معماری پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی را از نزدیک ببینید + تصاویر

نگاهی به معماری سوسیالیستی پایتخت کره شمالی از دید یک عکاس مستقل

معماری پیونگ یانگ : کاخ سفید در حال تدوین قانونی است که شهروندان ایالات متحده را از سفر به کره شمالی برحذر می دارد. به نظر می رسد بعد از مرگ اوتو وارمبیر، دانشجوی آمریکایی که مدت طولانی در کره شمالی در زندان به سر می برد باعث شده دولت ترامپ به این فکر بیافتد که با تدوین این قانون ورود شهروندان آمریکایی را به این کشور جنجالی ممنوع کند. علی رغم هشدارهای وزارت خارجه ایالات متحده در چند سال اخیر مبنی بر خطرات سفر به کره شمالی از جمله دستگیری و بازداشت های طولانی مدت سالانه بیش از ۱۰۰٫۰۰۰ نفر از جمله شهروندان آمریکایی از این کشور منزوی دیدن می کنند. گردشگران ممکن است به صورت شخصی و مستقل یا از طریق آژانس های مسافرتی ماجراجو به این کشور سفر کنند اما در هر صورت هر کدام از این افراد به محض ورود به خاک کره شمالی شدیداً تحت نظر خواهند بود.

160809090651 pyongyang3 super 169 w700 معماری پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی را از نزدیک ببینید + تصاویر

در سال گذشته یک عکاس به نام رافائل اولیویه در یک تور مسافرتی با محوریت معماری به شهر پیونگ یانگ، پایتخت کره شمالی ثبت نام کرد و تصاویر زیبایی از معماری این شهر را تهیه نمود که از شما دعوت می کنیم در ادامه به تماشای آن ها بنشینید.

the first word that comes to mind would be eerie olivier told business insider of the general atmosphere in pyongyang north korea w700 معماری پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی را از نزدیک ببینید + تصاویرالیویه در مصاحبه خود گفته است که اولین کلمه ای که با دیدن شهر پیونگ یانگ به ذهن خطور می کند واژه ی «ترسناک» خواهد بود.

there are some three million people living in the nations capital and yet most of oliviers photos show vacant streets w700 معماری پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی را از نزدیک ببینید + تصاویردر پایتخت کره شمالی بیش از ۳ میلیون نفر زندگی می کنند اما بیشتر عکس های الیویه خیابان های خالی را به تصویر کشیده اند.

he said people work study and keep busy out of sight in the daytime oddly dramatic music blares throughout the downtown area w700 معماری پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی را از نزدیک ببینید + تصاویراو می گوید مردم شهر پیونگ یانگ در طول روز با کار و درس خواندن سرگرم هستند و زندگی پرمشغله ی آن ها معمولاً در محیطی شخصی رخ می دهد و در کمال ناباوری صدای موسیقی در قسمت های پایین شهر در همه جا شنیده می شود.

its a relatively new city and one that is still evolving the us leveled the capital during the korean war bombings and the architecture of pyongyang rose from the rubble after 1953 w700 معماری پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی را از نزدیک ببینید + تصاویرشهر پیونگ یانگ یک شهر نو به شمار می آید و روز به روز بر آن افزوده می شود. نیروی هوایی ایالات متحده در طول دوران جنگ دو کره این شهر را با خاک یکسان کرد و معماری کنونی شهر بعد از سال های ۱۹۵۳ شکل گرقته است.

concrete megastructures painted like easter eggs dominate the skyline these towers are meant to radiate strength resilience and national pride according to olivier w700 معماری پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی را از نزدیک ببینید + تصاویرساختمان های بتنی شهر همه با رنگ های مختلف رنگ آمیزی شده اند. به گفته ی الیویه هدف از ساخت این سازه ها به شکل کنونی نشان دادن قدرت، پیشرفت و غرور ملی کشور کره شمالی است.

while the buildings arent all that elegant their intended durability represents one of the chief tenets of juche ideology w700 معماری پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی را از نزدیک ببینید + تصاویراگر چه ساختمان ها از معماری و زرق و برق آن چنانی برخوردار نیستند اما استحکام و دوامی که در ساخت آن ها مورد نظر بوده ایدئولوژی خود اتکایی را به بهترین شکل ممکن به نمایش گذاشته است.

