نشست خبری روحانی ۲۱ فروردین ۹۶ + حاشیه ها و تصاویر

اولین دغدغه دولت زندگی افراد کم درآمد است

نشست خبری روحانی : دهمین نشست خبری رئیس‌جمهور با اصحاب رسانه با حضور رسانه‌های داخلی و خارجی صبح روز دوشنبه آغاز شد و هم‌اکنون در حال برگزاری است.آخرین نشست روحانی نیز ۲۸ دی ماه سال گذشته برگزار شده بود.

برای مشاهده متن کامل نشست خبری امروز ۱ خرداد ۹۶ روی لینک زیر کلیک کنید

نهمین نشست خبری رییس جمهور

2کنفرانس خبری روحانی ۲۱ فروردین ۹۶

رئیس جمهور با اشاره به اینکه شرایط زندگی مردم به لحاظ سیاسی و اقتصادی طبق همه مراکز آمار رسمی کشور و جهانی بهتر از حدی بود که در آغاز سال پیش بینی می کردیم گفت: این نکته حائز اهمیت است که اولین دغدغه دولت زندگی افراد کم در آمد است.

3اولین دغدغه دولت زندگی افراد کم درآمد است

به گزارش شهر مطلب ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز در بخش ابتدایی اظهاراتش در نشست خبری با اشاره به برخی موفقیت های دولت در سال ۹۵، اظهار کرد: احساس می کنیم با رهنمودهای رهبری و حمایت مردم، دولت در دستیبابی به برخی اهداف خود موفق بوده است.

وی در ادامه افزود: خوشحالم که به عرض ملت برسانم اقشاری که دارای درآمد کمتری هستند مثل حقوق بگیران، بازنشستگان، افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در مجموع چهار سال دولت یازدهم دریافتی‌شان به دو برابر یا بیش از آن افزایش یافته است. امسال هم برای مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی ۲۰ درصد حداقل حقوق به دریافتی آنها اضافه می شود که رقمی بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار است و در مجموع دولت یازدهم حقوق همه افراد کم درآمد حداقل به دو برابر افزایش یافته است.

حتما بخوانید :  دختر پرسپولیسی کنار علی کریمی عکس گرفت + عکس دختر پرسپولیسی

روحانی : بعضی‌ها انگار ماشین‌دودی هستند و وقتی حرف می‌زنند فضا را سیاه می‌کنند. حتماً در سال‌های بعد ایران بهتری خواهیم داشت. برای چه فضا را دودآلود و مردم را ناامید می‌کنیم؟
باید وضع زندگی مردم آنقدر خوب شود که نیازی به یارانه نقدی نداشته باشند. این حرف درست است اما آیا بدون فناوری، بدون سرمایه‌گذاری و امنیت در همه حوزه‌ها امکان‌پذیر است؟ این کار با آینده را سیاه کردن و مردم را ناامید کردن، نمی‌شود.

بعضی‌ها انگار ماشین‌دودی هستند و وقتی حرف می‌زنند فضا را سیاه می‌کنند. حتماً در سال‌های بعد ایران بهتری خواهیم داشت. برای چه فضا را دودآلود و مردم را ناامید می‌کنیم؟

مثلا یک تعداد هواپیما خریداری شد ولی نمی‌دانم چرا به بعضی‌ها برخورد؟! من هنوز نمی‌دانم چرا به آنها برخورده است؟ می‌گویند همان هواپیمای کهنه را سوار شویم! ما به این فعالیت‌ها نیاز داریم.

مردم ایران در سال بیش از ۴ هزار میلیارد دلار برای خرید بلیت هواپیما به شرکت های خارجی می پردازند، ایرادی دارد این پول به شرکت های ایرانی داده شود؟ بعضی می خواهند بازهم این پول به شرکت های خارجی داده شود

کشور ما باید به روزی برسد که هیچکس نیازی به یارانه نقدی نداشته باشد ولی این کار زمان‌بر است و همه دستگاه‌ها باید پای کار بیایند و با مردم دست به دست بدهیم و این کار را انجام بدهیم.

حتما بخوانید :  درگذشت پدر نیوشا ضیغمی + عکس واکنش هنرمندان و بازیگران

4عکس های نشست خبری روحانی ۲۱ فروردین ۹۶