هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )

بوئینگ ۷۷۷

هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ : در سال ۱۹۹۴ و در چنین روزهایی هواپیمای غول پیکر بوئینگ ۷۷۷ اولین پرواز خود را انجام داد و عصری جدید را در دنیای هوانوردی آغاز نمود. هر چند دهه یک بار هواپیمای جدیدی معرفی شده و توانایی های شرکت های سازنده هواپیماهای مسافربری را به رخ می کشد. در سال ۱۹۵۷ شرکت هواپیماسازی بوئینگ با ساخت اولین جت مسافربری ۷۰۷ خود قاعده ی بازی در خطوط هوایی را تغییر داد. در سال ۱۹۶۹، بار دیگر این کمپانی با معرف جمبوجت ۷۴۷ همگان را غافلگیر کرد و در سال ۱۹۹۴ با به پرواز در آمدن اولین هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ بار دیگر همگان خلاقیت و نبوغ مهندسان این شرکت را ستودند.

boeing 777 200lr w700 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )

هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ بعد از گذشت بیش از دو دهه از اولین پرواز خود هنوز هم قابل اطمینان ترین هواپیمای مسافربری برای شرکت های خطوط هوایی در سراسر جهان به شمار می آید. از سال ۱۹۹۴ تا ماه می سال کنونی شرکت بوئینگ توانسته بیش از ۱٫۹۱۱ هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ را به فروش برساند که آن را به پرفروش ترین هواپیمای مسافربری مقیاس بزرگ در تاریخچه ی این کمپانی تبدیل می کند.

در ادامه ی این مطلب قصد داریم نگاهی بیندازیم به تاریخچه ی پرافتخار به شاهکاری که کمپانی بوئینگ به خاطر ساخت آن به خود می بالد.

the boeing 777s journey began in october of 1990 with an order from united airlines for a twin engine wide body airliner larger than boeings 767 w700 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )راه هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ از زمانی آغاز شد که در اکتبر سال ۱۹۹۰ خطوط هواپیمایی یونایتد ایرلاینز سفارش ساخت یک هواپیمای دو موتوره ی بزرگ تر از بوئینگ ۷۶۷ را به مسئولین کمپانی بوئینگ ارائه داد.

but smaller than the iconic 747 jumbo jet w700 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )مسئولین یونایتد ایرلاینز می خواستند که این هواپیمای سفارشی کوچک تر از جمبوجت ۷۴۷ باشد.

leading the 777 program was its general manager alan mulally in 2006 mulally left boeing to become ceo of the ford motor company w700 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )طرح ساخت هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ تحت نظر آلن مولالی اجرا شد که در سال ۲۰۰۶ برای به دست گرفتن سمت مدیر عاملی شرکت فورد موتور، بوئینگ را ترک کرد.

rrrr هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )در طول ریاست هشت ساله ی مولالی در کمپانی فورد وی با موفقیت توانست شرکت خود را از بحران های مالی نجات دهد بدون این که نیازی به کمک و وام دولتی داشته باشد. همه او را بهترین مدیر عامل شرکت فورد در طول سال های بعد از هنری فورد می دانند.

fff w700 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )از همان ابتدا مسئولین شرکت بوئینگ می دانستند که بوئینگ ۷۷۷ محصول ویژه و پرطرفداری خواهد بود. بوئینگ ۷۷۷ اولین هواپیمای مسافربری بود که کاملاً با استفاده از کامپیوتر طراحی می شد.

rtt w700 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )با استفاده از گرافیک های سه بعدی کامپیوتری، مهندسان شرکت بوئینگ توانستند به صورت دیجیتالی قطعات بوئینگ ۷۷۷ را به هم وصل کنند که نیاز به مدل های هزینه بردار و زمان بر گلی را مرتفع می کرد.

sdfsdfsd w700 1 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )برای ساخت بوئینگ ۷۷۷، کمپانی بوئینگ واحد خود در اوِرِت واشنگتن را انتخاب کرد.

