ممنوع شدن کریسمس در کره شمالی توسط رهبر کره شمالی + جزئیات

کیم جونگ اون مراسم کریسمس را ممنوع کرد

ممنوع شدن کریسمس در کره شمالی : رهبر چاق و مستبد کره شمالی در اقدامی عجیب، بیانیه ای صادر کرده و از شهروندان خواست تا زین پس به جای جشن گرفتن برای میلاد حضرت مسیح، مادربزرگ وی، کیم جونگ سوک را پرستش کنند.

kimjongun

ممنوع شدن کریسمس در کره شمالی

جونگ سوک که در کریسمس سال ۱۹۱۹ میلادی متولد شده بود، یک چریک ضد ژاپنی و فعالی کمونیست بود که با نخستین رهبر دیکتاتور کره شمالی یعنی کیم ایل سونگ ازدواج کرد. وی همچنین مادر رهبر سابق این کشور یعنی کیم جونگ ایل نیز بود.

بسیاری از شهروندان کره شمالی برای ادای احترام به آرامگاه «مادر مقدس انقلاب» می روند که در سال ۱۹۴۹ به طرز مرموزی جان خود را از دست داد.

در سال ۲۰۱۴ نیز رهبر این کشور استفاده از درخت را در این مراسم ممنوع اعلام نموده بود. این دستور در واقع واکنشی بود که به دنبال اقدام کره جنوبی برای نصب یک درخت کریسمس بزرگ در مرز بین دو کشور نشان داده شد.

با وجود همه این ممنوعیت ها، هنوز هم در رستوران ها و فروشگاه های بزرگ کره شمالی درختان کریسمس دیده می شوند ولی با این تفاوت که برای تزئین آن ها از نمادهای مذهبی استفاده می گردد.

بد نیست اشاره کنیم که بیشترین جمعیت مسیحی کره شمالی در شهر پیانگ یانک ساکن بودند. اما در دهه ۱۹۵۰ و پس از تغییر حکومت بسیاری از فعالان دین مسیحی دستگیر و به زندان منتقل شدند.

بر اساس آمار انجمن حقوق بشر، گمانی زنی می گردد که در حال حاضر حدود ۵۰ تا ۷۰ هزار مسیحی فقط به خاطر اعتقادات مذهبی خود در زندان های این کشور محبوس هستند.

ممنوع شدن کریسمس در کره شمالی توسط رهبر کره شمالی + جزئیات