واکنش های عجیب بدن که با خواندن آن شگفت زده خواهید شد + عکس

عجیب ترین واکنش های بدن انسان که شاید نمی دانید

واکنش های بدن : ما در بدنمان بازتاب های عجیبی داریم که شاید ندانید چرا این واکنشها صورت می گیرند. در این مقاله به معرفی این بازتاب ها می پردازیم و دلایل آن را برایتان بازگو می نماییم با سایت شهر مطلب همراه باشید.

بدن انسان مملو از انواع چرخه ها و سیستم های بیولوژیکی است که درک کامل آن ها تا حدی دشوار است. به طور مثال، سیستم ایمنی بدن به طور ۲۴ ساعته و هر روز هفته در حال فعالیت بوده و ثانیه ای از رصد کردن بخش های گوناگون بدن دست نمی کشد و به این ترتیب، سلامت انسان را تضمین می کند.

گاهی هم با نمایش نشانه های خاص، به فرد هشدار می دهد که با مشکل خاصی مواجه شده. اما فارغ از بیماری ها و مشکلات، بدن انسان واکنش هایی از خود نشان می دهد که دلایل جالبی در پشت هر کدام از آن ها نهفته است. از جمله می توان به خمیازه کشیدن اشاره کرده که گفته می شود مغز برای خنک شدن در مواقعی که حسابی داغ کرده یا فعالیت زیاد از حد انجام داده، دستور این امر را صادر می کند.

خمیازه کشیدن

1917449207 samatak com واکنش های عجیب بدن که با خواندن آن شگفت زده خواهید شد + عکسدلیل اصلی خمیازه کشیدن، خنک کردن مغز پس از داغ کردن و انجام کارهای زیاد است.

عطسه کردن

1016656746 samatak com واکنش های عجیب بدن که با خواندن آن شگفت زده خواهید شد + عکسمعمولا ما زمانی عطسه می کنیم که مسیرهای بینی توسط مواد حساسیت زا، میکروب ها، گرد و خاک یا دیگر محرک ها پر شده باشد. عطسه واکنش بدن برای خلاص شدن از دست زباله هاست.

کشیدن بدن

2079603553 samatak com واکنش های عجیب بدن که با خواندن آن شگفت زده خواهید شد + عکسمعمولا انسان ها در ابتدای صبح بدن خود را کشیده و کش و قوس به آن می دهند تا همه اندام های شان را برای فعالیت های فیزیکی در طول روز آماده نمایند. این کار موجب گرم شدن ماهیچه ها، جریان خون و بهبود حال روحی فرد می شود.

حتما بخوانید :  بیماری ایدز چیست ؟ چه علائمی دارد و ایدز در ایران به رویات تصاویر

سکسکه

271970343 samatak com واکنش های عجیب بدن که با خواندن آن شگفت زده خواهید شد + عکسهنگامی که با سرعت زیاد غذا می خورید، یک تکه بزرگ غذا را قورت می دهید یا در خوردن زیاده روی می کنید، عصب وابسته به شکم و ریه آزرده و متورم می شود و همین امر موجب ایجاد سکسکه در فرد می گردد.

حس سقوط حین خواب

2118792319 samatak com واکنش های عجیب بدن که با خواندن آن شگفت زده خواهید شد + عکسحس سقوط حین خواب یک حرکت غیرارادی عضلات است که معمولا هنگامی که یک فرد شروع به خواب می‌کند رخ می‌ دهد و باعث بیداری ناگهانی او می‌ شود. این حس شبیه به حس سقوط یا افتادن بوده و معمولا با تپش قلب همراه است.

این پدیده در واقع کشش ناگهانی و ناخواسته ماهیچه است که با نام میوکلونوس یا انقباض ناگهانی ماهیچه ها از آن یاد می شود. دلیل به وجود آمدن آن هم این است که هنگامی که می خواهید به خواب بروید، ناگهان فرکانس تنفس شما به شدت کاهش یافته، تپش قلبتان کم شده و عضله ها شروع می کنند به ریلکس شدن. در این حالت، مغز به طور عجیبی این حرکت را به مرگ تفسیر می کند و برای نجات بدن، یک ضربه و تکان ناگهانی به آن وارد می نماید.

چروک شدن پوست انگشتان دست

1911475323 samatak com واکنش های عجیب بدن که با خواندن آن شگفت زده خواهید شد + عکساین پدیده بسیار جالب توجه است و نقش مهمی در سلامتی فرد ایفا می کند. این پدیده زمانی روی می دهد که بدن با مقدار زیادی رطوبت مواجه می شود. در این حالت، بدن تشخیص می دهد که محیط لغزنده است و به همین خاطر، پوست دست به سرعت چروک می شود تا امکان گرفتن سطوح خیس و لغزان برای فرد امکان پذیر شود.

از دست دادن حافظه

986371765 samatak com واکنش های عجیب بدن که با خواندن آن شگفت زده خواهید شد + عکساز دست دادن حافظه اغلب زمانی روی می دهد که فرد رویدادهای ناگوار زیادی را در زندگی تجربه کرده است. در این حالت، مغز سعی می کند لحظه های سخت و ناراحت کننده را از حافظه خود پاک کند.

حتما بخوانید :  لب های زیبا و خندان با این ترفندهای خانگی + آموزش

مور مور شدن

1932705975 samatak com واکنش های عجیب بدن که با خواندن آن شگفت زده خواهید شد + عکسمور مور شدن برای کاهش میزان گرمائی که بدن از دست می دهد و از طریق روزنه های پوست روی می دهد که کمک می کند تا انسان با سرعت بیشتری دمای عمومی بدن خود را در شرایط آب و هوائی بد، بالا ببرد.

اشک

2145573543 samatak com واکنش های عجیب بدن که با خواندن آن شگفت زده خواهید شد + عکسفارغ از اینکه ماده ای در چشم رفته و موجب ایجاد اشک شود، باید گفت که اشک در واقع نوعی «سلاح احساسی» است. دانشمندان معتقد هستند که بدن انسان در موقعیت های پراسترس و ترسناک، نوعی محرک قوی برای فرد می سازند تا حواس او را از دردی که می کشد، پرت کنند.

واکنش های عجیب بدن که با خواندن آن شگفت زده خواهید شد