بیوگرافی ولادیمیر پوتین + زندگی خصوصی پوتین + تصاویر کمتر دیده شده

بیوگرافی کامل ولادیمیر پوتین

ولادیمیر پوتین در ۷ اکتبر ۱۹۵۲ در لنینگراد (سن پترزبورگ کنونی) متولد شد. در سال ۱۹۷۵ پوتین در رشته حقوق از دانشگاه لنینگراد فارغ‌التحصیل شد او چند سال بعد مدرک دکترای خود در رشته اقتصاد را دریافت کرد.

پس از فارغ‌التحصیلی پوتین از سوی کا.گ.ب به همکاری دعوت شد و از سال ۱۹۸۵ تا سال ۱۹۹۰ از سوی سازمان اطلاعات روسیه در آلمان به کار مشغول شد.

ولادیمیر پوتین

بیوگرافی کامل ولادیمیر پوتین

در سال ۱۹۹۰ پوتین به مقام مشاور رییس دانشگاه دولتی لنینگراد در امورخارجه برگزیده شد. او سپس در سمت مشاور رییس شورای شهر لنینگراد به انجام وظیفه پرداخت. در ژوئن ۱۹۹۱ او به ریاست کمیته روابط بین‌الملل شورای شهر سن پترزبورگ برگزیده شد. لنینگراد پس از فرو پاشی اتحاد جماهیر شوروی به سن پترزبورگ تغییر نام داد. در سال ۱۹۹۴ پوتین با حفظ سمت، مقام معاونت شهردار سن پترزبورگ را نیز عهده دار شد.

در اوت ۱۹۹۶ نیز پوتین به سمت معاون دایره اداری ریاست جمهوری روسیه منصوب شد، در مارس ۱۹۹۷ نیز سمت معاونت اجرایی دفتر ریاست جمهوری روسیه و ریاست دایره مرکزی تحقیقات و نظارت دولت را به عهده گرفت. در ماه مه ۱۹۹۸ با ارتقای سمت در مقام معاون اول دایره اداری ریاست جمهوری منصوب شد.

در ژوئیه ۱۹۹۷ پوتین سمت مدیریت سرویس امنیت فدرال روسیه را عهدار شد، چندی بعد او با حفظ سمت، مقام دبیرکل شورای امنیت ملی روسیه را نیز به عهده گرفت.

سرانجام در اوت ۱۹۹۹ پوتین به نخست وزیری روسیه رسید.

در ۳۱ دسامبر ۱۹۹۹ نیز ولادیمیر پوتین پس از استعفای بوریس یلتسین، به عنوان رییس جمهوری موقت روسیه برگزیده شد. در مارس ۲۰۰۰ او به ریاست جمهوری روسیه انتخاب شد. در مارس ۲۰۰۴ نیز پوتین برای بار دوم به کرملین راه یافت.

ولادیمیر پوتین

زندگینامه ولادیمیر پوتین

ولادیمیر پوتین در دوره ریاست جمهوری خود از نفوذ سرمایه‌داران در امور سیاسی کاست و قدرت حکومت مرکزی را در سراسر روسیه بسط داد. پوتین برخلاف سلف خود بوریس یلتسین از سیاست‌های یکجانبه نگرانه ایالت متحده آمریکا در جهان حمایت نمی‌کند و از مخالفان استقرار سپر موشکی آمریکا در دو کشور لهستان و جمهوری چک است.

در زمان پوتین وقایع گروگانگیری در تئاتر مسکو و مدرسه‌ای در شهر بسلان با مداخله نیرو‌های امنیتی روسیه پایان یافتند.

پوتین به خوبی به زبان‌های آلمانی و انگلیسی صحبت می‌کند. او با لودمیلا پوتینا ازدواج کرده که ثمره این ازدواج دو دختر به نام‌های ماریا و کاترینا است.

وی در انتخابات ریاست جمهوری روسیه که در مارس سال ۲۰۱۲ برگزار شد با شمارش ۹۸ و نیم درصد آرای ماخوذه ۶۴ و ۵۰ دهم درصد ارا را کسب کرد و به ریاست جمهوری این کشور رسید.

با توجه به برجسته بودن برخی اشخاص در سیاست‌های بین‌الملل، خالی از لطف نیست نگاهی به زندگی‌نامه این افراد داشته باشیم.

ولادیمیر پوتین کیست؟

۱_ ولاديمير اسپيردونويچ پوتين ۷ اكتبر ۱۹۵۲ در لينگراد (سن‌پترزبورگ امروزي) به دنيا آمد.

۲_ پدربزرگش اسپيريدون آشپز شخصی لنين و استالين و پدر و مادرش كارگران يك كارخانه بودند.

۳_ در جوانی شيفته شخصيت افسرهای اطلاعاتی و امنيتی شوروی بود.

۴_ در لنينگراد به دانشگاه رفت و از دپارتمان حقوق اين دانشگاه فارغ‌التحصيل شد كه در همان زمان تحصيل نيز عضو “گروه كمونيستي اتحاد جماهير شوروی” بود و تاكنون نيز به صورت رسمي كناره‌گيری خود را از اين گروه اعلام نكرده است.

۵_ پدر پوتين يك كمونيست واقعی بود و مادر او يك مسيحی ارتودوكس؛ اگرچه جرات نداشت در خانه هيچ نشانه يا علامتی از دين و آئين خود بروز دهد.

۶_وی در ۲۴ سالگی دوره آموزشي كاگ‌ب را تمام كرد.

۷_ او در ۳۱ سالگی با لودمیلا ازدواج نمود و ۲ سال بعد صاحب دو دختر شد.

۸_ پس از پایان نمایشنامه «اسمرالدا» قهرمان رمان «گوژپشت نوتردام» در کاخ کرملین، ولادیمیر پوتین و همسرش لودمیلا، در جمع خبرنگاران حاضر شدند تا بعد از ۳۰سال زندگی مشترک، طلاق شان را به رسانه‌ها اعلام کنند. طلاقی که خودشان آن را «یک جدایی متمدنانه» معرفی کردند.

۹_ وی در سال ۱۹۹۹ قائم مقام وزير امور خارجه روسيه شد.

۱۰_ انتخاب پوتين به جانشينی يلتسين به عنوان رئیس‌جمهور روسیه، رهبران كشورهای غربی را نيز شگفت‌زده كرد.

۱۱_ ولادیمیر پوتین در دوره ریاست جمهوری خود از نفوذ سرمایه‌داران در امور سیاسی کاست و قدرت حکومت مرکزی را در سراسر روسیه بسط داد.

۱۲_ در زمان وی وقایع گروگانگیری در تئاتر مسکو و مدرسه‌ای در شهر بسلان با مداخله نیرو‌های امنیتی روسیه پایان یافتند.

۱۳_ او به خوبی به زبان‌های آلمانی و انگلیسی صحبت می‌کند.

۱۴_ وی در انتخابات ریاست جمهوری روسیه که در مارس سال ۲۰۱۲ برگزار شد با شمارش ۹۸ و نیم درصد آرای ماخوذه ۶۴ و ۵۰ دهم درصد ارا را کسب کرد و به ریاست جمهوری این کشور رسید.

۱۵_ گمانه زنی‌ها در مورد ازدواج مجدد رئیس جمهور روسیه با “آلینا کابائوا” مدال طلای المپیک وجود دارد.

۱۶_ رئیس جمهور روسیه از سوی فدراسیون جهانی جودو دان ۸ این رشته را دریافت کرد.

۱۷_ پوتین در دهه ۷۰ در جودو و سامبو نشان استادی ورزش دریافت کرد، اما همیشه جودو را به عنوان ورزش مورد علاقه خود عنوان می‌کند و همچنان به تمرین این رشته می‌پردازد.

۱۸_ وی در سال ۲۰۰۴ در نوشتن کتابی به نام جودو همکاری داشت که در روسیه تحت عنوان جودو با ولادیمیر پوتین و در انگلیس با نام جودو: تاریخچه، نظریه، تمرین منتشر شدو این کتاب بعدها به فیلم تبدیل شد.

۱۹_ تصویب قانون ضد همجنس‌گرایانه از سوی پوتین.

۲۰_ وی در راندن انواع و اقسام وسایل نقلیه مهارت دارد. وی زیردریایی هسته‌ای، لوکوموتیو و کامیون‌های عظیم‌الجثه را نیز به تنهایی هدایت کرده است.

شرح تمایلات هم‌جنس‌گرایانه پوتین در بیوگرافی جدیدش

پوتین

یک کارشناس علوم سیاسی روس در بیوگرافی جدیدی که از ولادیمیر پوتین منتشر کرده؛ رئیس‌جمهور روسیه را فردی “زخم‌ خورده و همجنس‌گرا” توصیف کرده است.

پبه نوشته روزنامه دیلی میل، استانیسلاو بلکوفسکی، دانشمند علوم سیاسی روس در کتابی به نام “پوتین” مدعی شده که شایعه وجود رابطه میان ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه و ژیمناست زن مشهور روسی، توسط تیم روابط عمومی وی ابداع شده و دلیل آن احتمالا برای منحرف کردن افکار عمومی از مساله همجنس‌گرا بودن رئیس‌جمهور است.

