نمایش فیلم فروشنده در لندن + فیلم و عکس ها و حاشیه ها

نمایش فیلم فروشنده در لندن

کارکنان شهرداری مشغول آماده کردن صحنه نمایش عمومی و رایگان فیلم فروشنده اصغر فرهادی هستند. قرار است تا کم‌تر از یک ساعت دیگر به دعوت شهردار لندن این فیلم در مرکز شهر نمایش داده شود.

میدان «ترافالگار» لندن تا ساعتی دیگر صحنه نمایش فیلم «فروشنده» خواهد بود. این اقدام به ابتکار «صادق خان» شهردار لندن و در اعتراض ضمنی به سیاست‌های ترامپ علیه مهاجرین صورت می‌گیرد.

حضور چشمگیر مردم در میدان ترافالگار لندن برای تماشای فیلم فروشنده.

توییت شهردار لندن درباره نمایش فیلم فروشنده در لندن

شهردار لندن در توییترش نوشت: کمتر از یک ساعت دیگر تا آغاز نمایش فیلم فروشنده اصغر فرهادی در میدان ترافالگار لندن باقی مانده است. حضور این تعداد از جمعیت برای تماشای این فیلم خارق‌العاده است

اصغر فرهادی کارگردان و بازیگران فیلم فروشنده

صادق خان شهردار لندن امکان نمایش فیلم «فروشنده» را در میدان اصلی این شهر فراهم کرد. اصغر فرهادی نمایش «فروشنده» در میدان ترافالگار را نمادی از اتحاد توصیف کرد.

توییت شهردار لندن درباره نمایش «فروشنده»+تصویر
توییت شهردار لندن درباره نمایش «فروشنده»+تصویر
شهردار لندن نیز برای تماشای فیلم فروشنده در میدان ترافالگار حاضر شد.
توییت شهردار لندن درباره نمایش «فروشنده»+تصویر

میدان ‘ترافالگار’ لندن تا ساعتی دیگر صحنه نمایش فیلم ‘فروشنده’ خواهد بود. این اقدام به ابتکار ‘صادق خان’ شهردار لندن و در اعتراض ضمنی به سیاست‌های ترامپ علیه مهاجرین صورت می‌گیرد.

فیلم فروشنده اصغر فرهادی، یکی از پنج نامزد جایزه بهترین فیلم خارجی زبان اسکار، امروز عصر در مشهورترین میدان‌ تاریخی لندن نمایش داده شد. به گزارش بی بی سی، بعد از آن‌که آقای فرهادی گفت در اعتراض به فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ، به مراسم اسکار در آمریکا نخواهد رفت، صادق خان، شهردار لندن اعلام کرد که فیلم او را به صورت عمومی و بصورت رایگان در میدان ترافالگار نمایش خواهد داد.

(تصاویر) نمایش

در این مراسم پیام اصفر فرهادی از تهران در صفحه نمایش بزرگ پخش شد. او از حامیانش و همین‌طور صادق خان شهردار لندن برای اعلام همبستگی با او تشکر کرد. قرار است بعد از نمایش فیلم فرهادی، یک گروه نوازندگان سوریه‌ای و یک گروه به نام “آفریقا اکسپرس” موسیقی زنده اجرا کنند. نوازندگان سوری از پناهجویانی هستند که زمانی در یکی از مشهورترین ارکسترهای سوریه فعالیت داشتند.

حتما بخوانید :  عارف لرستانی درگذشت + علت مرگ عارف لرستانی + بیوگرافی

(تصاویر) نمایش مایک لی، کارگردان مطرح بریتانیایی پیش از نمایش فیلم، با حمایت از فرهادی فیلم ‘جدایی نادر از سیمین ‘ را یکی از بهترین‌ فیلم‌هایی توصیف کرد که تا کنون دیده است. او فیلم فروشنده را هم تحسین کرد و گفت بیشتر درباره‌اش حرف نمی‌زند که داستان آن را لو ندهد.

(تصاویر) نمایش صادق خان، میزبان این برنامه، با اشاره به تصمیم دونالد ترامپ برای ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور مسلمان، گفت او شهردار شهری است که درهایش به روی همه باز است: “چه ایرانی، چه عراقی به لندن خوش آمدید.”

(تصاویر) نمایش نومی راپاس، بازیگر سوئدی

نومی راپاس، بازیگر سوئدی فیلم ‘دختری با خالکوبی اژدها ‘ در مراسم حضور داشت.

(تصاویر) نمایش

نمایش ساعت چهار و نیم عصر به وقت لندن شروع شد.

به غیر از ایرانیان جمع زیادی از بریتانیایی‌ها هم برای دیدن فیلم فروشنده به میدان ترافالگار آمدند. مراسم اسکار امشب در لس آنجلس کالیفرنیا برگزار می‌شود. کارگردانان چهار فیلم خارجی رقیب آقای فرهادی به همراه او در بیانیه‌ای مشترک گفته‌اند که هر کدام جایزه بگیرند، به کسانی تقدیم می‌کنند که برای آزادی بیان و حقوق بشر تلاش می‌کنند.

(تصاویر) نمایش
(تصاویر) نمایش
(تصاویر) نمایش


حتما بخوانید :  شکایت باشگاه استقلال از علی دایی + جزئیات و دلیل شکایت