وضعیت راههای کشور ۵ فروردین ۹۶ + جزئیات و اوضاع جوی

وضعیت ترافیکی و جوی جاده ها ۵ فروردین ۹۶

وضعیت راههای کشور ۵ فروردین : رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا با اعلام آخرین وضعیت جاده ها از تغییرات ترافیکی و جوی گفت و شرح مسیرهای مسدود را منتشر کرد.

Image result for ‫وضعیت راههای کشور 5 فروردین‬‎آخرین وضعیت جاده های کشور و بارندگی

وضعیت ترافیکی جاده های کشور در روز شنبه ۵ فروردین ماه اعلام شد.

آخرین وضعیت ترافیکی جاده ها

در حال حاضر ترافیک در برخی ازمقاطع آزادراه قزوین-کرج ودرادامه کرج-تهران نیمه سنگین می باشد،سایر محورهای اصلی کشور به صورت روان در جریان می باشد.

آخرین وضعیت جوی جاده ها

در برخی از محورهای استان چهارمحال و بختیاری بارش برف، در برخی از محورهای استان های اصفهان و خراسان رضوی بارش برف و باران و در برخی از محور های استان های فارس،لرستان،مازندران،کرمانشاه ، خوزستان ، خراسان شمالی ، بوشهر و هرمزگان بارش باران را شاهد هستیم.

* توصیه می شودجهت تردد درمحورهای کوهستانی وبرف گیرکشورحتما باتجهیزات ایمنی زمستانی به ویژه زنجیرچرخ تردد نمائید.

اکثر راه های کشور لغزنده است

رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجابا گفت:در حال حاضر کاهش دید راننده و مه گرفتگی را برای محورهای سواد کوه، محدوده گدوک، کندوان محدوده هزار چم و محور هراز محدوده امامزاده هاشم شاهد هستیم.

سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا درخصوص «آخرین وضعیت راه های کشور»، اظهار داشت:در حال حاضر کاهش دید راننده و مه گرفتگی را برای محورهای سواد کوه، محدوده گدوک، کندوان محدوده هزار چم و محور هراز محدوده امامزاده هاشم شاهد هستیم.

وی ادامه داد:در محور قوچان – درگز، مه گرفتگی را شاهد هستیم؛ ضمن اینکه رانندگان باید در مه گرفتگی سرعت خود را ۱۰ تا ۱۵ کیلومتر محدود کنند چرا که توانایی کنترل در مسیر سخت است و باید از چراغ های مه شکن استفاده شودد.

حتما بخوانید :  حذف صفر از پول ملی و مزایا و معایب حذف صفر از پول ملی

سرهنگ رحمانی افزود:محورهای دارای بارش باران شامل «استان های اصفهان»، «هرمزگان» و «قم» هستند که در اکثر محورهای آن همراه با بارش باران است

رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا تصریح کرد:محور گرمسار- سمنان، انار– یزد، بافت- کرمان، در استان کرمان، یزد- نائین در استان یزد و محور باغچه – تربت حیدریه در خراسان رضوی دارای سطوح لغزنده هستند.

وی با تاکید بر دقت بیشتر رانندگان در رانندگی در این مسیرها متذکر شد:در سطوح لغزنده مسافت ترمزگیری افزایش پیدا می کند و باید فاصله طولی با خودروهای جلو را بیشتر کرد؛ چرا که راننده برای ایستادن به فضا و مساحت کافی احتیاج دارد.

سرهنگ رحمانی خاطرنشان کرد:مسیر یکطرفه ای در حال حاضر در کشور نداریم.

۱۰ محور مواصلاتی مسدود هستند

بر اساس این اطلاعیه در حال حاضر بارش برف در استان های اصفهان، قم و اکثر محورهای هرمزگان، محور گرمسار – سمنان در استان سمنان، محورهای انار – یزد و بافت – کرمان در استان کرمان، محور یزد – نائین در استان یزد و محور باغچه – تربت حیدریه در استان خراسان رضوی ادامه دارد.

همچنین بارش باران در محور قوچان – درگز در استان خراسان رضوی، محور سوادکوه محدوده گدوک، محور کندوان محدوده هزارچم و محور هراز محدوده امامزاده هاشم در استان مازندران مشاهده می شود.

محورهای مسدود کشور نیز به شرح زیر است:

۱- محور شمشک-دیزین در استان های تهران و البرز

حتما بخوانید :  مستند انتخاباتی نامزدهای انتخابات 96 چه کسانی هستند + جزئیات

۲- محور پونل-خلخال در استان های گیلان و اردبیل

۳– محور سرو آباد-پاوه در استان های کردستان و کرمانشاه

۴- محور اولنگ-شاهرود در استان های گلستان و سمنان

۵-محور سی سخت- پادنا در استان کهکیلویه و بویر احمد

۶-محور شیراز-جهرم در استان فارس

۷-محور فرعی گنجنامه-تویسرکان در استان همدان

۸- محور استهبان- نی ریز در استان فارس

۹- محور فرعی رودبار-کهنوج- قلعه گنج در جنوب استان کرمان

۱۰- محور امیدیه-دیلم در استان خوزستان

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا، سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.

وضعیت جاده ها

وضعیت جاده ها

وضعیت ترافیکی و جوی جاده ها ۵ فروردین