پژو ۲۰۰۸ را بیشتر بشناسید + عکس و قیمت در ایران با مشخصات

قیمت و مشخصات پژو ۲۰۰۸ و پژو ۳۰۱+ عکس

پژو ۲۰۰۸ که یک خودروی شاسی بلند است حدود ۳ سال پیش به بازارهای دنیا عرضه شده است.

پژو 2008,عکس پژو 2008,قیمت پژو 2008,عکس های پژو 2008

خودرو پژو ۲۰۰۸

قرار است این خودرو با سرمایه‌گذاری مشترک پژو و ایران خودرو در شرکت ایران خودرو تولید شود که برای این کار نیاز به ایجاد خط مونتاژ جدید در شرکت ایران خودرو است.

مشخصات پژو 2008 مشخصات Peugeot 2008 قیمت پژو 301 قیمت پژو 2008 فروش پژو 301 فروش پژو 2008 شمخصات پژو 301 ثبت نام پژو 2008 پژو 301 Peugeot 301 Peugeot 2008

شهریورماه ۹۱ بود که پژو با معرفی ۲۰۰۸ مفهومی به همه نشان داد که تصمیمی جدی برای عرضه کوچکترین شاسی بلند خود گرفته است. زمان گذشت تا نمایشگاه پاریس ۲۰۱۲ که اولین نمونه مقیاس واقعی آن ساخته شد. ولی امروز دیگر نه با یک خودروی مفهومی سروکار داریم نه با یک ماکت بزرگ! ۲۰۰۸ مفهومی پژو حالا تبدیل به خودرویی ۱۰۰ درصد واقعی شده!

مشخصات پژو 2008 مشخصات Peugeot 2008 قیمت پژو 301 قیمت پژو 2008 فروش پژو 301 فروش پژو 2008 شمخصات پژو 301 ثبت نام پژو 2008 پژو 301 Peugeot 301 Peugeot 2008

این کراس اور بر پلت فرم پژو ۲۰۸ ساخته شده و با داشتن ۴٫۱۶ متر طول و ۱٫۷۴ متر عرض، نسبت به ۲۰۸ در طول ۲۰ سانتیمتر و درعرض ۵ سانتیمتر بزرگتر شده است. فضای بار عقب ۲۰۰۸ درحالت عادی به ۳۶۰ لیتر می رسد حال آنکه با خواباندن صندلی های جلو این فضا تا حدود ۱۱۹۴ لیتر هم افزایش می یابد. بانگاهی به لیست امکانات پژو ۲۰۰۸ می توان دید که مواردی مانند نمایشگر هفت اینچی لمسی، سیستم نمایش اطلاعات ضروری بر روی شیشه جلو یا HUD، سیستم توزیع کننده نیروی ترمز به همراه سیستم کمکی ترمز، ایربگ های شش تایی و سیستم کنترل کشش بصورت استاندارد وجود دارند.

مشخصات پژو 2008 مشخصات Peugeot 2008 قیمت پژو 301 قیمت پژو 2008 فروش پژو 301 فروش پژو 2008 شمخصات پژو 301 ثبت نام پژو 2008 پژو 301 Peugeot 301 Peugeot 2008

۲۰۱۳ Peugeot 2008

برای پیشرانه، پژو از دو موتور ۳ سیلندر VTi استفاده کرده؛ یکی به حجم ۱٫۲ لیتر باقدرت ۸۱ اسب بخار و دیگری باحجم ۱٫۶ لیتر باقدرت ۱۱۸ اسب بخار؛ البته پژو قرارست در آینده نسخه توربوی این موتورها را نیز عرضه کند که در اینصورت قدرتشان به ترتیب تا ۱۰۹ اسب و ۱۲۸ اسب افزایش می یابد. اما برای مشتریانی که بدنبال پیشرانه های دیزلی هستند هم پژو یک موتور ۱٫۴ لیتری ۶۷ اسبی به همراه یک موتور ۱٫۶ لیتری ۹۱ (تا ۱۱۳) اسبی درنظر گرفته است.

پژو ۳۰۱ نیز به عنوان یکی دیگر از محصولات جدید شرکت پژو در ایران تولید خواهد شد که این خودرو حدود ۲ سال است در بازار چین عرضه می‌شود. این محصول با مشارکت شرکت پژو و دانگ‌فنگ چین در این کشور تولید و عرضه می‌شود.

