مومیایی زن عجیب ۲۰۰۰ ساله کشف شد + تصاویر جالب مومیایی

جنازه ای که پس از ۲۰۰۰ سال پیدا شد

مومیایی زن عجیب: محققان در کشفیات خود جنازه ای را پیدا کردند که بعد از گذشت ۲۰۰۰ سال هنوز قسمت های سالمی را در خود دارد.

محققان به تازگی موفق به کشف جنازه مومیایی شده اند که به گفته کارشناسان متعلق به ۲۰۰۰ هزار سال پیش است.

جنازه بانو دای که یکی از شخصیت های مهم و سرشناس زمان خود بود که پس از مرگش به دست مومیاکاران سپرده شد تا بوسیله مواد و متریال مورد نیاز مومیایی شده و برای سالهای ایند محفوظ بماند.

حالا پس از حدود ۲۵۰۰ سال این جنازه پس از کشف در آرامگاهش موشکافی شد تا مورد شناسایی قرار گیرد.

محققان متوجه شدند که برخی از قسمت های بدن مانند پوست منعطف، موهای سر، مژه و استخوانی که هنوز قابلیت خم شدن دارد از جمله قسمت های سالمی است که هنوز در این جنازه به چشم می خورد. همچنین قسمت های داخلی بدن هنوز از بین نرفته و حتی گروه خونی A نیز برای این جنازه قابل تشخیص بوده و گفته می شود که آخرین خوردنی این خانم خربزه بوده است.

گویا این زن در زمان مرگ خود ۵۰ سال سن داشته و بخاطر اضافه وزن خود از مشکلات زیادی مثل قلبی، فشار خون، شریان های بسته شده و دیابت آزار می دیده است.

حتما بخوانید :  مژه LED رنگی و عجیب ، مد آرایشی جدید برای مردان + تصاویر

در نهایت پس از مرگ آرامگاه بانودای را در داخل کوهی در منطقه هونان چین بنا کردند.

بنایی که حالا پس از ۲۵۰۰ سال در حالی یافت شده که داخل آن مملو از وسایل شخصی همچون ۱۰۰ لباس ابریشمی، ۱۶۰ مجسمه چوبی و …. است.

گفتنی است؛ بدن این جنازه با ۲۰ لایه ابریشم آغشته به مواد مخصوص مومیایی کردن پوشیده شده و سپس در چهار لایه تابوت با زغال چوب و خاک رس مهر و موم شده است.

تصاویر مومیایی زن عجیب

umubiri wa xin zhui umugore wabitswe igihe kirekire mu mateka y isi مومیایی زن عجیب 2000 ساله کشف شد + تصاویر جالب مومیایی

a recreation of what the lady of dai might have looked like before her death at he age of 50 from heart disease مومیایی زن عجیب 2000 ساله کشف شد + تصاویر جالب مومیایی

aho umubiri we wari warabitswe مومیایی زن عجیب 2000 ساله کشف شد + تصاویر جالب مومیایی

مومیایی زن


حتما بخوانید :  مرد شبیه به طوطی در شبکه های اجتماعی معروف شد + فیلم و تصاویر