میهن هاست
صفحه اصلی اخبار روز مرگ حسن جوهرچی + علت مرگ حسن جوهرچی + بیماری حسن جوهرچی

مرگ حسن جوهرچی + علت مرگ حسن جوهرچی + بیماری حسن جوهرچی

درگذشت “حسن جوهرچی” بازیگر سینما و تلویزیون

“حسن جوهرچی” بازیگر سینما و تلویزیون که به تازگی در سریال آرام میگیریم ایفای نقش کرده بود صبح امروز دار فانی را وداع گفت.

Image result for ‫حسن جوهرچی‬‎درگذشت حسن جوهرچی

حسن جوهرچی بازیگر سینما و تلویزیون صبح امروز دار فانی را وداع گفت. وی به دلیل بیماری و عارضه کبدی در بخش آی سیو بستری بود.

دلیل مرگ حسن جوهرچی

به گفته یکی از نزدیکان این بازیگر، وی صبح امروز به دلیل ایست قلبی درگذشت. هنوز زمان دقیق تشییع پیکر این بازیگر مشخص نشده است.

علت مرگ حسن جوهرچی،عارضه کبدی بود.یکی از نزدیکان وی امروز صبح(۱۵بهمن ماه) اعلام کرد که او بر اثر ایست قلبی، دار فانی را وداع گفت.

برخی از منابع علت دقیق فوت حسن جوهرچی را فشار خون بسیارپایین و عفونت ریه عنوان کرده اند.

ایشان به علت فشار خون پایین دارو مصرف می کردند. عفونت باید کنترل می‌شد تا پیوند کبدی برای ایشان انجام شود اما به علت عفونت شدید ریوی و کنترل نشدن آن دار فانی را وداع گفت.
از این بازیگر این روزها سریال آرام می گیرم از شبکه دوم سیما پخش می‌شود .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کرد: حسن جوهرچی برای پیوند کبد اقدام نکرده بود، وی می‌توانست زنده بماند!

جوهرچی،مدتی در بخش آی سی یو بستری بود. وی هنگام مرگ تنها ۴۷ سال سن داشت.

علت مرگ «حسن جوهرچی» تشریح شد

روابط عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) با صدور اطلاعیه‌ای توضیحاتی در خصوص مرگ «حسن جوهرچی» ارائه کرد.

به نقل از روابط عمومی بیمارستان امام خمینی در این اطلاعیه آمده است: « مرحوم “حسن جوهرچی” از یک سال قبل با بروز زردی و ضعف و بیحالی، متوجه بیماری مزمن کبدی در خود شدند. در مدت یکسال گذشته وی پیگیری های اولیه ای نزد خود داشتند. به علت عدم بهبودی و پیشرفت مشکلات کبدی در این مدت، ایشان از حدود ٣ ماه قبل زیر نظر متخصصان گوارش و کبد مجتمع بیمارستانی امام خمینی قرار گرفتند.

در این زمان اقدامات تشخیصی و درمانی و مراقبتی سرپایی جهت تشخیص و درمان بیماری مزمن کبدی ایشان زیر نظر پزشکان فوقتخصص گوارش و کبد این مجتمع شروع شد. از ٢ ماه قبل نیز پرونده در درمانگاه پیوند کبد برای ایشان تشکیل شد.

