کیفرخواست پرونده موسسه «آل کوثر» صادر شد + جزئیات حکم

کیفرخواست پرونده موسسه «آل کوثر» صادر شد

کیفرخواست پرونده آل کوثر : رئیس کل دادگاهای عمومی و انقلاب تهران از صدور کیفرخواست پرونده موسسه آل کوثر خبر داد و گفت: میزان مبلغ مالباختگان ۶۵ میلیارد و ۹۴۴ میلیون و ۸۱۹ هزار و ۸۰۳ ریال است، متهمين اين پرونده که در این موسسه با وعده سفر به کربلای معلی و عتبات عالیات از مردم وجوه دریافت کرده‎اند، هر چه سريعتر پول‎های دريافتی را به شكات بازگردانند.

Image result for ‫پرونده آل کوثر‬‎به گزارش شهر مطلب به نقل از خبرگزاری میزان: عباس پوریانی رئیس کل دادگاهای عمومی و انقلاب تهران در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده موسسه آل کوثر اظهار کرد: پس از انجام تحقيقات و صدور كيفر خواست در دادسرا ،در حال حاضر پرونده در شعبه ۱۰۴۰ دادگاه کیفری ۲ مجتمع شهید قدوسی مطرح رسیدگی است.

وی ادامه داد: در این پرونده ۹۵۳ نفر طرح شکایت کردند و ۸ هزار ۶۹۷ نفر از شهروندان به عنوان مالباخته شناسایی شدند و متخلفان به اتهام کلاهبرداری تحت تعقیب قرار گرفتند.

رئیس کل دادگاه‎های عمومی و انقلاب تهران با بیان اینکه میزان مبلغ مالباختگان ۶۵ میلیارد و ۹۴۴ میلیون و ۸۱۹ هزار و ۸۰۳ ریال است تاکید کرد: متهمين اين پرونده که در این موسسه با وعده سفر به کربلای معلی و عتبات عالیات از مردم وجوه دریافت کرده‎اند، هر چه سريعتر پول‎های دريافتی را به شكات بازگردانند.

پوریانی ضمن انتقاد از عملکرد مدیران و مسئولین متولی گفت: متاسفانه فعالیت موسسه آل کوثر غیرقانونی بوده و مجوزی از سازمان حج و زیارت نداشته است اما دستگاه‎های متولی باید نظارت لازم را انجام می‎دادند، این در حالی است که مديران و مسئولین متولي می‎توانستند در این زمینه اعلام جرم کنند تا در اسرع وقت به موضوع رسیدگی و از ادامه فعالیت‏های غیرقانونی و غیرمجاز جلوگیری شود.

رئیس کل محاکم تهران در پایان به مردم هشدار داد: مردم در زمان ثبت‌نام به منظور تشرف به عتبات عالیات و اماکن مقدس به شرکت‌های دارای مجوز مراجعه کنند و برای آگاهی از لیست شرکت‎های مجاز از سازمان حج و زیارت اطلاعات لازم را کسب کنند.

کیفرخواست پرونده موسسه «آل کوثر» صادر شد + جزئیات حکم