده‌ن، یه انتخاب فوق‌العاده برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌های کوچیک و بزرگ هستن؛ هم فضا برای انبار لباس‌های زمستونی تو تابستون، و لباس‌های تابستونی تو زمستون، دارین، هم از شر جارو کردن اون زیر راحت می‌شین.

همچنان کلی راهکار ساده‌ی دیگه برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب و استفاده‌ی بهینه از فضای اون و جلوگیری از بهم‌ریختگی‌ش هست، که در بخش‌های بعدی بهشون می‌پردازیم، منتظر باشین.

در این بخش به ادامه‌ی بحث می‌پردازیم و چند تا نکته‌ی دیگه در خصوص دکوراسیون داخلی اتاق خواب مطرح می‌کنیم.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک

  1. پله/کتابخونه

همه می‌دونیم وقتی فضا محدوده باید تا جایی که امکانش هست از فضای عمودی استفاده کنیم و تا سقف رو طبقه‌بندی کنیم؛ اما همیشه هم این مشکل هست که دسترسی به اون طبقات بالا خیلی سخت می‌شه و باید یه پله یا نردبون دم دست داشته باشیم (البته وجود یه نردبون تو خونه نیاز می‌شه به هر حال). اگه یه چیزی مثل این پله/کتابخونه‌ای که توی تصویر می‌بینین رو توی دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌تون جا بدین هم یه طبقه‌بندی بلند دارین هم این که طبقاتش مثل کشو میان بیرون و خودش می‌شه یه نردبون برای خودش!

دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک

  1. حلقه‌های پرده حموم

یعنی دیگه به هر دری می‌زنیم تا بتونیم توی دکوراسیون داخلی اتاق خواب یه کم بیش‌تر در فضا صرفه‌جویی کنیم! تاپ‌ها و لباس‌های سبک رو می‌تونین، مثل تصویر، یه حلقه‌های پرده حموم آویزون کنین و بعد چندین تا از این حلقه‌ها رو به یه چوب‌لباسی بزنین.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

  1. تابلوی زیورآلات

نگه داشتن یه تعداد گردنبند توی کشو واقعاً کار آسونی نیست؛ همیشه به هم گره می‌خورن و بعضاً هم در حین جدا کردن‌شون زنجیرهاشون پاره می‌شه. اما اگه یه تخته‌ چوب‌پنبه‌ای، با یه روکش مخمل خوش‌رنگ، با یه قاب قشنگ، تهیه کنین، می‌تونین علاوه بر این که زیورآلات‌تون رو خیلی ساده با چند تا سوزن ازش آویزون می‌کنین، مثل یه تابلو هم تو دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌تون به کار بگیرینش.

حتما بخوانید :  آموزش تهیه لیموناد با روش های متفاوت و جدید + طرز تهیه و فیلم

کفش آویز

  1. آویز کفش

همیشه که نباید از یه چیز فقط برای کاربرد اصلی و معمولش استفاده کرد که؛ مثلاً می‌شه که مثل این تصویر از آویزهای کت برای نگهداری کفش هم بهره گرفت. توی در یه کمد عمیق رو از این آویزها بزنین و بقیه وسایل‌تون رو با فاصله توی عمق کمد جا بدین، که به هم برخورد نکن و کثیف بشن. این جوری می‌تونین کلی فضا خالی کنین و یه دکوراسیون داخلی مرتب‌تر و منظم‌تر داشته باشین.

راهکارهایی برای استفاده‌ی بهینه از فضا و حفظ نظم و ترتیب در اتاق خواب

  1. سقف‌تون رو هم به کار بگیرین

قبلاً گفتم، باز هم تاکید می‌کنم، در دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک باید از تمام ارتفاع دیوارها استفاده کرد؛ الان اضافه می‌کنم که از خود سقف هم استفاده کنین خب، چه اشکالی داره مگه؟

اگه دوچرخه‌سواری رو خیلی دوست دارین ولی چون انباری ندارین یا انباری‌تون جا نداره برای دوچرخه، توی اتاق هم دوست ندارین بذارینش چون چرخ‌هاش زمین رو کثیف می‌کنه و به هر حال کلی هم جا می‌گیره، غصه نخورین؛ می‌تونین از دیوار آویزون کنین دوچرخه‌تون رو، مثل یه تابلو؛ یا حتی اگه سقف بلند دارین می‌تونین مثل این تصویر از سقف آویزونش کنین، خیلی هم جالب می‌شه اتفاقاً؛ مطمئن باشین هر کسی هم وارد بشه توجهش به اون دوچرخه‌ی معلق در هوا جلب می‌شه.