نظر هنرمندان و بازیگران تلویزیون و سینما در مورد فضای مجازی + عکس

احساس هنرمندان به فضای مجازی -علاقه یا نفرت؟

نظر هنرمندان در مورد فضای مجازی : در این گزارش نظرات هنرمندان تلویزیون و سینمای ایران را درباره شبکه های اجتماعی گرد آوری کرده ایم.

به گزارش خبرنگار حوزه هنرمندان گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در این روزها که اکثریت مردم جهان دچار تب شدید فضای مجازی شده اند و بیشتر لحظات زندگی خود را در شبکه های اجتماعی می گذارنند، عده ای هم هستند که علاقه چندانی به این فضا و شبکه ها ندارند و ترجیح می دهند به دلایل گوناگون و شخصی از آن دور باشند و مطالعه، آشپزی، دورهمی با دوستان و آشنایان، رفتن به طبیعت یا هر فعالیت دیگری را جایگزین حضور در این فضاها کنند.

در این خصوص رسانه ها و یا وبسایت های خبری گوناگون در گفتگو با هنرمندان سوال هایی را مطرح کردند و نظرشان را درباره شبکه های اجتماعی، اینترنت و به طور کل فضای مجازی پرسیده اند که ما تعدادی از آنها را در این گزارش برای شما گردآوری کرده ایم.

5849432 697 نظر هنرمندان و بازیگران تلویزیون و سینما در مورد فضای مجازی + عکس

علی نصیریان

علی نصیریان گفت: “فضای مجازی و تکنولوژی های امروزی خوب است، اما نباید جایگزین کتاب شود. گفتنی است؛ این بازیگر پیشکسوت مدتی قبل که رضا رشیدپور مجری توانمند تلویزیون به دلایلی از فضای مجازی خداحافظی کرده بود، با لحنی پدرانه و استوار در یک برنامه زنده از او خواست که به این فضا بازگردد و رنجش ها را به فراموشی بسپارد.”

5849464 674 نظر هنرمندان و بازیگران تلویزیون و سینما در مورد فضای مجازی + عکس

مهرانه مهین ترابی

مهرانه مهین ترابی از بازیگرانی است که حضور فعالی در فضای مجازی ندارد و در یک گفتگو هم عنوان کرده بود که شبکه های اجتماعی برایش هیچ جذابیتی ندارند.

5849429 648 نظر هنرمندان و بازیگران تلویزیون و سینما در مورد فضای مجازی + عکس

رضا کیانیان

رضا کیانیان گفت: “فضای مجازی در واقع بازتابی از فضای واقعی جامعه است و ما برای پاک شدن فضای مجازی، نیازمند پاک شدن فضای واقعی جامعه هستیم.”

حتما بخوانید :  اینستاگرام ایرانی های معروف و محبوب (قسمت چهاردهم) + تصاویر

5849434 994 نظر هنرمندان و بازیگران تلویزیون و سینما در مورد فضای مجازی + عکس

مرجانه گلچین

مرجانه گلچین در یک مصاحبه تاکید به برخورد با هتاکان در این فضا داشت و از پویش بلاک کردن افراد هتاک که مدتی قبل در شبکه های اجتماعی به راه افتاده بود اسقبال کرده بود.

5849433 328 نظر هنرمندان و بازیگران تلویزیون و سینما در مورد فضای مجازی + عکس

علی شادمان

علی شادمان از قضاوتهای بی مورد، تهمت های ناروا و شایعه سازی در فضای مجازی دلخور بود و از این موارد به عنوان توهین به کرامت انسانی یاد کرده بود.

5849426 579 نظر هنرمندان و بازیگران تلویزیون و سینما در مورد فضای مجازی + عکس

اکرم محمدی خواه

اکرم محمدی خواه مجری پیشکسوت تلویزیون گفت: “مدیریت فضای مجازی امکان پذیر نیست و بهتر است کودکان به جای حضور و فعالیت در شبکه های اجتماعی، اشعار سعدی را بخوانند.”

5849427 580 نظر هنرمندان و بازیگران تلویزیون و سینما در مورد فضای مجازی + عکس

عباس غزالی

عباس غزالی: “هر چند شبکه های اجتماعی فوایدی هم دارند، اما اگر مانع مطالعه شوند، مضر است. این بازیگر در گفتگویی دیگر درباره حضورش در فضای مجازی گفته بود که اگر آنلاین نباشد برایش شایعه درست می کنند.”

5849428 386 نظر هنرمندان و بازیگران تلویزیون و سینما در مورد فضای مجازی + عکس

ریما رامین‌فر

ریما رامین‌فر درباره‌ی حضور هنرمندان در شبکه های اجتماعی و قوانین نظارتی که اخیرا در این خصوص اعمال شده است، گفت: “من به شدت از فضای مجازی گریزانم؛ زیرا اصلا نمی‌توانم چرایی این فضا را درک کنم؛ اما قطعا یکسری ویژگی‌های مثبت در آن وجود دارد که این همه علاقه‌مند را به خود جذب کرده است.”

5849431 119 نظر هنرمندان و بازیگران تلویزیون و سینما در مورد فضای مجازی + عکس

منوچهر والی زاده

منوچهر والی زاده: “اصلا به اینترنت دسترسی ندارم و حتی نمیدانم چطور باید به این فضا وارد شد، پسرم گاهی عکس هایم را در فضای مجازی به من نشان می دهد و من هم خوشحال می شوم. یک روز اتفاقی عکسی از خودم را که توسط دوستان در فیسبوک گذاشته شده بود دیدم، گویا همیشه از من به خوبی یاد می شود و از این بابت سپاسگذار و شرمنده مردم هستم.”

حتما بخوانید :  روز جهانی فوتبال زنان با حضور دختران فوتبالیست + تصاویر

5849425 659 نظر هنرمندان و بازیگران تلویزیون و سینما در مورد فضای مجازی + عکس

ثریا قاسمی

ثریا قاسمی: فضای مجازی جلوی مطلعه را می گیرد، تکنولوژی از سویی برای دریافت اطلاعات جهانی خوب است و از سویی دردی از قشر کتابخوان درمان نمی کند.

5849540 354 نظر هنرمندان و بازیگران تلویزیون و سینما در مورد فضای مجازی + عکس

رضا عطاران

رضا عطاران: من فکر می کنم نو آوری و خلاقیت در عرصه طنز سینمایی ما بسیار کم شده اما وقتی در فضای مجازی شوخی های مردم را می بینم، متوجه می شوم که این شوخی ها از آثار طنز ما جالب تر و جذاب تر است.

5849430 989 نظر هنرمندان و بازیگران تلویزیون و سینما در مورد فضای مجازی + عکس

حمیدرضا پگاه

حمیدرضا پگاه: از شمشیر دولبه فضای مجازی می شود هم برای کارهای خوب و هم برای گسترش مطالب ناشایست استفاده کرد. فضای مجازی برای سالم شدن در ابتدا باید پذیرفته و بعد با هدف بهره وری صحیح از آن فرهنگ سازی شود و بحث نظارت نیز باید در امتداد فرهنگ سازی مورد توجه قرار گیرد.

نظر هنرمندان و بازیگران تلویزیون و سینما در مورد فضای مجازی + عکس