نماز باران در شاه چراغ و در شیراز برگزار می شود + جزئیات

اقامه نماز طلب باران در صحن شاه چراغ

نماز باران در شاه چراغ : نماز باران با حضور مردم مومن و متدین شیراز و فارس و به امامت آیت‌الله اسدالله ایمانی، امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در استان فارس، در صحن حرم احمدی و محمدی(ع) اقامه شد.

نماز باران در شیراز

به گزارش ایسنا، به‌دنبال کاهش شدید بارندگی و به دعوت و امامت امام جمعه شیراز، نماز باران با حضور گسترده اقشار و گروه‌های مختلف مردم مومن و متدین شیراز و فارس، نماز استسقاء در طلب باران، در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) اقامه شد.

امام جمعه شیراز در سخنانی و پس از اقامه نماز طلب باران، گفت: نیاز مردم به لطف الهی و نزول باران رحمت، قابل انکار نبوده و نیست و امروز هم با این اجتماع از خداوند درخواست می‌کنیم که باران رحمتش را بر ما نازل فرماید.

آیت‌الله اسدالله ایمانی با اشاره به کاهش شدید میانگین بارندگی در سال ۹۵ و خصوصا فصل پائیز و ماه اول فصل زمستان، گفت: کاهش بارندگی زندگی همه مردم خصوصا کشاورزان را با دشواری‌هایی مواجه کرده و می‌کند.

نماینده ولی فقیه در فارس با بیان اینکه خشکسالی‌های یک دهه گذشته، تاثیرات منفی زیادی بر تالاب‌ها و روان‌آب‌ها داشته است، گفت: بارش رحمت الهی می‌تواند همه این مشکلات را مرتفع کند.

حتما بخوانید :  مراسم تشییع محسن خزایی + وداع با شکوه مردم با خبرنگار شهید محسن خزایی

به گزارش ایسنا، ایمانی در خطبه‌های نماز جمعه گذشته نیز در دعوت از مردم برای شرکت در نماز استسقاء، تاکید کرد: این نماز طلب باران یک دستور و سنت و تکلیف است. ما مامور به تکلیف هستم و مامور به نتیجه نیستیم. نتیجه دست ما نیست. مصالح الهی فراتر از فکر و اندیشه ماست. باران بیاید فضل و کرم او بوده، باران نیاید هم باز هم فضل و کرم و مقدرات اوست.

امام جمعه شیراز متذکر شده بود که اگر با اقامه نماز باران، رحمت الهی بر ما نازل شود، نعمتی است که خداوند به ما ارزانی داشته و اگر نیاید، شاید یک گوشمالی به واسطه گناهان باشد و البته آن هم یک ارزش تلقی می‌شود. بنابراین نماز می‌خوانیم و وظیفه مان را انجام می‌دهیم. هر چه فضل او باشد انجام می‌دهد.

ایمانی با تصریح اینکه یک سری گناهان عامل کم‌بارانی‌ها و خشکسالی‌ها است، اقداماتی که بشر انجام داده و موجب تغییر در روند طبیعت شده است را از آن جمله برشمرد و اضافه کرد: یک سری گناهان در روایات داریم مانند احکام ظلمی که صادر می‌شود، رشوه‌ای که دست به دست می‌شود و … اینها در کم کردن نزول باران موثر و استغفار لازم است.

برگزاری نماز باران در شاه چراغ و در شیراز


حتما بخوانید :  تجاوز به دختر تنها توسط 3 مرد به صورت همزمان در خانه + عکس