در این مدت اطلاعات در مورد تشخیص و درمان بیماری مزمن کبدی به ایشان و خانواده بیمار داده می شد. در این سیر درمانی، ایشان یکبار در بخش گوارش مجتمع بستری شدند. در این بستری درمان های لازم بعمل آمد و با بهبود نسبی، درمان های سرپایی ایشان پیگیری شد. تکمیل مشاوره های و آزمایشات مورد نیاز قبل از دریافت پیوند کبد توسط درمانگاه پیوند کبد مجتمع پیگیری می شد. اقدامات مشاوره ای در این زمینه هم برای ایشان و خانواده بیمار اطلاع داده شد و تسریع گردید که در بعضی موارد از نظر پزشکی نیاز به اقدامات بیشتری قبل از پیوند بود.
در این مدت با توجه به شدت بیماری و ضرورت پیوند، علیرغم پیگیری های همکاران بیمارستان و خانواده، شرائط انجام پیوند فراهم نشد.
آخرین مراجعه ایشان در تاریخ دوشنبه هفته گذشته با حال عمومی بد به اورژانس مجتمع بوده که پس از احیاء در بخش آی سی یوی اورژانس مجتمع بستری شدند.

اقدامات پزشکی لازم در این خصوص برای ایشان توسط متخصصین مرتبط از رشته های مختلف بعمل آمد. در این بستری تظاهرات نارسایی شدید کبد شامل نارسایی کلیه هم زمان (سندروم هپاتورنال حاد) و عفونت ریوی وجود داشت که علیرغم اقدامات درمانی، کنترل نشد و متاسفانه منجر به فوت وی شد.
لازم به ذکر است در دو ماه گذشته بیش از ٢٠ پیوند کبد برای بیماران مشابه در مجتمع بیمارستانی امام خمینی برای بیمارانی که از نقاط مختلف کشور مراجعه می‌نمایند و اقدامات لازم را پشت سر گذاشته اند انجام شده و هیچ مشکلی از جهت انجام این اقدام درمانی پیشرفته وجود ندارد. روابط عمومی بیمارستان امام درگذشت این هنرمند محبوب را به بازماندگان محترم و جامعه هنری و هنردوست کشور تسلیت عرض می‌کند».

فیلم حسن جوهرچی و دخترش

آخرین پست اینستاگرامی مرحوم حسن جوهرچی

جشن تولد ۴۸ سالگی مرحوم حسن جوهرچی در یک مرکز خیریه در مشهد

Image result for ‫حسن جوهرچی‬‎

حسن جوهرچی در سال ۱۳۴۷ در یک خانواده اردبیلی در تهران متولد شد. لیسانس عکاسی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران دارد. بازی در سینما را در سال ۱۳۶۷ با «فیل در تاریکی» که بعد از پانزده سال کامل شد شروع کرد. اولین بازی مطرح او در سینما در سال ۱۳۷۰ با فیلم «برخورد» به کارگردانی سیروس الوند بود.

Image result for ‫حسن جوهرچی‬‎

او با بازی در سریال در پناه تو به شهرت رسید.

حتما بخوانید :  کامبیز دیرباز ( از زندگی خصوصی تا ازدواج و بیوگرافی کامل )

حسن جوهرچی ، علت مرگ حسن جوهرچی

بیوگرافی و زندگینامه حسن جوهرچی

نام:حسن

نام خانوادگی:جوهرچی

تاریخ تولد:۱۳۴۷

محل تولد:تهران

تحصیلات:لیسانس عکاسی

همسر:مهناز بیات

فرزندان:علی و آوا

Image result for ‫حسن جوهرچی‬‎

حسن جوهرچی در سال ۱۳۴۷ در تهران متولد شد. اولیسانس عکاسی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران دارد.

عکس حسن جوهرچی

همسر او مهناز بیات، چهره پرداز است و دو فرزند به نامهای علی و آوا دارد. مهناز بیات در سال ۱۳۴۹ در تهران متولد شد. وی همسر حسن جوهرچی می باشد. او فارغ التحصیل دوره دو ساله چهره پردازی را از حوزه هنری سال (۱۳۷۲) دریافت کرد. و کار چهره پردازی را در سینما از سال ۱۳۷۲ با همکاری جعفر سیمایی آغاز کرد.

