رابطه عاطفی بین شما با این نشانه ها رو به پایان است + جزئیات

نشانه هایی که روایت گر فرا رسیدن روزهای پایانی یک رابطه عاطفی هستند

رابطه عاطفی : تغییر دادن طرف مقابل را فراموش کنید – برخی از روابط عاطفی، با سرعت شکل می گیرند اما به همان اندازه نیز به سرعت از بین می روند. در شروع چنین روابطی، طرفین هیجان فراوانی دارند و لحظات شاد و ماجراجویی های شگفت انگیزی را با هم تجربه می کنند.

00 3 1024x574 رابطه عاطفی بین شما با این نشانه ها رو به پایان است + جزئیات

پایان رابطه عاطفی

اما با گذشت زمان و در میان برخی از زوج ها، لحظات شاد، به سوی تیره و تار شدن پیش می روند و این زمانی است که دیگر آن رابطه معنای روزهای نخستین خود را ندارد. اگرچه جدایی اساسا پدیده مطلوبی به شمار نمی آید و اهمیت چندانی ندارد که کدام یک از زوجین دست به این اقدام زنده اند اما گاهی درست ترین تصمیم به شمار می رود.

یکی از مشاوران مجرب خانواده می گوید در میان برخی از مراجعه کنندگان او ادامه زندگی می تواند بسیار دشوار و دردآور باشد.

وی بر این باور است که اگر افراد در روابط عاطفی خود احساس شادی را تجربه نکنند یا اعتماد به نفس شان را از دست داده باشند، برا برخی از آنها جدایی می تواند گزینه مناسبی به شمار آید. حضور طولانی در یک رابطه ناسالم و پر تنش می تواند سلامتی جسمی و روحی افراد را به مخاطره بیاندازد. اینکه در کل روز با انرژی های منفی در تماس باشید برای تان اصلا خوب نیست.

کاملا واضح است که بیرون آمدن از یک رابطه عاطفی صرفنظر از زمان آغاز آن، بسیار آزاردهنده است و میزان این آسیب در افراد مختلف نیز تفاوت هایی دارد. اگر تصمیم نهایی خود برای خروج از رابطه عاطفی تان را گرفته اید، اطمینان حاصل کنید که در ارتباط با آن رابطه، تمام تلاش خود را کرده اید.

نشانه های پایان رابطه عاطفی

در ادامه با مواردی آشنا خواهید شد که به شما نشان می دهند که زمان پایان دادن به رابطه عاطفی تان به پایان رسیده است. این موارد را با هم مرور می کنیم:

۱- عدم آسودگی در ابراز مشکلات

1 83 e1492423902815 رابطه عاطفی بین شما با این نشانه ها رو به پایان است + جزئیات

«دانا پیتزر» از مشاوران خانواده و سلامت می گوید: “بسیاری از مرجوعین خانم من که با نشانه هایی چون اختلالات غذایی، ضعف بدنی و اعتماد به نفس پایین به من مراجعه می کنند. آنها بسیاری از مشکلات خود را با عادات نادرست غذایی می پوشاندند. زمانی که چالش ها و دشواری های زندگی خود را به اشتراک می گذارید، نه تنها از آسیب رساندن به خود اجتناب می کنید بلکه برای رابطه آینده خود نیز اولویت هایی را معین می کنید.”

۲- درام خانوادگی

2 81 رابطه عاطفی بین شما با این نشانه ها رو به پایان است + جزئیات

پیترز بر آن باور است که باید مسائل مربوط به خانواده خود را با شریک عاطفی تان به اشتراک بگذارید چرا که بالاخره این مسائل با گذشت زمان آشکار خواهند شد و امکان دارد که همسرتان شما را بابت پنهان کردن آن موضوع مورد سرزنش قرار دهد.

اگرچه داشتن یک خانواده کاملا ایده آل و کامل همیشه امکانپذیر نیست اما در میان برخی از خانواده ها مشکلات و مسائلی وجود دارد که واقعا حزن آور هستند و می تواند در زندگی مشترک آینده، مشکلات جدی به وجود آورد. در مواقعی که مشکلات بیش از اندازه حاد بوده و به طور دائم سلامت روان آن خانواده را به مخاطره می اندازد، بهتر است که به آن زندگی پایان داده شود.

حتما بخوانید :  اس ام اس عاشقانه جدید و باحال با متن های رمانتیک ♥♥♥ اس عاشقانه

۳- عدم توافق مالی

3 77 رابطه عاطفی بین شما با این نشانه ها رو به پایان است + جزئیات

«مایکل سینکوویتز فرگوسن» از قضات دادگاه های خانواده، عدم هماهنگی و توافق در مورد مسائل مالی را یکی از بحث های اصلی زوج هایی می داند که در حال جدا شدن از یکدیگر هستند. مشاجره هایی که بر سر مسائل مالی و بین زوجین اتفاق می افتد، آینده رابطه عاطفی را در معرض خطر قرار می دهد.

۴- حسادت در مورد روابط قبلی

4 75 رابطه عاطفی بین شما با این نشانه ها رو به پایان است + جزئیات

حسادت در یک رابطه عاطفی می تواند بسیار مخرب باشد و اعتماد طرفین به یکدیگر را کاهش دهد. اینکه همسر شما در گذشته با کس دیگری ملاقات داشته تنها وقت شما را می گیرد. اگر طرف مقابل تان دائم به چنین دلایلی شما را قضاوت می کند، شاید زمان پایان دادن به آن رابطه فرا رسیده باشد.

