مسلمان شدن دانشجوی آلمانی در حرم امام رضا + عکس و جزئیات

دانشجوی آلمانی در حرم امام رضا(ع) مسلمان شد

مسلمان شدن دانشجوی آلمانی : دانشجوی دكترای رشته ايران‌شناسی ‌دانشگاه گوتینگن ‌‌آلمان با قرائت شهادتين در حرم مطهر رضوی به د‌ين ‌اسلام تشرف يافت.

154713.jpg

مسلمان شدن دانشجوی آلمانی در مشهد

به گزارش شهر مطلب به نقل از ايسنا، ارنه بنش امروز ۱۰ اسفندماه در حاشيه مراسم تشرف خود به دين اسلام كه در دفتر امور زائران غيرايراني حرم مطهر رضوی برگزار شد، درباره نحوه تشرف خويش به دين اسلام اظهار كرد: ۵ سال پيش در دانشگاه گوتینگن آلمان، رشته ايران‌‎شناسی را بر حسب علاقه انتخاب كردم، در آنجا برای اولين بار با دين اسلام آشنا شدم سپس در طول ۵ سال فعاليت‌ دانشجويی در مورد اديان مختلف به خصوص اسلام تحقيق‌های مفصلی را انجام دادم و نسبت به گذشته اطلاعات كامل و جامع‌تری درباره اديان متعدد كسب كردم.

وي ادامه داد: من به دين مسيحيت احساس تعلق خاصی نداشتم، طبق تحقيقاتی که انجام دادم به كامل بودن دين اسلام نسبت به ديگر اديان پی بردم و دين اسلام و مذهب تشيع را برای خود برگزيدم.

اين دانشجوی آلمانی با بيان اينكه انتخاب دين اسلام و حضور در حرم مطهر امام رضا(ع) احساسی خوشايند همرا با آرامش را برایم پديد می‌آورد، عنوان كرد: حضور در حرم امام رضا(ع) احساس عجیبی دارد در اين مكان مقدس نزديك شدن به خداوند را حس می‌كنم، لذا تشرف به اين مكان مقدس را دوست دارم.

حتما بخوانید :  جا ماندن از پرواز به دلیل خواندن نماز در زاهدان + جزئیات ماجرا

ارنه بنش با اشاره به نحوه آشنایی با همسرش گفت: دانشكده ايران شناسي به مناسبت شب يلدا كه براي ايرانيان دارای اهميت خاصی است و به دلیل آشنا شدن دانشجويان با اين روز جشن مفصلی را تدارك ديده بود، دوست مشترك من و همسرم که مسلمان است باعث آشنایی ما با یکدیگر در جشن شب يلدا شد.

ارنه بنش در مورد وضعیت مسلمانان كشور آلمان گفت: اكثر مسلمانان آلمان را اهل تسنن تشكيل می‌دهند، طبيعتا برای مسلمانان محدوديت‌هايی وجود دارد اما این محدودیت‌ها نسبت به كشورهايی همچون انگليس و فرانسه كه اسلام‌ستيزی را ترويج می‌كنند و از اسلام چهره‌ای ناخوشايند نشان می‌دهند كمتر است.

ارنه بنش نام”ابراهيم” براي خود انتخاب كرد و قرآنی به زبان آلماني از سوی بخش زائران غیرایرانی حرم رضوی به او هدیه شد.

عکس مسلمان شدن دانشجوی آلمانی در حرم امام رضا


حتما بخوانید :  برنامه خندوانه و دورهمی در تابستان چگونه پخش می شود + جزئیات