بلکوفسکی با انتشار این کتاب موجب خشم کرملین شده است چرا که در این کتاب پوتین، رئیس‌جمهوری بزرگترین کشور روی زمین، پسر ضعیف یک فرد الکلی توصیف شده است.

بلکوفسکی عنوان می‌کند: کلید درک ذهنیت ولادیمیر پوتین در دوران کودکی او نهفته است. ولادیمیر کوچک که عملا بدون پدر و بدون عشق و مراقبت والدینش بزرگ شده، یک کودک منزوی و عبوس بود. پوتین پسر یک فرد الکلی بود و دو سال قبل از تاریخ تولد رسمی‌اش به دنیا آمده است. مادر وی با ولادیمیر به گرجستان رفت و این کودک چندی بعد به لنینگراد منتقل شد و به زوج دیگری سپرده شد که والدین رسمی رئیس‌جمهور آینده شدند.

بنا به گفته بلکوفسکی پوتین تمام عمرش را صرف جستجوی یک خانواده جایگزین کرد. وی بوریس یلتسین را پدر جایگزین پوتین می‌داند و رومن آبراموویچ، مالک باشگاه فوتبال چلسی را نیز به عنوان برادر جایگزین پوتین معرفی می‌کند.

وی پوتین را یک سیاستمدار شدیدا تنها می‌داند که حیوانات را به انسان‌ها ترجیح می‌دهد و در اثبات این ادعا می‌گوید: تصاویر پوتین همراه با ببرها و خرس‌ها صحنه‌پردازی نیستند. در این عکس‌ها پوتین واقعی نهفته است. او از مردم و وظایفش فرار می‌کند و به طبیعت پناه می‌برد. وجهه‌پردازانی در کرملین هستند که دائما داستان‌هایی درباره شجاعت وی ساخته و مدعی رابطه وی با آلینا کابائوا، قهرمان المپیک می‌شوند در حالی که چنین داستانی ساخته و پرداخته تیم روابط عمومی پوتین است. رئیس‌جمهور احتمالا به صورت بالقوه همجنس‌گراست.

این کتاب همچنین روایاتی از زندگی دختران پوتین، ماریا ۲۸ ساله و یکاترینا ۲۷ ساله دارد.

پوتین با کیف اتمی و خودروی مخصوص در تهران

رئیس جمهور روسیه که برای شرکت در اجلاس روسای جمهور کشورهای صادر کننده گاز به تهران خواهد آمد ،اما بسیاری به دنبال آن هستند که بدانند آیا در این سفر نیز کیف اتمی و خودروی مخصوص خود را به همراه خواهد داشت.

“ولادیمیر پوتین،” رئیس جمهور روسیه به منظور شرکت در اجلاس روسای کشورهای صادر کننده گاز، دوشنبه به تهران سفر می‌کند، اما در این میان بسیاری از کارشناسان منتظرند ببینند آیا پوتین در این سفر چمدان معروف اتمی خود را همراه خواهد داشت یا خیر.

به طور معمول رئیس جمهور روسیه همیشه در سفرهای خود به مانند سفری که چند سال پیش بمنظور حضور در نشست روسای کشورهای حاشیه دریای خزر به تهران داشت، با ۳ هواپیما هم شکل وارد می شود و نزدیک به ۱۸۰ نفر هیات همراه وی می باشد.

چمدان اتمی چیست؟

چمدان اتمی وسیله‌ای است که در آن داده‌های رمزی و سری لازم جهت صدور فرمان حمله، با بکار گیری تسلیحات هسته‌ای کشورهای آمریکا، فرانسه و روسیه، بوسیله رئیس جمهور آنها نگهداری می‌شود.

پوتین با کیف اتمی و خودروی مخصوص در تهران + عکس

در روسیه سه چمدان اتمی وجود دارد. چمدان‌ها “چگت” نام دارند. اولی در دست رئیس جمهور، دومی در دست رئیس ستاد مشترک سه قوا و سومی در اختیار وزیر دفاع است. این سری چمدان بخشی از سامانه ارتباطات و فرماندهی کل ارتش روسیه، کازبک، است. این نام از نام سیگار برگ مورد علاقه “استالین” گرفته شد. طبق قوانین کرملین، روس‌ها باید سه نفره و پشت سر هم فرمان حمله را صادر کنند.

چمدان اتمی، اولین بار در بحران موشکی کوبا در دهه ۱۹۶۰ میلادی به رسمیت شناخته شد. ایجاد چمدان اتمی به دلیل نگرانی “جان اف کندی،” رئیس جمهور وقت آمریکا، در رابطه با توانایی نسبتاً مطلق صدور فرمان حمله، بوسیله رئیس ستاد مشترک سه قوا طراحی شد تا اولاً: رئیس جمهور مملکت هر زمان و بدون تلف شدن وقت بتواند فرمان حمله یا دفاع با تسلیحات هسته‌ای را صادر کند؛ (بعلاوه یک نفر دوم که بیش از سه جانشین دارد)

دوما: امرای ارشد ارتش نتوانند سرخود عمل کرده و عامل جنگ هسته‌ای شوند. در محافل آمریکایی این چمدان را “توپ فوتبال هسته‌ای” یا “کیف مدرسه اضطراری رئیس جمهور” می‌نامند.

محتویات چمدان هسته‌ای چیست؟

پوتین با کیف اتمی و خودروی مخصوص در تهران + عکس

گفته می شود در این چمدان، وسایل ارتباط کاملاً امن با یک ماهواره مخصوص، نقشه‌های کشورهای مختلف، سناریوهای مختلف جنگی، آمار احتمالی تلفات در منطقه مورد هدف، رمزهای صدور مجوز حمله و برخی اسرار دیگر جای داده شده‌ است. محتویات چمدانهای سه کشور نامبرده تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

پوتین در سال ۲۰۱۲ ( ۱۳۹۱) همزمان با انتخاب مجدد به عنوان رئیس جمهور روسیه، چمدان اتمی را از کرملین دریافت کرد. چمدان اتمی پوتین نیز شامل کدهای رمزگذاری شده درباره تسلیحات هسته‌ای است. ظاهر چمدان شبیه به یک کیف لپ‌تاپ است و به رئیس جمهور علائمی هشدار دهنده‌ای درصورت وقوع حملات اتمی در گوشه و کنار جهان می‌دهد.

خودروی مخصوص رئیس جمهور روسیه

پوتین با کیف اتمی و خودروی مخصوص در تهران + عکس
این خودرو که محصول شرکت خودروسازی زیل روسیه است، از خودروی ویژه باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا پیشرفته‌تر است.

شرکت زیل اعلام کرده که ۶ سال برای ساخت این خودروی جدید زمان مصرف کرده است، پوتین اصرار داشته که تمامی ساختارها و قطعات این خودرو ساخت روسیه باشد و تکنولوژی امنیتی و نظامی آن نیز از روسیه تامین شده تا به صورت کامل بتوان آن را خودرویی ساخت روسیه دانست، تحلیلگران این اقدام پوتین را آغازی بر ورود روسیه به رقابت در بازار خودروهای فاخر دانسته‌اند.

این خودرو که کاملا زرهی و امن است، تنها ۳ و نیم تن وزن دارد، شیشه های این خودرو ضد گلوله و ضد موشک است و ساختار تجهیزات داخلی آن به گونه ای است که حتی می‌توان یک جنگ را از درون آن اداره کرد

بر اساس این گزارش خودروی مذکور حتی در مقابل حملات شیمیایی و اتمی نیز مصون بوده و از سیستم پیشرفته الکترونیکی بهره‌مند است که قابلیت کنترل و حرکت آن از داخل و خارج خودرو را فراهم می کند، این خودرو تجهیزات پیشرفته ارتباطاتی دارد که می‌توان آن را در حال حرکت خودرو به یک سالن ارتباطات و نشست های نظامی کاملا محرمانه تبدیل کرد.

ولادیمیر پوتین وزنه می زند و چای می خورد!

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با پوشیدن یک تی شرت سفید، شلوار ورزشی و کفش ورزشی بر روی دستگاه های بدنسازی در حال ورزش و تفریح و سرگرمی می باشد.

در عکسهای منتشر شده کرملین، پوتین و دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه پس از پایان تمرین خود در استراحتگاه پوتین در نزدیکی سوچی، به کباب کردن گوشت و نوشیدن چای مشغول شدند.

دولت روسیه هر از گاهی تصاویری در موقعیت های غیر رسمی و گاه غیر عادی از پوتین منتشر می کند.

در ماه های اخیر محبوبیت رئیس جمهور روسیه به دلیل وضعیت نامناسب اقتصادی و کم شدن ارزش روبل (واحد پول روسیه) کاهش یافته است، از سال گذشته و در پی کاهش قیمت نفت و تحریم های غرب بر سر نقش مسکو در بحران اوکراین، آسیب دیده است.