عکس های حسن جوهرچی

همسر حسن جوهرچی مصاحبه بازیگران بیوگرافی مهناز بیات بیوگرافی حسن جوهرچیمصاحبه با حسن جوهرچی بازیگر

هنوز که هنوز است او را با نام «محمد» مجموعه «در پناه تو» می‌شناسند؛ همان پسر سربه‌زیر و عاشقی که از عشقش گذشت. هنوز که هنوز است با آنکه نقش‌های بسیاری را بازی کرده که خیلی از آنها هم مثبت نبوده اما بین مخاطبان بازیگری شناخته می‌شود که نمی‌تواند آدم بدجنس و منفی فیلم‌ها باشد…
اینها که گفتیم در مورد «حسن جوهرچی» است؛ همان «محمد» مجموعه پر سر و صدای «در پناه تو» که به جز بازیگری، علاقه زیادی به آشپزی دارد و یک جورهایی دلتنگ سفره‌های قدیمی کودکی‌اش است و مادرش را بهترین طبیب خود می‌داند.

آقای جوهرچی! می‌خواهم سرراست بروم سر اصل مطلب که «سلامت» است.

بفرمایید، من مشکلی ندارم.

تعریف حسن جوهرچی از سلامت چیست؟

به نظرم «سلامت» هم به سلامت روح و روان و هم به سلامت جسم برمی‌گردد. به نوعی ترکیبی از‌ هر دوی اینهاست و نمی‌شود کسی از لحاظ جسمی سالم ولی افکار و رفتارش پر از اشتباه باشد و برعکس کسی بیمار جسمی باشد ولی روان‌ سالمی داشته باشد. بنابراین فردی به نظرم سالم است که هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ روحی مشکل نداشته باشد.

همسر حسن جوهرچی مصاحبه بازیگران بیوگرافی مهناز بیات بیوگرافی حسن جوهرچی

یعنی از نگاه شما سلامت روان و جسم کاملا به هم پیوسته‌اند؟

بله اما به نظرم سلامت روح و روان مهم‌تر از سلامت جسم است و به مراتب تاثیر بیشتری روی افکار و رفتار آدمی دارد.

به عنوان یک بازیگر چقدر به سلامتتان اهمیت می‌دهید؟

سعی می‌کنم از خیلی چیزها که برایم ضرر دارد دوری کنم.

مثلا از چه چیزهایی دوری می‌کنید؟

به‌عنوان مثال برای یک بازیگر کم‌خوابی و استفاده از موادمخدر بسیار مضر است و من همیشه خودم را از آنها دور نگه داشته‌ام.

اهل ورزش‌ هستید؟

متاسفانه به دلیل شرایط کاری‌ام فرصت زیادی برای ورزش ندارم اما وقتی ورزش می‌کنم، بسیار سرحال و شاداب می‌شوم.

معمولا چه ورزش‌هایی انجام می‌دهید؟

شنا، کوهنوردی و فوتبال سالنی را خیلی دوست دارم.

کدام ورزش بر روحیه شما اثر مثبت‌‌تری دارد؟

شنا و کوهنوردی به شدت روی جسم و روح من اثر می‌گذارد. وقتی به کوه‌ می‌روم و هوای تمیز را استشمام می‌کنم، آرامش خوبی می‌گیرم. البته این را هم بگویم که آب و سنگ انرژی زیادی به انسان منتقل می‌کنند و به همین دلیل وقتی به کوه می‌رویم، کمتر عصبانی می‌شویم و شادتر و آرام‌تر هستیم.

رژیم غذایی‌تان چگونه است؟ آدم پرخوری هستید یا مراعات می‌کنید و آینده‌نگرید؟

وقتی وارد ۳۵ سالگی شدم شروع کردم به ایجاد تغییراتی در برنامه غذایی‌ام؛ مثلا کم‌کم برنج، نمک و غذاهای چرب را کنار گذاشتم، الان هم که به شدت به مصرف میوه و سبزی‌ها روی آورده‌ام. جالب است بدانید من از ۷ سالگی به بعد شیرینی نخورده‌ام.

