نمایشگاه کتاب تهران اردیبهشت ۹۶ + تصاویر و حاشیه های نمایشگاه

نمایشگاه کتاب تهران در نخستین روز

نمایشگاه کتاب تهران اردیبهشت ۹۶ : سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در شهر آفتاب در نخستین روز برگزاری، روز خلوتی را پشت سر گذاشت.سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران صبح امروز (چهارشنبه، ۱۳ اردیبهشت‌ماه) از ساعت ۱۰ صبح درهای خود را به روی علاقه‌مندان کتاب باز کرد و در ابتدای روز با افتتاح غرفه کشور ایتالیا به عنوان میهمان ویژه نمایشگاه امسال در سالن ملل همراه بود.

نمایشگاه کتاب تهران اردیبهشت ۹۶

سی‌امین نمایشگاه کتاب

دستگاه‌های کارت‌خوان بخش زیادی از غرفه‌های ناشران عمومی در ساعت‌های اولیه برگزاری نمایشگاه کار نمی‌کرد. مسئولان قول دادند این مشکل را برطرف کنند که تا ساعت‌های پایانی برگزاری نمایشگاه این مشکل کمابیش برطرف شد.

همچنین بسیاری از کتیبه‌های غرفه‌های ناشران بخش عمومی و بخش کودک نصب نشده بود و مردم در ساعت‌های ابتدایی نمایشگاه برای پیدا کردن غرفه‌های مورد نظر خود با مشکل مواجه بودند.

در روز نخست نمایشگاه شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی زیادی به نمایشگاه کتاب نیامدند؛ از جمله افرادی که در این روز به نمایشگاه آمد علی مطهری نماینده مجلس بود که در نخستین ساعت‌های آغاز به کار نمایشگاه دقایقی در نمایشگاه حضور پیدا کرد.

بعدازظهر امروز نیز برای چند دقیقه باران شدیدی بارید اما با توجه به این‌که مخاطبان زیادی در فضای باز نمایشگاه حضور نداشتند مشکل چندانی برای آن‌ها ایجاد نشد.

به نظر می‌رسد نمایشگاه کتاب امسال که دومین سال برگزاری خود در شهر آفتاب را تجربه می‌کند در حوزه اجرایی به نسبت سال گذشته با مشکلات کمتری مواجه است.

سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ساعت ۱۰ تا ۲۰ روز ۱۳ تا ۲۳ اردیبهشت‌ماه در شهر آفتاب برپاست.

عکس خای نمایشگاه کتاب تهران اردیبهشت ۹۶

گزارش و عکس: فرزاد گمار، خبرنگار ایسنا