با این حال با وجود مشکلات پدید آمده برای روسیه، نظرسنجی جدیدی نشان می دهد که پوتین هم چنان از محبوبیت بالایی برخوردار است و ۷۲ درصد از روس ها وی را تایید می کنند اما این میزان از ۷۶ درصد ماه مه کاهش یافته است.

براساس نظرسنجی مرکز لوادا، محبوبیت پوتین در نوامبر ۲۰۱۳، ۶۱ درصد بود که از زمان روی کار آمدن وی برای اولین بار به عنوان رئیس جمهور در سال ۲۰۰۰ بسیار کمتر است. اما محبوبیت وی از اوایل سال گذشته به ۸۰ درصد رسید.

سالن بدنسازی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه

راز سگ سیاهی که همیشه همراه پوتین است

لابرادور سگ سیاه پوتین است و همان سگی است که مرکل را هنگام دیدارش با پوتین ترسانده بود.

به گزارش ایزوستیا لابرادور ویژگی های ضد تروریستی خاصی دارد و به عنوان نمونه، بوی مواد منفجره را از فاصله ۲۵۵ متری استشمام می کند.این سگ همچنین بوی هر نوع سم و زهری را تشخیص می دهد. لابرادور همچنین هر غذایی را که پوتین در کرملین یا سوچی – ییلاق و قشلاقش یا کشورهای دیگر می خورد، قبلاً بو می کند تا پوتین با خیال راحت آن را بخورد.

تصاویر/ عشق پوتین به حیوانات
تصاویر/ عشق پوتین به حیوانات
تصاویر/ عشق پوتین به حیوانات

تصاویر/ عشق پوتین به حیوانات

تصاویر/ عشق پوتین به حیوانات

معشوقه ای که شاید مادر یکی از فرزندان پوتین باشد

دومین ازدواج پوتین و شایعاتی که تمامی ندارد! به گزارش نیک صالحی، آیا معشوقه پوتین دلیل جراحی صورت ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه است؟ گفته می‌شود که این ژیمناست سابق المپیک که نصف سن رئیس‌جمهوری روسیه را دارد، از او دست‌کم یک فرزند دارد و به بانوی اول مخفی روسیه بدل شده است. به شدت گمان

دومین ازدواج پوتین و شایعاتی که تمامی ندارد!

معشوقه ای که شاید مادر یکی از فرزندان پوتین باشد + عکس آیا معشوقه پوتین دلیل جراحی صورت ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه است؟ گفته می‌شود که این ژیمناست سابق المپیک که نصف سن رئیس‌جمهوری روسیه را دارد، از او دست‌کم یک فرزند دارد و به بانوی اول مخفی روسیه بدل شده است.

به شدت گمان می‌رود که «آلینا کابایوا» معشوقه پوتین باشد. بر اساس اظهارات منابع مختلف، وی قطعا مادر دست‌کم یکی از فرزندان پوتین است. مردم روسیه گمان می‌کنند که این زن ۳۱ ساله بانوی اول اعلام‌نشده کشورشان باشد. این سخنان درباره رهبر روسیه در حالی مطرح می‌شود که این زن به ندرت در ملاءعام رویت می‌شود و هرگز هم دست در دست پوتین دیده نشده است. طبق گزارش منابع اطلاعاتی غرب، پوتین در سال ۲۰۱۰ جراحی صورت انجام داده است و چروک‌های پیشانی و زیر چشم خود را ترمیم کرده است.

با این حال گمان می‌رود که آلینا نیز همانند بسیار از چیزها در زندگی خصوصی پوتین،‌ در سایه پنهان مانده است.

در واقع می‌توان گفت که رهبر ۶۲ ساله روسیه در زمانی که ناتو سر و صدای بسیاری را بر سر الحاق شبه‌جزیره کریمه به خاک روسیه به راه انداخته بود، به شدت تلاش می‌کرد تا درباره زندگی خصوصی خود سکوت اختیار کرده و با دقت تصویر عمومی از خود به عنوان یک قهرمان قدرتمند طراحی کند.

روزنامه‌نگاران روسی مدعی هستند که گزارش مسائل امنیت ملی کشورشان به مراتب آسان‌تر از گزارش از زندگی خصوصی پوتین است و همانطور که در ادامه می‌بینیم، کسانی که از خودشان دل و جرات نشان می‌دهند، با عواقب آن مواجه می‌شوند. به عنوان مثال، هفته گذشته یک مستند تلویزیونی در آلمان به روی آنتن رفت که ادعاهای جسورانه‌ای را علیه رهبر روسیه مطرح کرد. طبق این مستند که با استناد به آرشیو آژانس جاسوسی آلمان تهیه شده بود، پوتین در سال‌های اول زندگی مشترکش با «لیودمیلا»، مردی “زن‌باره” بود و دست بزن داشت. اطلاعات مذکور توسط زنی گزارش شده بود که در آن زمان مترجم پوتین بود. در این برنامه همچنین ذکر می‌شود که پوتین از پیر شدن می‌ترسد.

حتما بخوانید :  لباس پوشیدن جالب به سبک ژاپنی + عکس لباس اسطوره ای ژاپنی ها

بن جوده، یک بیوگرافی‌نویس است که می‌گوید، پوتین همچنان تلاش می‌کند که جوانی خود را حفظ کند و برای این کار در گذشته با ببرها و خرس‌های قطبی عکس می‌انداخت و با بالاتنه‌ای عریان در سیبری سوارکاری می‌کرد. پوتین پس از جلسات ورزشی، حمام گرم و سرد می‌گرفت تا هیکل ورزشکاری خود را حفظ کند.

یک منبع اطلاعاتی غربی گزارش داد که پوتین در سال ۲۰۱۰ جراحی صورت انجام داده تا چین و چروک پیشانی و کیسه‌های چربی زیر چشم خود را ترمیم کند و پس از آن خود را برای ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۲ آماده کرد. چهره پوتین که در بیشتر مواقع حالتی ندارد، هم‌اکنون بیش از پیش به چهره‌ای یخ‌زده تبدیل شده و همین امر گمانه‌زنی‌ها درباره اینکه وی هوادار بوتاکس است، افزایش داده است.

پوتین پس از سه دهه زندگی مشترک با لیودمیلا و داشتن دو دختر به ناگهان تصمیم به جدایی گرفت و ممکن است رفتارهای وی در رابطه با بهبود چهره‌اش به یافتن معشوقه‌ای با نصف سن خودش مرتبط باشد.

ولادیمیر پوتین- عکس های ولادیمیر پوتین – زدواج های ولادیمیر پوتین – معشوقه های پوتین – زندگی خصوصی و علاقه های خواندنی و جالب ولادیمیر پوتین

عکس پوتین, ولادیمیر پوتین ,رئیس جمهور روسیه , اسب سواری, موشک Vityaz ,پدر و مادرش, زن برهنه, آنگلا مرکل ,صدراعظم آلمان, کارخانه اسلحه کلاشنیکف ,عکسهای ولادیمیر پوتینرئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین ، ۴ فوریه ۲۰۱۴ در حال بازدید از اقامت گاه پلنگ برفی در سوچی – دریای سیاه / عکاس الکسی نیکولاسکی Alexei Nikolsky / سرویس مطبوعاتی ریاست جمهوری

عکس پوتین, ولادیمیر پوتین ,رئیس جمهور روسیه , اسب سواری, موشک Vityaz ,پدر و مادرش, زن برهنه, آنگلا مرکل ,صدراعظم آلمان, کارخانه اسلحه کلاشنیکف ,عکسهای ولادیمیر پوتینولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه در حال ورزش جودو ژاپنی با یک متخصص ورزش کودوکان در توکیو پوتین دارای کمربند مشکی در این ورزش می باشد / ۵ سپتامبر ۲۰۰۰

عکس پوتین, ولادیمیر پوتین ,رئیس جمهور روسیه , اسب سواری, موشک Vityaz ,پدر و مادرش, زن برهنه, آنگلا مرکل ,صدراعظم آلمان, کارخانه اسلحه کلاشنیکف ,عکسهای ولادیمیر پوتینعکس ولادیمیر پوتین ، نخست وزیر روسیه در یک سفر در اسمولنسک ۳۸۰ کیلومتری غرب مسکو ۲۵ اوت ۲۰۱۱ / عکس از ساشا

عکس پوتین, ولادیمیر پوتین ,رئیس جمهور روسیه , اسب سواری, موشک Vityaz ,پدر و مادرش, زن برهنه, آنگلا مرکل ,صدراعظم آلمان, کارخانه اسلحه کلاشنیکف ,عکسهای ولادیمیر پوتینعکس ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه، در حال اسب سواری نزدیکی کوه های سایان واقع در غرب منطقه تووا در جنوب سیبری / ۱۵ اوت ۲۰۰۷

