نوزاد کارتن خواب در یکی از پارک های تهران جان داد + جزئیات حادثه

مرگ نوزاد کارتن خواب از سرما در جنوب تهران

نوزاد کارتن خواب که سومین فرزند یک مادر ۲۵ ساله بود در هوایی سرد متولد شد اما نفس های او دقایقی بعد از به دنیا آمدن به شماره افتاد .

JamNewsImage12355743 نوزاد کارتن خواب در یکی از پارک های تهران جان داد + جزئیات حادثهمرگ نوزاد کارتن خواب در تهران

نوزاد کارتن خواب در سرمای زمستان نفس هایش به شماره افتاده و دقایقی بعد از تولد، جان خود را از دست می دهد.

هوا سرد است. باران می بارد و کارتن خواب ها به دور خود پتو پیچیده اند. آتشی هم در کنارشان روشن است تا از سرما یخ نزنند.

پاتوقشان همان پارک همیشگی در جنوب تهران است. در میان آنها، زنی با شکمی بزرگ که نوید تولد نوزادش را می دهد، نشسته است. تازه مواد تزریق کرده و از این بابت مشکلی ندارد اما به یک باره حالش دگرگون می شود. زنان کارتن خواب دیگر متوجه می شوند که وقت زایمان او فرا رسیده است. محبوبه را به سمت سرویس بهداشتی پارک هدایت می کنند تا نوزاد آنجا متولد شود اما درست دقایقی بعد از تولد، نفس های یخ زده نوزاد به شماره می افتند و دیگر صدای گریه کودک شنیده نمی شود.

زنان کارتن خواب، سراسیمه با تلفن همراه یکی از کارتن خواب های مرد، با اورژانس تماس می گیرند.

آن دقایق دلهره آور با حضور نیروهای اورژانس به اتمام می رسد. نیروها، مادر و نوزاد را سوار بر آمبولانس کرده و با خود به بیمارستانی در جنوب پایتخت می برند.

در بیمارستان مشخص می شود که نوزاد پس از تولد زنده بوده اما به دلیل شدت سرما و نحوه تولد، جان باخته است. مادر نیز که وضعیت چندان مناسبی نداشته، تحت درمان قرار می گیرد و برای مدتی بستری می شود.

حتما بخوانید :  جزئیات غرق شدن 110 پناهجو در دریای مدیترانه + تعداد کشته ها

مادر ۲۵ ساله در سومین زایمان خود، شاهد مرگ نوزادش می شود. نوزاد دختری که قرار بوده “نفس” نام بگیرد اما سرما نفسِ، نفس را برید تا او تنها چند دقیقه حق زندگی داشته باشد.

نرجس رضا علی، مددکار اجتماعی در رابطه با وضعیت مادر می گوید:مادر ۲۵ ساله و معتاد کارتن خواب است. او ماده مخدر شیشه و هروئین را هم زمان مصرف می کند و در تمام طول بارداری نیز ماده مخدر مصرف کرده است.

این مددکار اجتماعی می افزاید:محبوبه تاکنون ۳ بار زایمان کرده و ۲ فرزند دیگر نیز دارد که اکنون وضعیت آنها مشخص نیست.

محبوبه به مددکاران بیمارستان آدرسی را ارائه کرده و مدعی شده که ۲ فرزند او در همان آدرس و در یک خانه مستقر هستند و خود او سرپرستی آنها را برعهده دارد. برای رسیدگی به وضعیت فرزندان وی، به آدرسی که محبوبه به بیمارستان ارائه کرد بود مراجعه کردیم اما مشخص شد که آدرس به اشتباه داده شده تا مددکاران گمراه شوند.

این مددکار اجتماعی با بیان اینکه ” محبوبه در معرفی اش به مددکاران بیمارستان خود را جای فرد دیگری جا زده است” می گوید:تمام اطلاعات ارائه شده به مددکاران متعلق به زن دیگری بود که در آدرس ارائه شده زندگی می کرد و هیچ کدام آنها صحت نداشت.

حتما بخوانید :  واژگونی اتوبوس در خراسان شمالی جاده چناران - قوچان + عکس و تعداد کشته ها

وی در خصوص چرایی فوت نوزاد تازه متولد شده می گوید:نوزاد در پارک و در هوای بسیار سرد متولد شده و به دلیل سرمای هوا در تنفس دچار مشکل می شود. زمانی که اورژانس در پارک حاضر شده، مشخص می شود که نوزاد فوت کرده و برای رسیدگی به وضعیت مادر اقدام می شود. در نهایت مادر به بیمارستان منتقل و مراحل درمان او به طور کامل پیگیری می شود.

مرگ نوزاد کارتن خواب از سرما در جنوب تهران