نوه جمشید مشایخی دختری است به نام صحرا + عکس و تیپ متفاوت

استاد جمشید مشایخی و نوه اش صحرا

جمشید مشایخی عکس جدید از خودشان به همراه نوه اش صحرا را منتشر کرد.

جمشید مشایخی و نوه اش صحرا

جمشید مشایخی و نوه اش صحرا – جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت کشورمان با انتشار عکس جدیدی از خودش در کنار نوه اش صحرا مشایخی, صفحه شخصی اش را بروز کرد.

استاد جمشید مشایخی نوشتند:

*****

بعد از ١ سال با نوه عزيزم صحرا.

خاك پاى ملت ايران

جمشید مشایخی و نوه اش صحرا جمشید مشایخی و نوه اش صحرا

جَمشید مَشایخی (زادهٔ ۱۳۱۳، تهران) بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون ایران است. وی دارای نشان درجه یک فرهنگ و هنر است. جمشید مشایخی، دارای تحصیلات ناتمام در رشته تئاتر است. وی سال ۱۳۳۶ به استخدام اداره تازه تأسیس هنرهای دراماتیک درآمد و به عنوان بازیگر کار خود را در برنامه نمایشی کانال سوم غیردولتی آغاز کرد و با ایفای نقش در فیلم کوتاه «جلد مار» هژیر داریوش به همراه فخری خوروش جلوی دوربین رفت. او حتی به خاطر بازی سینمایی اش برای مدتی از کار تئاتر اخراج شد. در واقع کار حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۴۹ به طور رسمی شروع کرد.

تیپ عجیب و خفن صحرا نوه جمشید مشایخیصحرا نوه جمشید مشایخی,صحرا مشایخی

تیپ عجیب و خفن صحرا نوه جمشید مشایخی

 

تیپ عجیب و خفن صحرا نوه جمشید مشایخی

با این حال، در کارنامه بازیگری او، نقش‌هاي کم ارزش و گاه بی‌ارزش نیز شاهد هستیم که به گفته خود، پذیرفتن آن نقش‌ها را برای کمک به کارگردان‌ها قبول می کند؛ هرچند که به کارنامه بازیگری اش لطمه وارد شود. او در سال ۱۳۶۳، بابت بازی در دو فیلم گل‌هاي داوودی و کمال‌الملک،

حتما بخوانید :  ممنوع التصویر شدن محمد سلوکی + جزئیات و دلیل ممنوع التصویری

برندهٔ سیمرغ بلورین برترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر شد. از نمایش‌هاي مهم او بازی در نقش «بزرگ آقا» در نمایش میراث کارِ بهرام بیضایی در تالار ۲۵ شهریور در آذر ماه ۱۳۴۶ بود.مشایخی در سال ۹۳ بعنوان سفیر سلامت چشم و بینایی و در سال ۹۴ بعنوان سفیر سلامت از سوی وزارت بهداشت و دانشکده علوم پزشکی دانشگاه استان تهران معرفی و به وی تندیس سلامت اهدا شد.

تیپ عجیب و خفن صحرا نوه جمشید مشایخیصحرا مشایخی،نوه جمشید مشایخی،تصویر هاي صحرا مشایخی،خانواده جمشید مشایخی،نوه دختری جمشید مشایخی،دختران جمشید مشایخی


حتما بخوانید :  سفر بهنام صفوی به آلمان برای درمان و جراحی + عکس و اکنش کاربران