عکس پوتین, ولادیمیر پوتین ,رئیس جمهور روسیه , اسب سواری, موشک Vityaz ,پدر و مادرش, زن برهنه, آنگلا مرکل ,صدراعظم آلمان, کارخانه اسلحه کلاشنیکف ,عکسهای ولادیمیر پوتینعکس ولادیمیر پوتین ، نخست وزیر روسیه، در مراسم بین المللی جشنواره دوچرخه تاریخ ۲۴ ژوئیه ۲۰۱۰ / دریای سیاه – سواستوپل، اوکراین

عکس پوتین, ولادیمیر پوتین ,رئیس جمهور روسیه , اسب سواری, موشک Vityaz ,پدر و مادرش, زن برهنه, آنگلا مرکل ,صدراعظم آلمان, کارخانه اسلحه کلاشنیکف ,عکسهای ولادیمیر پوتینعکس ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه در حال بازدید از موشک پیچیده و جدید Vityaz

ولادیمیر پوتین

برای مشاهده تصاویر با کیفیت بالا و HD روی عکس ها کلیک کنید

عکس پوتین, ولادیمیر پوتین ,رئیس جمهور روسیه , اسب سواری, موشک Vityaz ,پدر و مادرش, زن برهنه, آنگلا مرکل ,صدراعظم آلمان, کارخانه اسلحه کلاشنیکف ,عکسهای ولادیمیر پوتینولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه، ، در این عکس با پدر و مادرش ماریا و ولادیمیر پوتین، در ۱۹۸۵ قبل از عزیمت خود به آلمان پوتین در روسیه’ رئيس جمهور دوم دموکراتیک انتخاب شد در تاریخ ۷ می ۲۰۰ سوگند یاد کرد، متعهد به بازگرداندن روسیه به عنوان یک قدرت بزرگ باشد

عکس پوتین, ولادیمیر پوتین ,رئیس جمهور روسیهچهارشنبه، ۱۰ اوت ۲۰۱۱ عکس نخست وزیر روسیه ولادیمیر پوتین در پی حفاری گروه باستانشناسی روسیه پس از کشف دو قطعه از غنائم باستان شناسی در نزدیکی یک بندر باستانی یونانی در شبه جزیره تامان واقع در جنوب مسکو

عکس پوتین, ولادیمیر پوتین ,رئیس جمهور روسیهاین عکس در ۲۹ آوریل ۲۰۱۰ از ولادمیر پوتین گرفته شده ،پوتین در حال رفع مشکل ردیاب رادیویی از گردن یک خرس قطبی

عکس پوتین, ولادیمیر پوتین ,رئیس جمهور روسیه

ولادیمیر پوتین ، در حال نگهداری توله پلنگ در پناهگاه پلنگ برفی / دریای سیاه روسیه – سوچی، سه شنبه، ۴ فوریه ۲۰۱۴

عکس پوتین, ولادیمیر پوتین ,رئیس جمهور روسیه

چهارشنبه ۵ سپتامبر ۲۰۱۲، عکس رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین ، در حال پرواز با یک هواپیمای بی موتور در سیبری

عکس پوتین, ولادیمیر پوتین ,رئیس جمهور روسیه

عکس ولادیمیر پوتین نخست وزیر روسیه سوار بر اسب در منطقه تووا در جنوب سیبری ۳ اوت ۲۰۰۹

عکس پوتین, ولادیمیر پوتین ,رئیس جمهور روسیه

عکس ولادیمیر پوتین ، و خانم آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در حال بازدید از نمایشاه هانوفر بیش از ۱۰۰ شرکت تولیدات صنعتی روسی در آن شرکت کرده بودند که خانمی با بالاتنه برهنه از فعالان حقوق زنان اوکراین در ۸ آوریل ۲۰۱۳ بهش حمله میکند

عکس پوتین, ولادیمیر پوتین ,رئیس جمهور روسیه

عکس ولادیمیر پوتین با مسلسل کلاشینک، در حال بازدید از کارخانه تولید اسلحه کلاشنیکف ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۳ Izhevsk

عکس پوتین, ولادیمیر پوتین ,رئیس جمهور روسیه

عکس ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه در بازی های المپیک در اکسل لندن Tagir Khaibulaev با قهرمان جودو مردان -۱۰۰ کیلوگرم و دارنده مدال طلای روسیه / ۲۰۱۲ لندن تاریخ ۲ اوت ۲۰۱۲

عکس پوتین, ولادیمیر پوتین ,رئیس جمهور روسیه

عکس ولادیمیر پوتین با تفنگ، در منطقه تووا جنوب سیبری در ۱۵ اوت ۲۰۰۷

عکس پوتین, ولادیمیر پوتین ,رئیس جمهور روسیه

عکس ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه، در حال پیاده روی در امتداد رودخانه Khemchik در منطقه تووا جنوب سیبری / ۱۵ اوت ۲۰۰۷

عکسهای پوتین

عکس پوتین, ولادیمیر پوتین ,رئیس جمهور روسیه

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه سوار یک زیر دریایی شناور ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۳ واقع در دریای بالتیک نزدیکی جزیره Gotland ، یک کشتی به کف دریا نشسته در حال کشف کشتی غرق شده هستند

عکس پوتین, ولادیمیر پوتین ,رئیس جمهور روسیه

عکس ولادیمیر پوتین در حال ماهیگیری در رودخانه سئی سیبری ۱۳ آگوست، ۲۰۰۷

عکس پوتین, ولادیمیر پوتین ,رئیس جمهور روسیه,عکسهای ولادیمیر پوتین

بازیگر آمریکایی استیون سگال و ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه در حال بازدید از سامبو-۷۰، که یک مدرسه هنر مبارزه رزمی روسی می باشد / ۱۳ مارس ۲۰۱۳ در مسکو

عکس پوتین, ولادیمیر پوتین ,رئیس جمهور روسیه,عکسهای ولادیمیر پوتین

عکس نخست وزیر روسیه ولادیمیر در حال تلاش برای بالا رفتن از دیوار در انجمن آموزشی جوانان Seliger در ۱ اوت ۲۰۱۱

عکس پوتین, ولادیمیر پوتین ,رئیس جمهور روسیه,عکسهای ولادیمیر پوتین

ولادیمیر پوتین ، نخست وزیر روسیه، سوار موتور سه چرخه او در مراسم جشنواره بین المللی دوچرخه سواری شرکت کرده بود در تاریخ ۲۴ ژوئیه ۲۰۱۰ / سواستوپل

عکس های نخست وزیر روسیه

عکس پوتین, ولادیمیر پوتین ,رئیس جمهور روسیه,عکسهای ولادیمیر پوتین

در ۲۰ مارس ۲۰۰۰ عکس ولادیمیر پوتین ، با کلاه آبی و ماسک اکسیژن،سوار بر جت جنگنده سوخوی ۲۷ در حال پرواز به منطقه جنگی گروزنی در چچن

عکس پوتین, ولادیمیر پوتین ,رئیس جمهور روسیه,عکسهای ولادیمیر پوتین

سرگذشت ولادیمیر پوتین؛ از محله های کثیف شوروی سابق تا حضور قدرتمندانه در عرصه جهانی

140506160556-putin-yelling-horizontal-large-gallery-w750

می توان ولادیمیر پوتین را موثرترین شخصیت سیاسی حال حاضر دنیا دانست اما وی این اعتبار را یک شبه به دست نیاورده است. وی برای دستیابی به قدرت مطلق روسیه نقش های متفاوتی را ایفا کرده است از جاسوسی و شرکت در حملات مسلحانه گرفته تا حضور در بازار فروش نفت و البته مبادرت به ورزشی به نام جودو! در ادامه به شما نشان خواهیم داد که چطور یک فرد بسیار معمولی به قدرتمند ترین فرد در دنیای امروزی تبدیل شده است.

e24eff5bbd98cbb769ca72a46db48c80-w750

ولادیمیر پوتین در ۷ اکتبر سال ۱۹۵۲ میلادی در شهر لنینگراد (Leningrad) به دنیا آمد.

ولادیمیر ولادیمیروویچ پوتین تنها فرزند یک نظامی بازنشسته و کارگر یک کارخانه در یکی از محلات کثیف پایین شهر لنینگراد بود. ولادیمیر جوان نیز همراه با دو خانواده دیگر در آپارتمان مشترکی که بر طبق قوانین دوران شوروی سابق اداره می شد زندگی می کرد.

vladimir-putin-was-born-in-leningrad-on-oct-7-1952-w750ولادیمیر در سن ۴ سالگی

در دوران نوجوانی ولادیمیر در ایستگاه رادیویی مدرسه به فعالیت پرداخت و چندبار همراه با گروه معروف بیتلز (Beatles) و دیگر گروه های راک غربی برنامه اجرا کرد.

پلَتون آنتونیو (Platon Antoniou)، عکاسی که عکس پوتین به عنوان مرد سال ۲۰۰۷ مجله تایم (Time Magazine) را گرفته بود، می گوید: ” پوتین در میان گروه بیتلز ، پُل مک کارتنی (Paul McCartney) را بیشتر از همه دوست داشت و آهنگ مورد علاقه وی نیز آهنگ “دیروز” (Yesterday) بود”.