65 w700 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )اگر چه مدل ۷۷۷-۲۰۰ از مدل ۷۷۷ کوچک تر است اما با طول تقریبی ۶۴ متر و بال هایی به طول بیش از ۵۸ متر و وزن ۳۰ تن همچنان یک هواپیمای بسیار بزرگ به شمار می آید.

etert w700 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )در این تصویر یکی از چرخ دنده های سه محوره اصلی فرود هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ را می بینید.

sdfsd w700 1 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )کابین خلبان دو نفره و کاملاً دیجیتال هواپیمای بوئینگ ۷۷۷-۲۰۰ یک شاهکار هنری به شمار می آید.

6456 w700 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )در قسمت درجه یک این هواپیما مسافران می توانند کاملاً دراز بکشند.

sdfsds w700 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )در قسمت معمولی هواپیما نیز مسافران پرواز آرام و خوشایندی را تجربه کرده و تمامی تجهیزات سرگرم کننده برای آن ها تدارک دیده شده است.

eterter w700 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )در ۲۱ ژوئن سال ۱۹۹۴ زحمات تمامی کارکنان شرکت بوئینگ با به پرواز درآمدن اولین هواپیمای بوئینگ ۷۷۷-۲۰۰ به ثمر نشست.

sdfsdf w700 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )این هواپیمای پیشرفته می توانست بین ۳۰۵ تا ۴۴۰ مسافر را با پروازی به مسافت ۱۳٫۳۱۰ کیلومتر به مقصد برساند. هواپیمای بوئینگ ۷۷۷-۲۰۰ می توانست با سرعت ۹۹۰ کیلومتر در ساعت و در ارتفاع ۳۷٫۹۰۰ پایی پرواز کند.

xcvxc w700 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )در ژوئن سال ۱۹۹۵ هواپیمای بوئینگ ۷۷۷-۲۰۰ برای اولین بار در خطوط هوایی یونایتد ایرلاینز به پرواز درآمد و عصر جدیدی را در دنیای هوانوردی آغاز نمود.

45645 w700 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )به طور سنتی منطق ایجاب می کرد که هواپیماهای با قدرت پرواز در مسافت های طولانی باید تعداد موتورهای بیشتری داشته باشند تا ایمنی ان ها بالا برود. به همین دلیل هواپیماهای بوئینگ ۷۷۷، داگلاس دی سی ۸ و بعدها بوئینگ ۷۴۷ همه ۴ موتوره بودند. بدین ترتیب در صورتی که یکی از موتورها از کار می افتاد سه موتور دیگر توانایی نگه داشتن هواپیما در آسمان را داشتند.

sdfsdf w700 1 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )با پیشرفت تکنولوژی توربوفن، هواپیماهای سه موتوره ی کوچکتری مانند مک دانل داگلاس دی سی ۱۰ و لاکهید ال ۱۰۱۱ مشتریان بیشتری پیدا کردند.

er456 w700 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )در همین دوره اولین جت های بلند دو موتوره از قبیل ایرباس A300B2 برای مسافت های نیمه طولانی مورد استفاده قرار گرفتند.

345345 w700 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )در سال ۱۹۸۵، اداره ی هوانوردی فدرال ایالات متحده محدودیت های خود در مورد مسافت هایی که جت های دو موتوره می توانند طی کنند را کاهش داد. این موضوع باعث شد که بوئینگ ۷۶۷ بتواند پروازهای با استفاده از یک موتور تا ۱۲۰ دقیقه را نیز انجام دهد. این قانون جدید به بوئینگ ۷۶۷ اجازه داد که در طول اقیانوس اطلس به پرواز درآید و فرصت های جدیدی را در اختیار کمپانی های سازنده هواپیما قرار دهد.

sdfgsd w700 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )با تولید هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ شرکت بوئینگ توانست سازمان هوانوردی فدرال را به کاهش دادن محدودیت های مربوط به مسافت های پروازی ترغیب کند.

s333 w700 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )قوانین تازه باعث شد که هواپیماهای سه موتوره ی مدرنی مانندمک دانل داگلاس ام دی ۱۱ یک شبه بی مصرف شوند زیرا این هواپیماها توانایی رقابت با جمبوجت های چهار موتوره را نداشتند و از طرف دیگر از لحاظ هزینه و کارآیی نیز در حد جت های دو موتوره نبودند.