۵- تفاوت های فراوان در تربیت فرزندان

5 70 e1492424035930 رابطه عاطفی بین شما با این نشانه ها رو به پایان است + جزئیات

فرگوسن توصیه می کند اگر در تربیت فرزندتان و یا حتی بچه دار شدن میان شما و همسرتان تفاوت های فراوانی وجود دارد نمی تواند نشانه خوبی برای ادامه زندگی مشترک تان باشد. به همین دلیل نیز بهتر است در مورد این موضوع حتما با همسرتان صحبت و نظرات یکدیگر را در این ارتباط بدانید.

۶- فقدان ارتباط

7 68 رابطه عاطفی بین شما با این نشانه ها رو به پایان است + جزئیات

فرگوسن بر کمبود ارتباط میان زوجین در یک رابطه عاطفی اشاره می کند. اگر در بحث یا مشاجرات احتمالی که میان شما و همسرتان شکل می گیرد، توفیقی ندارید و به نتیجه نمی رسید و بحث های شما عمدتا بسیار طولانی و کشدار می شود، می تواند یکی از نشانه های عدم دوام آن رابطه باشد.

۷- خستگی و فرسودگی حاصل از رابطه

00 3 e1492424490957 رابطه عاطفی بین شما با این نشانه ها رو به پایان است + جزئیات

اگر شما و همسرتان از رابطه و زندگی مشترک تان خسته شده باشید، رابطه رمانتیک اوایل زندگی را به طور کامل از دست داده باشید و در تعطیلات آخر هفته هر کدام به انجام کارها و فعالیت های جداگانه بپردازید، می تواند نشانه آشکاری باشد که از آن رابطه خسته شده اید و شاید این رابطه مدت طولانی به طول نیانجامد.

۸- دعوا و نزاع های دائمی

8 60 e1492424168935 رابطه عاطفی بین شما با این نشانه ها رو به پایان است + جزئیات

اگر منزل شما، به میدان جنگی تبدیل شده، بهتر است هر چه زودتر آنجا را ترک کنید. البته دعوا و نزاع میان زوج ها بسیار طبیعی است اما اگر بیش از اندازه و دائم باشد، نمی تواند نشانه خوبی در یک رابطه عاطفی به شمار آید و نشانه ای برای پایان احتمالی آن است.

۹- فکر کردن به دیگران

9 52 e1492424145339 رابطه عاطفی بین شما با این نشانه ها رو به پایان است + جزئیات

اگر در زندگی مشترک یا رابطه عاطفی خود دائم فکر می کنید که اگر فرد دیگری را به عنوان همسر خود برگزیده بودید، برای تان بهتر بود، نشانه آن است که دیگر جذابیتی در آن زندگی برای تان وجود ندارد و با شریک عاطفی تان در تقابل کامل قرار گرفته اید. این یکی از اصلی ترین نشانه هایی است که خبر از پایان آن رابطه می دهد.

حتما بخوانید :  طرز تهیه انواع ساندویچ برای ناهار کودکان

۱۰- دوری گزیدن از یکدیگر

10 avoiding each other e1492424363657 رابطه عاطفی بین شما با این نشانه ها رو به پایان است + جزئیات

اگر یکدیگر را زیاد نمی بینید و از دیدن هم اجتناب می کنید، می تواند نشانه واضح از دست دادن علاقه تان به همدیگر باشد چرا که اگر به هم علاقمند باشید، می خواهید که همسرتان تا آنجا که امکان دارد در کنارتان باشد. اگر چنین حسی ندارید بدانید که زمان جدایی فرا رسیده است.

۱۱- تلاش برای اصلاح دیگری

10 40 e1492424243614 رابطه عاطفی بین شما با این نشانه ها رو به پایان است + جزئیات

اگر تا کنون دائم تلاش می کردید که همسرتان را تغییر دهید و موفق به انجام این کار نشدید، بهتر است به مسیر جداگانه و مجزایی از او بیاندیشید.اگر او را همان طور که هست بپذیرید و تمام نقصان های او را نیز قبول کنید، احساس رضایت بیشتری از زندگی تان خواهید داشت.

۱۲- سوء استفاده از طرف مقابل

12 26 e1492424276767 رابطه عاطفی بین شما با این نشانه ها رو به پایان است + جزئیات

این سوء استفاده چه به صورت فیزیکی و چه جسمانی و یا هر سوء استفاده دیگری باشد به هیچ عنوان نباید توسط طرف مقابل تحمل شود و یکی از نشانه های بارز جدایی به شمار می رود. در مواقعی نیز می تواند موجبات هراس یکی از طرفین را به وجود آورد. بنابراین بهتر است که هرچه زودتر و برای حفظ سلامتی تان از آن رابطه خارج شوید.

۱۳- عدم تواضع در عذرخواهی

13 25 رابطه عاطفی بین شما با این نشانه ها رو به پایان است + جزئیات

اگر آنقدر متواضع نیستید که از طرف مقابل تان معذرت خواهی کنید به معنای آن است که نمی خواهید به تنش هایی که پیش می آید پایان دهید و اساسا به دنبال آرامش نیستید. اگر طراف مقابل شما هرگز به دلیل اشتباهی که می کند از شما عذرخواهی نمی کند می توانید برای داشتن زندگی شادتر و آرام تر مسیر خود را تغییر داده و از آن رابطه خارج شوید.