ورزش مخصوص کف پای صاف و جلوگیری از آسیب های بدتر به بدن

کف پای صاف و تمریناتی برای پیشگیری از آسیب به سایر اندام ها

ورزش مخصوص کف پای صاف : صافی کف پا یکی از معضلاتی است که به سایر اعضای بدن نیز آسیب هایی را وارد می آورد. این عارضه بر خلاف باور رایج و نادرست بسیاری از افراد به ندرت مادرزادی است و عواملی همچون اضافه وزن، کمبود تحرک بدنی و یا تحرک بیش از اندازه منجر به شکل گیری آن می شود.

0 33 1 ورزش مخصوص کف پای صاف و جلوگیری از آسیب های بدتر به بدن

درمان و یا بهبود صافی پا کاملا وابسته به توصیه های پزشکی است که تحت مداوای او قرار دارید اما نخستین و مهم ترین قدم در این راه، تشخیص به موقع این عارضه است. با تشخیص به موقع قادر خواهید بود میزان آسیب به سایر اندام های بدن از جمله زانوها و کمر را کاهش دهید.

در ادامه راهکاری را به شما خواهیم آموخت تا با به کار گیری آن، متوجه صاف بودن کف پاهای تان شوید. سپس برخی از تمرین های مناسب برای بهبود صافی کف پا را که بسیار هم ساده هستند را برخواهیم شمرد. با ما همراه باشید:

آزمایشی که با انجام آن به صاف بودن احتمالی کف پای خود پی می برید

qw3 ورزش مخصوص کف پای صاف و جلوگیری از آسیب های بدتر به بدنمی توانید در خانه و به راحتی این کار را انجام دهید: ۱- کف پای خود را به کرم یا هر ماده دیگری که اثر خود را بر روی کاغذ می گذارد آغشته کنید و سپس روی یک تکه کاغذ بایستید. ۲- اجازه دهید که آن کاغذ کاملا خشک شود. سپس خط مستقیمی از پاشنه تا نوک انگشتان بکشید. خط دوم را همان طور که در تصویر مالاحظه می کنید، در زاویه قائمه به سمت خارجی پاشنه بکشید. ۳- اگر باریک ترین بخش پاشنه، نصف یا بیش از نیمی از آن خط را گرفت، بدانید که کف پای تان صاف است.

حتما بخوانید :  خود ارضايي و عوارضی که شما را وحشت زده خواهد کرد + جزئیات

تمرین اول

qw2 ورزش مخصوص کف پای صاف و جلوگیری از آسیب های بدتر به بدنبهتر است که این تمرین را در هنگام صبح انجام دهید. به مدت ۲۰ تا ۳۰ ثانیه بر روی نوک پا بیاستید. این کار را بین ۵ تا ۱۰ بار تکرار کنید.

تمرین دوم

qw1 ورزش مخصوص کف پای صاف و جلوگیری از آسیب های بدتر به بدناین تمرین برای تقویت ماهیچه های قوزک ضعیف پا و رباط هاست. اجسام گردی همچون تیله را روی زمین قرار دهید. با انگشتان پای خود، به آرامی آنها را برداشته و در داخل یک لیوان بیاندازید. با انجام این نرمش، احساس سبکی بیشتری در ناحیه پاها خواهید کرد و وضعیت روحی تان نیز با انجام این کار بهبود پیدا می کند.


حتما بخوانید :  نشانه های رفلکس اسیدی معده را بشناسید + 6 نشانه مهم