مرگ جرج مایکل خواننده انگلیسی + عکس و علت مرگ و بیوگرافی

درگذشت جرج مایکل خواننده بریتانیایی + عکس و بیوگرافی

جرج مایکل ، خوانندۀ مشهور بریتانیایی روز یکشنبه در ۵۳ سالگی در منزل مسکونی اش درگذشت.

مرگ جرج مایکل

جرج مایکل یکی از موفق ترین خواننده های مرد در دنیا است که ۱۲ تک آهنگ انگلیسی و ۹ آلبوم انگلیسی و ده تک آهنگ آمریکایی و ۲ آلبوم آمریکایی داشته و همه او را با اثر مشهورش نجوای بی پروا می شناسند. جرج مایکل، خواننده برجسته بریتانیایی که هر شب کریسمس با ترانه مشهورش به یاد آورده می شد، در سن ۵۳ سالگی درگذشت.

خواننده مشهوری که یکی از مشهورترین چهره های موسیقی پاپ در دهه ۱۹۸۰ بود و به عنوان یکی از مشهورترین خوانندگان سولو شناحته می شد، دیروز عصر (یکشنبه) در خانه اش در انگلستان درگذشت. او ۵۳ سال داشت.

درگذشت جرج مایکل در منزلش

مدیر برنامه های جرج مایکل گفته او در کمال آرامش در منزلش فوت کرده است.

جرج مایکل که در نیمه دهه ۸۰ میلادی کار خود را با گروه وَم شروع کرد و به شهرت رسید، در سال های بعد به تنهایی به فعالیت هنری خود ادامه داد و توانست بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه از آثارش را به فروش برساند.

خانواده او روز یکشنبه (۲۵ دسامبر – پنجم دی) همزمان با اعلام این خبر از رسانه ها خواستند به حریم خصوصی آنها احترام بگذارند.

در بیانیه خانواده جرج مایکل آمده است:«با کمال تاسف باید خبر درگذشت پسر عزیزمان، برادر و دوست گرامی مان جرج را اعلام کنیم. او در کمال آرامش در روزهای کریسمس جان باخت.»

حتما بخوانید :  دربی رئال و اتلتیکو ( 12 اردیبهشت 96 ) عکس و فیلم و حاشیه ها

عکس جرج مایکل

LONDON, UNITED KINGDOM - MAY 11: George Michael attends a press conference to announce details of a new tour at The Royal Opera House on May 11, 2011 in London, England. (Photo by Neil Mockford/Getty Images)

جرج مایکل خواننده بریتانیایی در ۵۳ سالگی دار فانی را وداع گفت

به گفته پلیس درگذشت مایکل ناگهانی و بدون شبهه است.

جرج مایکل ۲۵ ژوئن ۱۹۶۳ در شمال لندن و از خانواده ای مهاجر که از یونان به انگلستان آمده بودند، به دنیا آمده بود.

یکی از ترانه های مشهور او «آخرین کریسمس» نام داشت که همواره جزو مشهورترین ترانه های کریسمس بود.

مایکل هر چند در سال های اخیر کم خبر بود، اما در دهه گذشته به خاطر مسایل مربوط به اعتیاد خبرساز شده بود و یکی دو بار به مدت کوتاهی بازداشت شده بود.

درگذشت مایکل در آخرین روزهای سالی شکل گرفت که با مرگ چهره مشهور موسیقی بریتانیا یعنی دیوید بویی شروع شد. پرنس و لئونارد کوهن دیگر چهره های برجسته دنیای موسیقی بودند که سال ۲۰۱۶ درگذشتند.

مروری کوتاه بر بیوگرافی جرج مایکل

جرج مایکل که پدرش، مهاجری قبرسی یونانی و مادرش هم انگلیسی است، در روز ۲۵ ژوئن سال ۱۹۶۳ در شمال لندن به دنیا آمد. در سال ۱۹۸۱، یعنی در سن ۱۸ سالگی به همراه دوست هم مدرسه ایش ، اندرو ریجلی و چند نفر دیگر گروهی را تشکیل داد که دوام چندانی نداشت و در همان سال بدل شد به گروه دو نفره وم که یکی از موفقیترین گروههای پاپ بریتانیایی در دهه هشتاد میلادی است .

در بین سالهای ۱۹۸۲ و ۱۹۸۶، گروه وم چندین ترانه پرفروش روانه بازار کرد و جرج مایکل هم که ملودی و شعر بسیاری از ترانه های گروه از اوست، در سال ۱۹۸۵ جایزه ای به عنوان بهترین ترانه ساز سال دریافت کرد. یکی از ترانه های به یادماندی آن دوران Last Christmas است که با وجود این که ۲۱ سال از عمرش می گذرد، اما هر سال، در ایام عید کریسمس از بسیاری از شبکه های رادیویی به گوش می رسد.

حتما بخوانید :  انفجار در سایت تحقیقاتی بندرعباس + جزئیات حادثه و تعداد کشته ها

در اوسط دهه هشتاد میلادی گروه وم از هم پاشید و جرج مایکل فعالیت سولوش را آغاز کرد. او در سال ۱۹۸۷ اولین آلبومش را به انتشار رساند، آلبومی به اسم (باور) که بعضیها هنوز هم آن را بهترین آلبوم این خواننده بریتانیایی می دانند.

مرگ جرج مایکل خواننده بریتانیایی + عکس و بیوگرافی