با این وجود کارن داویشا (Karen Dawisha) در کتاب جدید خود با عنوان “حکومت دزدسالاری پوتین” (Putin’s Kleptocracy) می گوید که بر اساس گفته های خود پوتین “وی به آهنگ های ملی شوروی سابق علاقه دارد نه موسیقی سبک راک غربی. او تمام عمر خود محافظه کار بوده است”.

as-a-teen-putin-worked-at-his-schools-radio-station-where-he-reportedly-played-music-by-the-beatles-and-other-western-rock-bands-w750گروه بیتلز

پوتین در دوران نوجوانی به ورزش جودو روی آورد و در سال ۱۹۷۴ میلادی در مسابقات دانشگاهی به قهرمانی رسید.

سرگئی آلاکساشنکو (Sergey Alaksashenko)، معاون وزیر دارایی و نایب رئیس اول بانک مرکزی (Central Bank) روسیه اعتقاد دارد که سیاست خارجی پوتین از ورزش جودو نشأت گرفته است و می توان ردی از این ورزش را در بسیاری از سیاست های او دید.

وی در مقاله ای در روزنامه مسکو تایمز (Moscow Times) چنین می نویسد: “برخلاف شطرنج یک جودوکار نباید منتظر حرکت حریف بماند. سیاست او این است که صبر کند و در زمان مناسب یک حرکت سریع انجام داده و پس از وارد کردن ضربه ای مرگبار به حریف عقب بنشیند. جودوکار موفق باید از قبل حرکت حریف خود را پیش بینی کند. سپس پیشدستی کرده و با یک ضربه موثر حریف را از کار می اندازد”.

early-on-in-life-putin-got-into-judo-he-was-his-universitys-judo-champion-in-1974-w750

همچنین پوتین علاقه خاصی به رمان ها و فیلم های جاسوسی دارد به خصوص یک فیلم تلویزیونی که در مورد یک جاسوس دوجانبه اهل شوروی بود.

بر طبق اظهارات مستند پوتین به مجموعه داستان های جاسوسی دهه ۱۹۶۰ میلادی با نام “۱۷ لحظه ی بهاری” (۱۷ Moments of Spring) در مورد جاسوس دوجانبه شوروی با نام مکس اوتو وون اشترلیتز (Max Otto von Stierlitz) ( با نام واقعی وسوولود ولادیمیروویچ ولادیمیروف) که در دوران جنگ جهانی دوم به مقام های بالای نظامی در ارتش آلمان نازی دست یافت و سرگذشت او بعدها به فیلم تلویزیونی تبدیل شد علاقه فراوان داشت.

پوتین خود در مورد این فیلم تلویزیونی می گوید: “چیزی که مرا متعجب کرد این است که چطور یک شخص تنها می تواند به موفقیت هایی دست یابد که یک ارتش کامل از رسیدن به آن ها عاجز است”.

he-also-really-loved-spy-novels-and-tv-shows--especially-one-about-a-soviet-double-agent-w750شخصیت داستانی استرلیتز، جاسوس دوجانبه شوروی، که نقش آن را ویاچسلاو تیخونوف (Vyacheslav Tikhonov) بازی کرده است.

ناگهان زندگی پوتین تغییر کرد، در سال ۱۹۸۵ میلادی کا گ ب (KGB) (آژانس جاسوسی شوروی سابق) وی را به شهر درسدن (Dresden) در آلمان شرقی فرستاد و در آن جا با نام مستعار “آقای آداموف” (Mr. Adamov) به جاسوسی برای سرویس اطلاعاتی شوروی پرداخت.

بر طبق گزارش ها پوتین چنان به زبان آلمانی تسلط داشت که توانست لهجه ی محلی ساکنان درسدن را به خوبی تقلید کند بدون این که کسی به ماهیت واقعی او پی ببرد. برخلاف دیگر ماموران کا گ ب، پوتین دوست داشت که با آلمانی ها معاشرت داشته باشد. او بیش از هر چیز دیگری شیفته انظباط آلمانی ها شده بود.

اطلاع دقیقی از این که پوتین اوقات فراعت خود در آلمان شرقی را چگونه گذرانده است در دست نیست. بر طبق اسناد کاخ کرملین وی “برای خدمت صادقانه به ارتش خلق ملی” مدال برنز لیاقت دریافت کرده است.

and-in-a-moment-of-life-imitating-art-in-1985-the-kgb-sent-putin-to-dresden-east-germany-where-he-lived-undercover-as-a-mr-adamov-w750زندان آژانس اطلاعاتی کا گ ب در منطقه پوتسدام (Potsdam) در آلمان شرقی سابق

در سال ۱۹۸۹ میلادی دیوار برلین فرو ریخت و یک سال بعد از آن پوتین به شهر لنینگراد بازگشته و به عنوان یکی از معاونان اولین شهردار دموکراتیک لنینگراد به نام آناتولی سوبچاک (Anatoly Sobchak) که قبلا استاد حقوق پوتین بود مشغول به کار شد.

در سال ۱۹۹۱ میلادی پوتین به طور رسمی از کا گ ب استعفا داد. سوبچاک نیز شاگرد سابقش را همراه خود به شهرداری برد و بدین ترتیب پوتین وارد عرصه سیاست و حکومت شد.

168939_455-w750

400897_114-w750

دیوار برلین در ورودی شهر براندنبورگ (Brandenburg) آلمان شرقی سابق

 

گروهی از اعضای احزاب دموکرات شهر سنت پترزبورگ بر این باور بودند که ولادیمیر پوتین توسط کا گ ب وارد شهرداری شده است اما هیچ مدرکی در اثبات ادعای خود ارائه ندادند.

بر طبق گزارش مجله نیوزویک (Newsweek) برای مردم شهر هیچ فرقی نمی کرد که این انتصاب چگونه صورت گرفته بود. تنها چیزی که برای آن ها اهمیت داشت این موضوع بود که می دانستند “تحت نظر” هستند.

البته خود پوتین نیز هیچ گاه همکاری خود با گا گ ب را تکذیب نکرده است.

theres-a-group-of-st-petersburg-democrats-who-believe-that-putin-was-assigned-to-the-mayors-office-by-the-kgb--but-there-is-no-definitive-proof-w750
آناتولی سوبچاک
732695_107-w750

پوتین در کنار سوبچاک

زمانی که پوتین در شهرداری لنینگراد مشغول به کار بود به وی لقب کاردینال خاکستری (Gray Cardinal) داده شد و همه او را مردی می دانستند که کارها را به بهترین وجه ممکن انجام می دهد.

در این دوران همواره پوتین در پشت پرده حضور داشت و زیاد در انظار عمومی ظاهر نمی شد. او کسی بود که در مواقع دشوار به میدان می آمد و همه از او به عنوان دست راست سوبچاک نام می بردند.

index-w750

پوتین و سوبچاک

علاوه بر همه این ها پوتین یک بار به خاطر اتهام پارتی بازی کردن در اعطای مجوز صادرات و واردات به نزدیکان خود تحت بازجویی قرار گرفت اما این پرونده خیلی سریع و به دلیل نبود شواهد کافی مختومه اعلام شد!

در اوایل دهه ۱۹۹۰ میلادی پوتین مسئول انجام یک معامله بود که بر طبق آن مقداری مواد خام به ارزش تقریبی ۱۰۰ میلیون دلار صادر شده و در مقابل مقداری غذا و دارو برای ساکنان شهر سنت پترزبورگ خریداری می شد. اگر چه این مواد خام صادر شدند اما غذا و داروی مورد نظر هیچ گاه به دست مردم سن پترزبورگ نرسید.

بر اساس گزارشات غیر موثق، پوتین تنها مسئول امضا کننده این قرارداد بوده است اما کاخ کرملین این موضوع را نیز رد می کند.

additionally-putin-was-once-investigated-for-allegations-of-favoritism-in-granting-import-and-export-licenses-w750

پوتین در اوایل دهه ۱۹۹۰ میلادی

وقتی که سوبچاک در انتخابات بعدی شهرداری به رقیب خود باخت، برنده انتخابات به پوتین پیشنهاد همکاری داد. با این وجود پوتین این پیشنهاد را رد کرد و گفت: “بهتر است برای وفاداری به دار آویخته شوم تا برای خیانت جایزه بگیرم”.

پوتین در این انتخابات سمت مدیر تبلیغات سوبچاک را برعهده داشت. ولادیمیر یاکوفلف (Vladimir Yakovlev) که حمایت شهردار بانفوذ مسکو را همراه خود داشت به رقابت با سوبچاک پرداخت و در نهایت به پیروزی رسید. او پیشنهاد کار در دفتر خود را به پوتین ارائه داد اما پوتین درخواست وی را رد کرد.

when-sobchak-lost-the-re-election-for-mayor-the-victor-offered-putin-a-job-however-putin-turned-it-down-saying-its-better-to-be-hanged-for-loyalty-than-be-rewarded-for-betrayal-w750

پوتین و یاکوفلف بار دیگر در سال ۲۰۰۰ میلادی با هم دیدار کردند.

