معماری حبابی و جالب خانه ها و ساختمان ها در جهان + تصاویر

معماری حبابی

معماری حبابی سبکی از معماری معاصر است که امروزه با تلفیقی از علوم جدید در این حوزه نه تنها به لحاظ ساختاری به کلی دگرگون شده است بلکه ارائه این سبک از معماری در چند سال اخیر مورد توجه معماران نمی و مشهور نیز قرار گرفته است.بنابراین معماری را اگر از لحاظ استفاده از فرم‌ها، تکنیک‌ها، مواد، دوره زمانی، منطقه و سایر پارامترهای تاثیرگذار دسته‌بندی کنیم،این نوع از معماری نیز – معماری حبابی – هم برای خودش دارای سبک و سیاق خاصی است. با شهر مطلب همراه شوید.

معماری حبابی بیش از ۴۰ سال پیش شکل گرفته و ایده ی اولیه آن به صورت طبیعی در دهه ی ۱۹۶۰ آغاز شد. طرح پروژه ۱۹۷۰ انت فارم از شرکت فراموش شده ی جرسی دِویل این ایده را مطرح نمود؛ معماری که شاید بیش تر برای اینستالیشن کادیلاک رانچ شناخته شده که شامل ده اتومبیل تا نیمه حفر شده در زمین بوده است.

پس از آن در ۱۹۸۸، هنرمند مایکل راکُویتز طرح پاراسایت را ایجاد نمود. این طرح که به عنوان شوخی کنایه آمیزی پیرامون مواد زائدی که ما هیچ گاه به آن ها فکر نمی کنیم در نظر گرفته شد؛ استفاده ای از باد خروجی های تهویه مطبوع ساختمان به عنوان بادکننده ی ساختار حبابی بود.

حتما بخوانید :  کاریکاتور جالب عکس نوشته + کاریکاتورهای جدید و جالب همراه با نوشته

در این میان الکسیس روخس، پروفسور معماری از سای آرک، اینستالیشن حبابی خود را در سال ۲۰۰۶ ساخت. روخس با این ایده که در آینده ما خانه هایمان را در یک چمدان حمل می کنیم، از کامپیوتر استفاده نمود تا فرم های دقیق تری را برش و مورد استفاده قرار دهد.

پس از آن در سال ۲۰۰۵، شرکت نوروژی ام ام دبلیو، اینستالیشی را برای اتصال میان چهار ساختمان مجزا با استفاده از ساختارهای معماری حبابی ایجاد نمود. کنگو کوما نیز در همین سال، با استفاده از این معماری یک خانه چای در زمین های موزه ی فرانکفورت طراحی نمود.

در سال ۲۰۰۶، رم کولهاس و مهندس سیسیل بالموند ساختاری را ایجاد نمودند که شاید یکی از بهترین پاویون هایی است که بر روی زمین گالری سرپنتین در لندن به نمایش درآمده است.

تصاویر معماری حبابی

Architecture Bubble 1 620x389 معماری حبابی و جالب خانه ها و ساختمان ها در جهان + تصاویر Architecture Bubble 2 620x465 معماری حبابی و جالب خانه ها و ساختمان ها در جهان + تصاویر Architecture Bubble 3 620x412 معماری حبابی و جالب خانه ها و ساختمان ها در جهان + تصاویر Architecture Bubble 4 620x347 معماری حبابی و جالب خانه ها و ساختمان ها در جهان + تصاویر Architecture Bubble 5 620x450 معماری حبابی و جالب خانه ها و ساختمان ها در جهان + تصاویر Architecture Bubble 6 620x595 معماری حبابی و جالب خانه ها و ساختمان ها در جهان + تصاویر Architecture Bubble 7 620x386 معماری حبابی و جالب خانه ها و ساختمان ها در جهان + تصاویر Architecture Bubble 8 620x448 معماری حبابی و جالب خانه ها و ساختمان ها در جهان + تصاویر Architecture Bubble 9 620x484 معماری حبابی و جالب خانه ها و ساختمان ها در جهان + تصاویر Architecture Bubble 10 620x362 معماری حبابی و جالب خانه ها و ساختمان ها در جهان + تصاویر Architecture Bubble 11 620x362 معماری حبابی و جالب خانه ها و ساختمان ها در جهان + تصاویر Architecture Bubble 12 620x465 معماری حبابی و جالب خانه ها و ساختمان ها در جهان + تصاویر Architecture Bubble 13 620x394 معماری حبابی و جالب خانه ها و ساختمان ها در جهان + تصاویر Architecture Bubble 14 620x312 معماری حبابی و جالب خانه ها و ساختمان ها در جهان + تصاویر Architecture Bubble 15 معماری حبابی و جالب خانه ها و ساختمان ها در جهان + تصاویر


حتما بخوانید :  هزینه زندگی روزمره میلیاردرها چقدر است؟ از آشپز خصوصی تا محافظت