45345 w700 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )البته هواپیماهای جمبوجت چهار موتوره نیز با حضور هواپیمایی مانند بوئینگ ۷۷۷ نمی توانستند سیطره ی خود بر بازار فروش هواپیما را ادامه دهند. بوئینگ ۷۷۷ همراه با هواپیمای دو موتوره ی ایرباس A330 بازار را به قبضه ی خود درآوردند.

6666 w700 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )در سال ۱۹۹۶ شرکت بوئینگ نسخه ی پیشرفته تری از بوئینگ ۷۷۷ با نام ۷۷۷-۲۰۰IGW را با قدرت پرواز طولانی تر معرفی کرد که بعدها نام آن به ۷۷۷-۲۰۰ER تغییر داده شد.

333 w700 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )در سال ۱۹۹۸، شرکت بوئینگ طول هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ را افزایش داد و نسخه ی ۷۷۷-۳۰۰ را با توانایی حمل ۵۵۰ مسافر تولید کرد.

222 w700 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )درس ال ۲۰۰۲، بوئینگ با تولید نسخه ی موسوم به ۷۷۷-۳۰۰ER بار دیگر حرکت فوق العاده ای از خود نشان داد. این هواپیمای غول پیکر با ۸۰۰ فروند فروش تاکنون پرطرفدارترین مدل بوئینگ ۷۷۷ لقب گرفته است.

111 w700 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )در سال ۲۰۰۶، شرکت بوئینگ نسخه ی ۷۷۷-۲۰۰LR با قدرت مسافت پروازی بسیار بالای هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ را معرفی کرد.

221 w700 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )این نسخه که به «WorldLiner» نیز معروف است می توانست ۳۰۱ مسافر را تا مسافتی بیش از ۱۷٫۵۰۰ کیلومتر منتقل کند.

sdfsdf w700 2 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )امروزه هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ یکی از هواپیماهای محبوب در جهان به شمار می آید و در بسیاری از خطوط هوایی جهان از جمله آمریکن ایرلاینز، یونایتد ایرلاینز، سنگاپور ایرلاینز، قطر ایرلاینز، اتحاد ایرلاینز، ایرفرانس، ایر کانادا و ترکیش ایرلاینز به کار گرفته می شود.

wer w700 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )با این وجود هیچ کس به اندازه ی شیخ احمد بن سعید آل مکتوم به هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ علاقه نداشت. در سال ۱۹۹۶ خطوط هوایی کوچک متعلق به این میلیاردر عرب که در دوبی واقع بود اولین هواپیمای بوئینگ ۷۷۷-۲۰۰ خود را دریافت کرد.

4444 w700 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )در طول دو دهه بعد از آن خطوط هوایی امارات به یکی از بزرگ ترین خطوط هواپیمایی جهان تبدیل شد و بیش از ۱۲۰ هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ را در اختیار گرفت که بزرگ ترین ناوگان این هواپیما در جهان به شمار می آمد.

45454 w700 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )در واقع خطوط هوایی امارات بیش از ۱۵ درصد از کل خریدهای هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ را به خود اختصاص داد.

32342 w700 هواپیمای بوئینگ 777 ( از لحظه تولد تا به امروز هواپیمای غول پیکر جهان )

با بیش از دو دهه حضور موفقیت آمیز در آسمان، بوئینگ ۷۷۷ خود را برای یک بروزسازی بزرگ آماده می کند. قرار است در سال ۲۰۱۹ شرکت بوئینگ نسل جدید هواپیماهای بوئینگ ۷۷۷X را معرفی کند. جالب این که نیمی از پیش سفارش های هواپیماهای ۷۷۷X نیز از طرف خطوط هواپیمایی امارات ارائه شده است.