در سال ۱۹۹۶ میلادی پوتین و خانواده اش به مسکو نقل مکان کردند و در آن جا خیلی سریع پله های ترقی را طی کرده و به مقام ریاست سرویس امنیتی فدرال روسیه (FSB) رسید.

پوتین از سال ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۹ میلادی سمت های مختلفی را در مسکو برعهده داشت و در نهایت به ریاست سرویس امنیتی فدرال روسیه که جانشین سرویس کا گ ب شده بود انتخاب شد.

بر طبق گزارش مجله نیوزویک: ” در جولای سال ۱۹۹۸ میلادی پوتین توسط بوریس یلتسین به عنوان رییس سرویس امنیتی فدرال روسیه، جانشین سرویس اطلاعاتی کا گ ب، انتخاب شد. این سمت تنها به نزدیک ترین و وفادارترین نزدیکان رییس جمهور واگذار می شد”.

73602f543d0b414184c52d43a5cbd68b-w750
بوریس یلتسین رییس جمهور روسیه فدرال در سال ۱۹۹۸ میلادی در حال اعطای مدال لیاقت به پوتین

نکته جالب این که پوتین علاقه ای به شهر مسکو نداشت و آن را شهری “به سبک شهرهای اروپایی” می دانست.

پوتین درباره شهر مسکو گفته است: “نمی توانم بگویم که مسکو را دوست ندارم. فقط سنت پترزبورگ را بیشتر دوست دارم. در مورد شهر مسکو هم باید بگویم که به وضوح یک شهر اروپایی است”.

38_moscow-overview-w750

شهر مسکو

در این دوران پرکاری و صعود سریع به مراتب بالا وی موفق شد که از تز دکترای خود در زمینه اقتصاد نیز دفاع کند.

برطبق گزارشات کاخ کرملین: ” علی رغم فعالیت های سیاسی گسترده وی موفق شد که در سال ۱۹۹۷ میلادی از تز دکترای خود در رشته اقتصاد در موسسه معدن کاوی ایالتی سنت پترزبورگ (St. Petersburg State Mining Institute) دفاع کند”.

با این وجود تخصص پوتین در حوزه اقتصاد همیشه مورد سوال قرار گرفته است.

berginstitute-w750

موسسه معدن کاوی ایالتی سنت پترزبورگ

سرگئی پوگاچف (Sergei Pugachev) که از وی به عنوان “بانکدار کرملین” یاد می شد می گوید: ” پوتین هیچ چیز در مورد اقتصاد نمی داند. اصلا از اقتصاد خوشش نمی آید. از نظر او اقتصاد بیش از حد خشک و خواندن و گوش دادن به گزارش های مالی خسته کننده است”.

در آگوست سال ۱۹۹۹ میلادی پوتین توسط بوریس یلتسین به عنوان نخست وزیر انتخاب شد. یک ماه بعد از این انتصاب محبوبیت پوتین تنها ۲ درصد بود.

از سال ۱۹۹۷ تا ۱۹۹۹ میلادی چهار نخست وزیر آمدند و رفتند و پوتین نفر پنجم بود. وقتی که یلتسین اعلام کرد که پوتین جانشین اوست هیچ کس حرف او را باور نمی کرد. همه انتظار داشتند که یِوگنی پریماکوف (Yevgeny Primakov) به عنوان جانشین وی انتخاب شود زیرا او شخصیت تاثیرگذاری داشت و “با همه دوست بود، از مادلین آلبرایت گرفته تا صدام حسین”.

images-w750

بوریس یلتسین و ولادیمیر پوتین به ترتیب رییس جمهور و نخست وزیر روسیه در سال ۱۹۹۹میلادی

سپس به یک باره در سال ۱۹۹۹ میلادی یلتسین از مقامت ریاست جمهوری استعفا داده و پوتین را رییس جمهور جدید کشور نامید. بسیاری بر این باورند که یلتسین برای محافظت از خود پوتین را به عنوان رییس جمهور جدید روسیه اعلام کرد زیرا آتش جنگ در چچن زبانه می کشید و محبوبیت او به شدت در حال کاهش بود.

جالب این که یکی از اولین اقدامات پوتین در مقام ریاست جمهوری اعطا کردن ” مصونیت اداری و جنایی به یلتسین شامل حفاظت از نامه ها، مکان زندگی و دیگر اموال در مقابل بازرسی و دخل و تصرف” بود.

and-then--seemingly-out-of-nowhere--yelstin-stepped-down-as-president-and-named-putin-the-acting-president-on-new-years-in-1999-w750

در سال ۲۰۰۱ میلادی به بوریس یلتسین به خاطر خدماتش به کشور نشان لیاقت درجه یک اعطا شد.

پوتین در اولین سخنرانی رسمی خود به عنوان رییس جمهور روسیه به مردم قول آزادی عقیده، آزادی بیان، آزادی رسانه ها و محترم شمردن حق مالکیت افراد بر اموال شخصی شان را داد. متن صریح سخنرانی وی بدین شرح است:

“هشدار می دهم که هر تلاش و عملی خارج از قوانین روسیه، فراتر از قانون اساسی روسیه به شدت سرکوب خواهد شد. آزادی بیان. آزادی عقیده. آزادی رسانه های ارتباط جمعی. حق مالکیت شخصی. این ها حقوق اساسی یک جامعه متمدن هستند و حکومت محترم شمردن و دفاع از آنان را وظیفه خود می داند”.

in-his-first-speech-as-acting-president-putin-promised-freedom-of-speech-freedom-of-conscience-freedom-of-the-press-the-right-to-private-property--w750

اولین سخنرانی رسمی پوتین به عنوان رییس جمهور روسیه در ۳۱ دسامبر سال ۱۹۹۹ میلادی

پوتین در طول اولین دوره ریاست جمهوری خود کاملاً بر مسائل داخلی تمرکز داشت. او دو موضوع را در رأس برنامه های کاری خود قرار داده بود: جنگ با چچن و مبارزه با نظام آلیگارشی به جا مانده از دوران یلتسین

حتما بخوانید :  پرویز پرستویی ( از حاشیه تا زندگی خصوصی پرویز پرستوی )

پوتین در یک دوره بسیار حساس و سرنوشت ساز حکومت را در روسیه به دست گرفت. کشور در حال جنگی فرسایشی با شبه نظامیان چچنی بود، منطقه ای که رسماً قسمتی از قلمرو روسیه به شمار می آمد.

از این گذشته نزدیکان بوریس یلتسین نیز به شدت برای رسیدن به قدرت بیشتر تلاش می کردند.

during-his-first-presidential-term-putin-focused-primarily-on-domestic-affairs-he-had-two-items-on-the-agenda-the-war-with-chechnya-and-the-yeltsin-era-oligarchs-w750
سرهنگ الکسی ماخوتین (Alexei Makhotin) از افسران سرویس امنیت داخلی که در جنگ چچن شرکت داشت لقب قهرمان ملی روسیه را دریافت کرد.

پوتین می دانست که نزدیکان قدرتمند یلتسین پتانسیل لازم برای رسیدن به قدرت و شکست او را دارند بنابراین با آن ها وارد معامله شد. بر اساس گزارش شورای روابط خارجی : “در جولای سال ۲۰۰۰ میلادی پوتین به آلیگارش های دوره یلتسین اعلام کرد تا زمانی که در سیاست های وی دخالت نکرده و وارد عرصه سیاسی نشوند به هیچ عنوان مزاحم فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری های گسترده آن ها نخواهد شد”.

putin-recognized-that-the-yeltsin-era-oligarchs-had-the-potential-to-be-more-powerful-than-him--so-he-struck-a-deal-with-them-w750

بوریس برزوفسکی (Boris Berezovsky) از آلیگارش های بانفوذ و قدرتمند دوران یلتسین

سپس پوتین صفت خود به عنوان ” مرد عمل” را با حل کردن قائله جنگ دوم چچن تثبیت کرد. در سال ۲۰۰۲ میلادی یک سالن تئاتر در شهر مسکو توسط ۴۰ شبه نظامی چچنی به رهبری ژنرال موفسار بارایف (Movsar Barayev) تصرف شد و در طی ۳ روز گروگانگیری ۱۲۹ نفر از ۹۱۲ گروگان کشته شدند.

این حادثه در برهه ای سرنوشت ساز اتفاق افتاده و اعتبار داخلی پوتین را در معرض خطر قرار داد. اما ” عکس العمل بیرحمانه و خشونت آمیز وی به این گروگانگیری و رد درخواست مذاکره با گروگانگیران بر شهرت او به عنوان مرد عمل افزود”. در حمله نیروهای ویژه ارتش به گروگانگیران تمامی آن ها کشته شدند. بعد از پایان یافتن این قائله محبوبیت پوتین به بالای ۸۳ درصد رسید.