جدا؟ دلیل خاصی داشت؟

نه، من اصلا شیرینی دوست نداشتم.

با این پرهیزی که دارید، پس با غذاهای بی‌کیفیت و چرب پشت‌صحنه‌‌ها چه می‌کنید؟

جانا سخن از زبان ما می‌گویی (می‌خندد)! متاسفانه به دلیل شرایط کاری‌ام مجبورم دور از خانواده و سرفیلمبرداری غذا بخورم. البته غذاخوردن در کنار دوستان هم خوب است اما معمولا غذاها به قدری چرب و بی‌کیفیت هستند که گاهی غیرقابل‌خوردن می‌شوند. همیشه بشقاب‌هایمان پر از برنج است و کباب‌هایی می‌خوریم که اصلا خوب نیستند. البته برخی از تهیه‌کنندگان به غذای سرصحنه بسیار اهمیت می‌دهند. مثلا «حمید اوجی» سرصحنه حتما جایی را برای آشپزخانه درست می‌کند و آشپز حرفه‌ای می‌آورد و به قدری غذاهایی که سر صحنه می‌د‌هند لذیذ است که حد و حساب ندارد. به هر حال امیدوارم این خصلت خوب آقای اوجی به صورت قانون دربیاید.

می‌گویند آقایان خیلی به بیماری‌هایشان اهمیت نمی‌دهند و به سختی پایشان به مطب دکتر باز می‌شود. شما در این زمینه چگونه‌اید؟

باید اعتراف کنم در این مورد بسیار آدم تنبلی هستم و معمولا سعی می‌کنم وقتی ناراحتی‌ای دارم، خودم را با داروهای گیاهی درمان کنم.

حتما بخوانید :  لباس پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا 2017 + عکس لباس تیم پرسپولیس

پس خوددرمانی می‌کنید؟

تا حدودی، نه خیلی زیاد. مثلا اگر دل‌پیچه داشته باشم، عرق نعناع می‌خورم و اگر سردرد بگیرم از جوشانده آویشن استفاده می‌کنم.

همسر حسن جوهرچی مصاحبه بازیگران بیوگرافی مهناز بیات بیوگرافی حسن جوهرچی

و اگر خدای ناکرده وضع از این بدتر باشد چه؟

دیگر راهی نیست به جز اینکه پیش دکتر بروم.

واقعا؟

بله، اما خوشبختانه تا به حال بیماری خاصی نداشته‌ام به جز اینکه مدتی است فشارخونم بالاست و برای همین لیموترش و آب زرشک زیاد مصرف می‌کنم.

اهل مشاوره گرفتن هستید؟ به سلامت روانتان در حوزه عملی چقدر اهمیت می‌دهید؟

من رابطه خوبی با آقایان روان‌پزشک دارم و حتی یکی، دو بار هم برای مشورت‌ گرفتن به این عزیزان مراجعه کرده‌ام و از آنها کمک گرفته‌ام. به هر حال مشورت‌کردن یکی از مسایلی است که در قرآن هم به شدت روی آن تاکید شده است. معمولا ما آدم‌ها فکر می‌کنیم اگر کسی پیش روان‌پزشک برود حتما از یک بیماری روانی رنج می‌برد در صورتی که واقعا این‌طور نیست، زیرا روح هم مثل جسم به چکاپ و گاهی درمان نیاز دارد.

اما هنوز هم هستند کسانی که به مراجعه به روان‌پزشکان و مشاوران معتقد نیستند.

بله، متاسفانه همین‌طور است اما با توجه به زندگی سخت‌ امروز و فشارهایی که روی آدم‌ها وجود دارد، بهتر است این دیدگاه غلط را تغییر دهیم و برای اینکه بتوانیم در مسیر درست‌تری قدم برداریم از مشاوران و روان‌پزشکان کمک بگیریم.

