مرگ پیرترین فرد جهان در سن ۱۱۷ سالگی + عکس و جزئیات

پیرترین فرد جهان در سن ۱۱۷ سالگی درگذشت

مرگ پیرترین فرد جهان : پیرترین فرد جهان در سن ۱۱۷ سالگی در کشور ایتالیا دار فانی را وداع گفت.«اما مورانو» در تاریخ ۲۹ نوامبر سال ۱۸۹۹ میلادی در منطقه پیدمونت کشور ایتالیا متولد شده بود. وی تنها فرد باقی مانده از دهه ۱۸۰۰ میلادی به شمار می رفت که هنوز زنده بود و دیروز، در خانه خود واقع در شمال شهر وربانیا درگذشت.

95654960 3c4d1dea c5d2 4f5d 9d96 5c6acb140f1d مرگ پیرترین فرد جهان در سن 117 سالگی + عکس و جزئیات

پیرترین فرد جهان

خانم مورانو، بزرگ ترین دختر از ۸ فرزند خانواده خود بود که تمامی آن ها پیش از وی فوت کرده اند. راز عمر طولانی این خانم پیر را رژیم غذایی وی اعلام کرده اند. او در طول روز فقط ۳ عدد تخم مرغ می خورده؛ به این صورت که دو عدد از آن ها خام و فقط یک تخم مرغ به صورت پخته مصرف می شده است.

خانم مورانو در طول زندگی طولانی خود یک ازدواج ناموفق، مرگ فرزند، دو جنگ جهانی و بیش از ۹۰ دولت ایتالیایی را دیده و تجربه کرده است.

عکس پیرترین فرد جهان

95655456 51594375 2bbe 48d2 b478 0425f16a2884 مرگ پیرترین فرد جهان در سن 117 سالگی + عکس و جزئیات

البته مساله ژنتیک نیز در طول عمر پیرترین انسان دنیا بی تاثیر نبوده. به طوری که گفته می شود مادر وی در سن ۹۱ سالگی درگذشته و دیگر خواهرانش نیز تا مرز یکصد سالگی زندگی کرده اند.

حتما بخوانید :  ماجرای ترور دبیر کل حزب الله عراق + جزئیات ترور باسم الموسوی + عکس

داستان رژیم تخم مرغ خانم مورانو، به بعد از جنگ جهانی اول باز می گردد؛ در آن زمان پزشک ایشان اعلام می کند که دچار کم خونی شده و به همین خاطر، این خانم تصمیم می گیرد روزانه دو عدد تخم مرغ میل کند.

پزشکی که در اواخر عمر این خانم را ویزیت می کرده نیز در رابطه با تغذیه وی بیان داشته: «خانم مورانو هر روز صبح دو عدد تخم مرغ خام، املت برای ناهار و مرغ برای شام می خورد. او خیلی کم میوه یا سبزیجات مصرف می کرد.»

مرگ پیرزن ۱۱۷ ساله

92712480 036636872 1 مرگ پیرترین فرد جهان در سن 117 سالگی + عکس و جزئیات

«اما مورانو» در زمان حیات خود گفته بود که پس از مرگ پسرش در سن ۶ ماهگی، وی از همسرش جدا شده و دیگر هرگز ازدواج نکرده. دلیل این امر نیز علاقه شدید وی به مردی بوده که در جنگ جهانی اول کشته شده و او دیگر هرگز به کسی دیگر علاقه مند نشده است.

تنها ازدواجش هم با تهدید همسرش در سن ۲۶ سالگی صورت گرفته. مورانو تا سن ۷۵ سالگی کار می کرده و هزینه زندگی را خودش می پرداخته.

در آخر هم اشاره کنیم که بر اساس گروه تحقیقاتی کهولت شناسی آمریکا، مسن ترین انسان زنده دنیا در حال حاضر یک خانم جامائیکایی به نام «ویلت براون» است که در تاریخ ۱۰ مارس ۱۹۰۰ متولد شده است.

حتما بخوانید :  برنامه جنجالی فردوسی پور در مورد حادثه پلاسکو + فردوسی پور تذکر گرفت