Moscow_Siege,_2002-w750

بحران گروگانگیری در تئاتر مسکو، ۲۳ اکتبر ۲۰۰۲ میلادی

در سال ۲۰۰۴ پوتین برای بار دوم به عنوان رییس جمهور روسیه سوگند یاد کرد. او همچنان بر مسایل درون کشور تمرکز داشت اما اقدامات او در جهت محدود سازی رسانه ها با انتقادات شدیدی روبرو شد.

در ۷ اکتبر سال ۲۰۰۶ میلادی روزنامه نگار معروفی به نام آنا پولیتکوفسکایا (Anna Politkovskaya) بعد از نوشتن مقالاتی در مورد فساد در ارتش روسیه و حکومت چچن در آپارتمانش به قتل رسید. مقامات غربی پوتین را به خاطر عدم حمایت از رسانه ها مسئول اصلی این جنایت می دانستند.

به گزارش بنگاه خبری روسیه ( TASS) : متهمان به قتل اعتراف کردند که “احمد زاکایف (Akhmed Zakayev) و بوریس برزوفسکی دستور قتل آنا پولیتکوفسکایا را صادر کرده اند”.

c2a6ba900de610125b5f68fa0ee81acc-w750

آنا پولیتکوفسکایا

با این وجود پوتین از محبوبیت بالایی در بین مردم کشورش برخوردار بود. در طول دو دوره اول ریاست جمهوری وی اقتصاد روسیه رشد چشمگیری داشت.

رشد ناخالص داخلی روسیه در طول دو دوره ریاست جمهوری پوتین ۷۰ درصداعلام شد و میزان سرمایه گذاری خارجی نیز ۱۲۵ درصد افزایش یافت. بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ” رشد ناخالص داخلی روسیه در سال ۲۰۰۷ با رقم سال ۱۹۹۰ میلادی برابر شد که نشان می داد کشور بحران اقتصادی گسترده و وحشتناک دهه ۱۹۹۰ میلادی را پشت سر گذاشته است”.

رشد اقتصادی روسیه از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی

در سال ۲۰۰۸ میلادی دیمیتری مدودف (Dmitry Medvedev) به عنوان رییس جمهور جدید روسیه انتخاب شد. روز بعد وی پوتین را به عنوان نخست وزیر خود انتخاب کرد و بلافاصله روسیه وارد بحران اقتصادی جدیدی شد.

وقتی که بحران اقتصادی جهانی به وقوع پیوست اوضاع برای روسیه بسیار بدتر بود. اقتصاد روسیه که وابستگی بسیاری به سرمایه گذاری خارجی داشت بیشترین صدمه را از این بحران جهانی متحمل شد. علاوه بر این بحران اقتصادی نشان داد که اقتصاد روسیه وابستگی غیرقابل انکاری به فروش نفت و گاز داشته و کاملاً با سیاست های حکومت در ارتباط است.

in-2008-dmitry-medvedev-was-elected-president-one-day-later-he-made-putin-the-new-prime-minister--and-then-russia-got-clobbered-by-the-financial-crisis-w750

مدودف و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در سال ۲۰۰۸ میلادی

در سال ۲۰۰۸ میلادی روسیه وارد جنگی ۵ روزه با گرجستان شد. این جنگ دو کشور روسیه و گرجستان و همچنین مناطق اوستیای جنوبی و آبخازیا (South Ossetia and Abkhazia) را درگیر خود کرد. این دو منطقه از دهه ۱۹۹۰ میلادی همواره به دنبال بدست آوردن استقلال و جدا شدن از گرجستان بوده اند و روسیه نیز این استقلال را به رسمیت می شناخت، موضوعی که کشورهای غربی آن را محکوم می کردند.

به گزارش بی بی سی: ” بعد از این مناقشه کوتاه روسیه اعلام کرد که استقلال اوستیای جنوبی و آبخازیا را به رسمیت می شناسد. کشورهای متحد روسیه از جمله نیکاراگوئه و ونزوئلا و تعدادی از کشورهای کوچک دیگر نیز پشتیبانی خود از اعلام استقلال این دو منطقه را اعلام کردند”.

در بین جوامع بین المللی، اوستیای جنوبی هنوز هم رسماً “بخشی از قلمرو گرجستان” به شمار می آید و گرجستان نیز همواره از آبخازیا به عنوان “منطقه جدا شده” یاد می کند.

abkhazia-una-crisi-politica-lligada-a-leconomia-la-construccio-nacional-i-la-relacio-amb-r-w750

اوستیای جنوبی و آبخازیا

در سال ۲۰۱۲ میلادی پوتین با کسب ۶۳٫۶ درصد آرا بار دیگر به عنوان رییس جمهور روسیه انتخاب شد. این دوره از ریاست جمهوری وی بعد از انجام اصلاحات در قانون اساسی ۶ سال خواهد بود. این انتخابات با اعتراض ها و شبهه هایی همراه بود. صحت انتخابات به چالش کشیده شد و بسیاری اعلام کردند که در انتخابات تقلب صورت گرفته است. با این وجود بر طبق آمار رسمی رسانه های داخلی روسیه پوتین نزدیک به ۶۴ درصد آرا را به خود اختصاص داده بود.

xqgiDrcJbuJ2P4YMhrAhY0o4ELIOWggt-w750

مراسم تحلیف پوتین در سال ۲۰۱۲ میلادی

دوسال بعد، در مارس ۲۰۱۴ میلادی، پوتین منطقه کریمه (Crimea) اوکراین را به خاک روسیه ضمیمه کرد و بحرانی بزرگ در سطح بین المللی ایجاد شد.

رییس جمهور برکنار شده اوکراین ویکتور یانوکوویچ (Viktor Yanukovych) “با ارسال نامه ای” به پوتین از وی خواست که “با استفاده از نیروهای نظامی تحت فرمان خود قانون و امنیت را به اوکراین بازگرداند”. بر طبق گزارش روزنامه نیویورک تایمز (New York Times): پارلمان روسیه به پوتین ” اختیارات وسیعی برای استفاده از نیروی نظامی در پاسخ به انقلاب سیاسی اوکراین داد که باعث سرنگونی متحد نزدیک روسیه (یانوکوویچ) و استقرار یک حکومت وفادار به غرب شده بود. در نتیجه حکومت تازه تاسیس اوکراین در خطر حمله نظامی روسیه قرار گرفت”.

در روز ۲ مارس همان سال روسیه کنترل کامل منطقه کریمه را به دست گرفت و در روز ۱۶ مارس “اکثریت قریب به اتفاق” ساکنان کریمه به جدایی از اوکراین و الحاق به روسیه رأی مثبت دادند.

two-years-later-in-march-2014-putin-annexed-crimea-in-one-of-the-most-complicated-and-controversial-geopolitical-moves-of-the-year-w750

پوتین در حال امضای قانون الحاق کریمه و سواستوپول (Sevastopol) به خاک روسیه، ۲۱ مارس ۲۰۱۴ میلادی

اخیراً روسیه در صدد برآمده که روابط خود را با چین افزایش دهد زیرا بعد از تحریم های اقتصادی کشورهای غربی ، نیاز خود به یک شریک تجاری جدید را احساس کرده است. روسیه قرارداد احداث یک خط لوله انتقال گاز به ارزش ۷۰ میلیارد دلار را با چین امضا کرده و دو کشور قصد دارند که یک خط راه آهن سریع السیر به طول هزاران کیلومتر از مسکو تا پکن را احداث کنند.

به گزارش نشریه بلومبرگ: ” بعد از این که روسیه به خاطر مسئله اوکراین منزوی شد سعی دارد سرمایه خارجی لازم برای خروج از رکود را از طریق چین تامین کند”.

most-recently-putin-has-started-exploring-a-relationship-with-china--mostly-because-russia-needs-other-trading-partners-following-the-western-sanctions-w750

پوتین و شی جین پینگ، رییس جمهور چین

هیچ کس نمی داند که حرکت بعدی پوتین چه خواهد بود اما از آن جایی که وی قصد دارد برای بار چهارم نیز در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند احتمالاً تا سال ۲۰۲۴ میلادی حرکات غیرمنتظره زیادی از وی خواهیم دید.

زمانی که پوتین معاون شهردار سنت پترزبورگ بود نزدیکان وی او را “رییس” (Boss) صدا می زدند. امروزه نزدیکانش او را “تزار” می نامند و مجله فوربس نیز وی را به عنوان قدرتمندترین فرد سال ۲۰۱۴ میلادی جهان انتخاب کرده است.