می‌دانم دو فرزند نوجوان دارید. رابطه‌تان با آنها چطور است؟

ما ارتباط خوبی با هم داریم و سعی می‌کنم اول با آنها دوست باشم و بعد به عنوان پدر همراهی‌شان کنم. البته متاسفانه در حال حاضر آنقدر خانواده‌ها از هم گسسته شد‌ه‌اند که کمتر حرف یکدیگر را متوجه می‌شوند و درک می‌کنند.

فکر می‌کنید چرا این اتفاق افتاده است؟

یکی از دلایلش این است که مثل گذشته برای هم وقت نمی‌گذاریم که این موضوع هم برمی‌گردد به سوغات قرنی که در آن هستیم.

به عنوان آخرین سوال، فکر می‌کنید همه بازیگرها می‌توانند نقش آدم‌های مثبت را بازی کنند؟
شاید، اما اگر کسی پر از عقده و کینه باشد، نمی‌تواند نقش یک آدم‌ خوب را خوب بازی کند. شما می‌بینید آدم‌هایی که ماندگار هستند مانند پرویز پرستویی و استاد جمشید مشایخی ‌چقدر بین مردم دوست‌داشتنی و محبوب هستند. این آدم‌‌ها هرگز نمی‌توانند درون شان شخصیت بدی داشته باشند. وقتی استاد مشایخی دیالوگ‌هایشان را می‌گویند، آنقدر آرامش دارند که این آرامش در بطن وجود من مخاطب هم رسوخ می‌کند.

همسر حسن جوهرچی

مهناز بیات در سال ۱۳۴۹ در تهران متولد شد. او فارغ التحصیل دوره دو ساله چهره پردازی را از حوزه هنری سال (۱۳۷۲) دریافت کرد. و کار چهره پردازی را در سینما از سال ۱۳۷۲ با همکاری جعفر سیمایی آغاز کرد.

Image result for ‫همسر حسن جوهرچی‬‎

حسن جوهرچی و دخترش آوا

حسن جوهرچی بازیگر کشورمان عکس جالبی از خودش به همراه دخترش آوا جوهرچی را منتشر کرد.

این بازیگر ۴۸ ساله, عکسی از دوران کودکی و بزرگسالی دخترش را در صفحه شخصی اش قرار داده است.

عکس های حسن جوهرچی و دخترش آوا

حسن جوهرچی و دخترش آوا

عکس حسن جوهرچی و دخترش

عکس حسن جوهرچی و دخترش

واکنش هنرمندان به درگذشت حسن جوهرچی

در پی درگذشت حسن جوهرچی بازیگر سینما و تلویزیون ، همکاران او پیام‌های تسلیتی در اینستاگرام منتشر کردند

حسن جوهرچی از بازیگران مطرح سینما و تلویزیون ایران صبح روز جمعه بر اثر بیماری کبد از دنیا رفت. او ۴۸ سال داشت و دارای دو فرزند بود. در پی تسلیت این هنرمند، همکاران او پیام‌های تسلیتی در اینستاگرام منتشر کردند.

پیام تسلیت هنرمندان در پی درگذشت حسن جوهرچی
پیام تسلیت هنرمندان در پی درگذشت حسن جوهرچی
پیام تسلیت هنرمندان در پی درگذشت حسن جوهرچی
پیام تسلیت هنرمندان در پی درگذشت حسن جوهرچی
پیام تسلیت هنرمندان در پی درگذشت حسن جوهرچی
پیام تسلیت هنرمندان در پی درگذشت حسن جوهرچی
پیام تسلیت هنرمندان در پی درگذشت حسن جوهرچی
پیام تسلیت هنرمندان در پی درگذشت حسن جوهرچی

عکس حسن جوهرچی بر سر مزار شهدای مدافع حرم

مرحوم حسن جوهرچی اخیرا در قالب جشنواره خمسه بر سر مزار شهدای مدافع حرم حاضر شده بود.