مرگ رئیس‌جمهور الجزایر ( عبدالعزیز بوتفلیقه ) + جزئیات و علت مرگ

انتشار اخباری از درگذشت عبدالعزیز بوتفلیقه

مرگ رئیس‌جمهور الجزایر : برخی رسانه‌های مراکشی و سایت‌های الجزایری از درگذشت عبدالعزیز بوتفلیقه در سن ۸۰ سالگی بعد از دست و پنجه نرم کردن طولانی با بیماری خبر دادند.

به گزارش شهر مطلب به نقل از سایت النشره، عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس‌جمهوری الجزایر در دوم مارس ۱۹۳۷ متولد شد. او ۱۰ سال بود که با مشکلات جسمانی به صورت متوالی رنج می‌برد که باعث شده بود مدت‌های زیادی در بیمارستان بستری شود.

شش سپتامبر ۲۰۰۷ در منطقه باتنه الجزایر مورد سوء‌ قصد قرار گرفت زمانی که ۴۰ دقیقه قبل از رسیدن به بخش شرقی در جریان بازدیدش از شرق این کشور انفجاری رخ داد که ۱۵ کشته و ۷۱ زخمی برجای گذاشت. این انفجار به واسطه عامل انتحاری با یک کمربند انفجاری صورت گرفت.

بوتفلیقه روز گذشته تولد ۸۰ سالگی خود را جشن گرفت در حالی که از ماه مارس ۲۰۱۲ زمانی که متعهد شد در پایان سومین دوره‌ ریاست‌جمهوری‌اش در سال ۲۰۱۴ قدرت را ترک خواهد کرد، با مردمش صحبت نکرد.

برخی منابع گفتند، آمادگی‌ها بین نیروهای ارتش و سازمان اطلاعات الجزایر برای اعلام رسمی این خبر در جریان است. اما هنوز رسما خبر مرگ او اعلام نشده است.

این منابع افزودند، تمامی کارهای حساس انجام شده و مسئولان الجزایر دستورات لازم را برای انتشار این خبر به طور رسمی از تلویزیون رسمی دریافت کرده‌اند.

حتما بخوانید :  سرقت لپ تاپ محافظان کاخ سفید + جزئیات دزدی لپ تاپ ترامپ

مرگ رئیس‌جمهوری الجزایر ( عبدالعزیز بوتفلیقه ) + جزئیات و علت مرگ