و بدین ترتیب معلوم نیست که در آینده مردم او را با چه نامی صدا بزنند!

l_russian_president_vladimir_putin_looks_on_during_a_tour_on_lake_ilmen_in_novgorod_region_r-mr-w750

مروری بر سبک زندگی ولادیمیر پوتین؛ شنا، شب بیداری و پرهیز از مشروبات الکلی

به ادعای رسانه های خبری اگر بخواهید ولادیمیر پوتین، رهبر قدرتمند روسیه را خوشحال کنید باید یک سگ که با او بدرفتاری شده یا تعدادی تخم بلدرچین برای صبحانه به او بدهید. این یکی از ویژگی های منحصر به فرد این رهبر اقتدارگرا است که یکی از روزنامه نگاران هفته نامه ی نیوزویک به نام بن جودا، که بیش از ۳ سال در مورد خصوصیات شخصی و اخلاقیات رهبران جهان تحقیق کرده، در کتاب خود با عنوان «امپراطوری شکننده: چگونه روسیه عاشق پوتین شد و سپس از او متنفر گشت» (Fragile Empire: How Russia Fell in and Out of Love with Vladimir Putin) به آن اشاره می نماید.

اخیراً ولادیمیر پوتین بیشتر از قبل و عمدتاً به دلیل ادعاهایی در مورد ارتباط سازمان های اطلاعاتی وی با کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ شده و همچنین به دلیل بحران سوریه و عکس العمل او به خارج شدن ایالات متحده از پیمان تغییرات آب و هوایی پاریس مورد توجه رسانه های ایالات متحده قرار گرفته است.

آیا چیزی در مورد زندگی روزمره ی ولادیمیر پوتین و برنامه ی روزانه ی او می دانستید؟ جواب شما هر چه باشد خواندن ادامه ی این مطلب در مورد عادات و برنامه ی روزانه ی رییس جمهور روسیه خالی از لطف نخواهد بود.

dfgdfپوتین صبح ها دیر از خواب بیدار شده و وعده ی صبحانه اش را نزدیک ظهر می خورد. صبحانه ی مورد علاقه ی او یک املت بزرگ یا یک کاسه ی بزرگ آش همراه با تعدادی تخم بلدرچین و آب میوه است. بر طبق گزارش هفته نامه ی نیوزویک اجزای صبحانه ی پوتین معمولا از مزارع متعلق به رهبر مذهبی این کشور، اسقف کیریل (Patriarch Kirill) فرستاده می شود.

once-hes-finished-his-meal-he-drinks-coffee-w700وی بعد از پایان صبحانه اش معمولاً قهوه میل می کند.

sdfwse-w700بعد از آن زمان ورزش کردن فرا می رسد و بر اساس گزارش هفته نامه ی نیوزویک پوتین به مدت دو ساعت به ورزش شنا می پردازد. زمانی که وی در آب به سر می برد به برنامه های آینده ی خود در مورد روسیه و سیاست هایش فکر می کند.

after-hes-done-swimming-laps-putin-lifts-weights-in-the-gym-w700بعد از پایان یافتن شنا، پوتین در باشگاه ورزشی محل اقامت خود مقداری ورزش با وزنه انجام می دهد.

eryerer-w700این رییس جمهور ۶۴ ساله در طی سال های فعالیت سیاسی خود سعی کرده است چهره ای ورزشکار با بدنی ورزیده از خود نشان دهد. در سال ۲۰۱۵ تصویری از وی در کنار دیمیتری مدودف، نخست وزیر این کشور منتشر شد.. بر اساس گزارش ها هزینه ی ورزش کردن وی روزانه ۳٫۲۰۰ دلار هزینه در بر دارد.

dfgdf-w700پوتین در لباس پوشیدن بسیار محتاطانه و سنتی فکر می کند و کت و شلوار سفارشی و کراوات های مارک «والنتینو» را می پسندد.

75t-w700وبسایت دولتی «روسیه فراتر از سرخط خبرها» ( Russia Beyond the Headlines) ادعا کرده که برندهای مورد علاقه ی ولادیمیر پوتین در زمینه ی لباس «بورینی» و «کیتون» هستند.

64545-w700رییس جمهور روسیه تا بعد از ظهر در محل کار خود حاضر نمی شود و در ابتدای حضور در دفتر کار خود ابتدا یادداشت هایی که برای وی تهیه شده است را مطالعه می کند.

2323333332-w700این یادداشت ها معمولا در مورد امنیت داخلی و موضوعات بین المللی و همچنین بریده هایی از جراید کشور و رسانه های بین المللی هستند. در خارج از محل کار، پوتین علاقه ی زیادی به مطالعه کردن ندارد و تنها در سال ۲۰۰۶ از یک رمان عامیانه تمجید کرده است.

e5er-w700هر از چند گاهی یکی از مشاوران او ویدیوهایی با مضمون هجو او و حکومتش که در رسانه های اجتماعی وجود دارد را به او نشان می دهد در غیر این صورت وی در محل کار خود از رسانه های دیجیتال دوری می کند و پوشه های قرمز با اسناد کاغذی و خطوط تلفن ثابت اتحاد جماهیر شوروی را به کامپیوتر ترجیح می دهد.

ssdfs-w700رییس جمهور روسیه یک شب زنده دار قهار است و معمولاً تا دیروقت کار می کند. به گزارش هفته نامه ی نیوزویک وی شب هنگام در بهترین و هوشیارترین حالت ذهنی خود به سر می برد.

dsfdsfs-w700در روزهایی که وی سفر برون مرزی دارد برنامه ی وی پیچیده تر و محدودتر خواهد شد. در هر جایی که وی در خارج از کشور اقامت داشته باشد باید همه چیز تعویض شود از وسایل دستشویی و حمام گرفته تا کاسه های میوه. همچنین پوتین از خوردن غذاهایی که در خارج از کشور به وی داده می شود خودداری می کند مگر این که مقامات امنیتی کرملین آن را تایید کرده باشند.

xcvxcvxc-w700قبلاً روزنامه ی تلگراف ادعا کرده بود که بستنی پسته ای از خوردنی های مورد علاقه ی ولادیمیر پوتین است. همچنین وی در اجلاس سال گذشته ی گروه ۲۰ (G20) به همتای چینی خود، ژی جین پینگ یک کاسه حاوی بستنی اعلا هدیه داد. با این وجود بر طبق گزارش هفته نامه ی نیوزویک، ولادیمیر پوتین در زمان سفر از خوردن خوردنی های حاوی شیر خودداری می کند.

170604-putin-trump-compromising-info-cheat_aitsg4-w700به ادعای رسانه ها، ولادیمیر پوتین از خوردن مشروبات الکلی خودداری می کند. شاید نشان دادن چهره ی او به عنوان یک رهبر مخالف مشروبات الکلی یک تبلیغ سیاسی باشد و شاید حرکتی نمادین برای رییس جمهور این کشور با توجه به مصرف بالای مشروبات در بین مردم روسیه و همچنین متفاوت دانستن خود با رییس جمهور قبلی یعنی بوریس یلتسین در این زمینه باشد.

xcvxcvx-w700در روزهای آخر هفته و تعطیلات رسمی برنامه ی کاری وی کمی انعطاف پذیر تر می شود و وی به کلاس یادگیری زبان انگلیسی می رود. در روز یکشنبه هر هفته وی برای دعا و توبه و اعتراف به کلیسا می رود اما به گزارش رسانه ها، یرخی از نزدیکان وی ادعا کرده اند که زندگی ولادیمیر پوتین مانند یک مسیحی معتقد نیست.

xcvxdcv-w700هر چند هفته یکبار وی زمانی را به ورزش مورد علاقه اش یعنی هاکی روی یخ اختصاص می دهد. وی تنها شاهد مسابقات هاکی باشگاهی کشورش نیست و در مسابقاتی با حضور همکاران و محافظانش شرکت می کند.

as-usa-today-reported-putins-opponents-and-teammates-alike-tend-to-give-him-quite-a-bit-of-space-during-the-games-w700بر اساس گزارش روزنامه ی «یو اس ای تودی» حریفان و هم تیمی های ولادیمیر پوتین در هنگام مسابقه مراعات وی را کرده و کمی به او فضا می دهند.

werwer-w700همچنین پوتین با حیوانات علاقه ی زیادی دارد. بر اساس ادعاهای رسانه ها وی صاحب یک سگ سیاه ۱۵ ساله نژاد لابرادور به نام «کُنی»، یک سگ نژاد آکیتا اینو به نام «یومه» و یک سگ نژاد کاراکاچان به نام «بافی» است.

srwe-w700یومه در سال ۲۰۱۶ و در جریان یک مصاحبه وارد محل مصاحبه شد و شروع به پارس کردن برای روزنامه نگار چینی کرد. در مقابل پوتین به نوازش وی پرداخت و از روش های خاص خود برای ساکت کردن وی استفاده نمود.

dfgdf-w700بر اساس گزارش هفته نامه ی نیوزویک، پوتین سعی می کند زیاد از خانه دور نماند. او از سفر کردن به مسکو بیزار است هرچند فاصله ی محل اقامت او تا مسکو تنها ۲۵ دقیقه بوده و به نظر می رسد که عمارت خود در نووو اوگارویووو ( Novo-Ogaryovo) در دریای سیاه را به کاخ کرملین ترجیح می دهد.