tttt 1 معماری پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی را از نزدیک ببینید + تصاویربه گفته ی الیویه شهر پیونگ یانگ ویترینی است از زیبایی حفظ شده معماری اصیل سوسیالیستی که هیچ نشانی از آلودگی های تصویری بیلبوردهای تبلیغاتی، مغازه های پر زرق و برق و یا ساختمان های دولتی زشت در آن دیده نمی شود.

the pyongyang ice rink constructed in 1981 looks like a futuristic wigwam it has space for over 6000 spectators w700 معماری پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی را از نزدیک ببینید + تصاویرسازه معروف موسوم به «رینک یخی» (Ice Rink) در شهر پیونگ یانگ در سال ۱۹۸۱ ساخته شده و به خیمه های سرخپوستی می ماند. این سازه ی زیبا بیش از ۶٫۰۰۰ تماشاگر را در خود جای می دهد.

dg معماری پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی را از نزدیک ببینید + تصاویردر داخل این مجموعه ورزشی الیویه با اسکیت بازانی با مهارت های متفاوت روبرو شده است. عکس هایی از کیم ایل سونگ، اولین رهبر کره شمالی و بنیانگذار سیستم کمونیستی در این کشور و پسرش کیم جونگ ایل در این سالن به نمایش گذاشته آویزان شده اند.

rrr w700 1 معماری پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی را از نزدیک ببینید + تصاویرسینمای بین المللی پیونگ یانگ که در حاشیه ی شهر قرار دارد تقریباً متروکه شده است. در صفحات سیمانی بدون تزیینات و زرق و برق این ساختمان و لبه های تیز آن می توان معماری نئوکلاسیک استالینی را به وضوح دید.

sdfsd w700 معماری پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی را از نزدیک ببینید + تصاویراین مکان تنها برای مراسم خاص بازگشایی می شود از جمله فستیوال بین المللی فیلم پیونگ یانگ که هر دو سال یک بار برگزار می گردد.

fsd w700 معماری پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی را از نزدیک ببینید + تصاویرالیویه می گوید که مکان های عمومی در شهر پیونگ یانگ در کمال ناباوری و برخلاف آن چه که در رسانه های بین المللی نشان داده می شود فضایی واقعی، ساده و انسانی دارند. مردم از آواز، خنده و گذراندن اوقاتشان در کنار خانواده و دوستان لذت می برند.

sdfsd w700 1 معماری پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی را از نزدیک ببینید + تصاویرالیویه در این تصویر مردی که در داخل یک مجتمع بهداشتی دولتی موهایش را کوتاه می کند را به تصویر کشیده است.

dasa w700 معماری پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی را از نزدیک ببینید + تصاویرحتی الیویه توانست در سالن تئاتر بزرگ شهر موسوم به «پیونگ یانگ گرند تئاتر» شاهد یک نمایش باشد که معمولاً اپرای انقلابی کره شمالی در همین مکان اجرا می شود.

we w700 معماری پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی را از نزدیک ببینید + تصاویروی به عنوان یک توریست اجازه سرک کشیدن به هر جایی بدون حضور همراه و راهنما را نداشت ولی در هر جایی که از قبل تعیین شده بود عکس هایی تهیه می کرد. به گفته ی الیویه مراکزی که به روی بازدید کنندگان خارجی باز بود با دقت انتخاب شده و از قبل همه چیز را برنامه ریزی کرده بودند.

dfsdf w700 معماری پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی را از نزدیک ببینید + تصاویربه گفته ی الیویه به محض ورود یک خارجی به این کشور به او اعلام می شود که از چه چیزهایی می تواند و از چه چیزهایی نمی تواند عکس بگیرد. مامورین فرودگاهی و گمرکی تمامی ابزارهای دیجیتالی از جمله گوشی های تلفن همراه، دوربین، تبلت و کارت های حافظه را بررسی می کنند تا محتواهای ممنوعه را قبل از خروج شما از کشور پاک کنند.

ssdfs w700 معماری پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی را از نزدیک ببینید + تصاویربه گفته ی الیویه در این شهر شما چیزی را می بینید که حکومت به شما اجازه دیدن آن را می دهد.