این سدان کوچک و جمع و جور با هدف فتح بازارهای جدید روانه بازار خواهد شد. نکته جالب عدم تبعیت این مدل از سیاست نامگذاری کلاسیک پژو است. در حالیکه آخرین نسل پژو ۳۰۸ باید تبدیل به نام ۳۰۹ شود، عدد یک جایگزین هشت می شود. شاید دلیل پژو متمایز کردن این خودرو از سایر خودروهای سری ۳ خود است. ظاهرا پژو با یک مدل ساده و ارزان خانوادگی قصد به چالش کشیدن رنو و مدل لوگان آن را در این بازارها دارد.

مشخصات پژو 2008 مشخصات Peugeot 2008 قیمت پژو 301 قیمت پژو 2008 فروش پژو 301 فروش پژو 2008 شمخصات پژو 301 ثبت نام پژو 2008 پژو 301 Peugeot 301 Peugeot 2008

Peugeot 301

نگاهی به مشخصات خودرو هم نشان می دهد که چندان با خودرویی شبیه ۳۰۸ روبرو نخواهیم شد. اما اندازه ماشین در همان ابعاد است. طول ماشین ۴٫۴۴ متر و فاصله بین دو محور ۲٫۶۵ متر می باشد. فضای صندوق نیز ۵۰۶ لیتر می باشد.

مشخصات پژو 2008 مشخصات Peugeot 2008 قیمت پژو 301 قیمت پژو 2008 فروش پژو 301 فروش پژو 2008 شمخصات پژو 301 ثبت نام پژو 2008 پژو 301 Peugeot 301 Peugeot 2008

Peugeot 301 compact sedan

تاکنون سه موتور برای پژو ۳۰۱ درنظر گرفته شده است. اولین موتور ۱٫۶ لیتری چهارسیلندر با تکنولوژی VTi است که ۱۱۵ اسب بخار نیرو تولید می کند. موتور ۱٫۲ لیتری سه سیلندر با توان ۷۲ اسب بخار و موتور ۱٫۶ لیتری چهار سیلندر HDi دیزلی با قدرت ۹۲ اسب بخار هم قابل انتخاب می باشند. بعد از پژو ۲۰۸ این دومین خودرویی است که از موتور سه سیلندر ۱٫۲ لیتری VTi استفاده می کند.

مشخصات پژو 2008 مشخصات Peugeot 2008 قیمت پژو 301 قیمت پژو 2008 فروش پژو 301 فروش پژو 2008 شمخصات پژو 301 ثبت نام پژو 2008 پژو 301 Peugeot 301 Peugeot 2008

Peugeot 301 compact sedan

امکانات ایمنی پایه در حد سیستم ترمز ABS و ESP و چهار کیسه هوا و سیستم کمک پارک عقب برای پژو ۳۰۱ قابل انتظارند.

برای تولید این خودرو در ایران نیاز به ایجاد خط مونتاژ و سالن رنگ جدید نیست و امکان استفاده از سالن‌های موجود برای تولید آن وجود دارد ولی قالب‌های خودرو باید تولید شوند.

در حال حاضر پژو ۲۰۰۸ در بازارهای جهانی حدود ۱۸ هزار دلار و پژو ۳۰۱ حدود ۱۵ هزار دلار عرضه می‌شود.

هاشم یکه‌زارع مدیرعامل ایرانخودرو : در این قرارداد تولید سه مدل از محصولات پژو دیده شده که یکی از آنها پژو ۳۰۱ است که قیمت آن را در شرایط فعلی ۵۸ میلیون تومان پیش‌بینی می‌کنیم. وی ادامه داد: پژو ۲۰۸ نیز یکی دیگر از محصولات مورد توافق است که قیمت آن ۶۸ میلیون تومان برآورد می‌شود و علاوه بر این پژو ۲۰۰۸ به عنوان محصول مشترک دیگر با قیمت ۷۷ میلیون تومان پیش‌بینی شده است.

پژو 2008 تولید ایران خودرو +عکسعکس های پژو ۲۰۰۸

پژو 2008 تولید ایران خودرو +عکس

پس باید اینطور نتیجه گرفت که هموطن های عزیزمان فکر خودرو ارزانقیمت را از ذهنشان پاک نمایند.

پژو ۲۰۰۸ یکی از سه خودروی منتخب برای ورود به بازار ایران است که نسخه‌ی ۲۰۱۷ آن که فیس لیفت شده است، هفته‌ی آینده به صورت رسمی در نمایشگاه خودرو ژنو رونمایی خواهد شد. اما به واقع پژو ۲۰۰۸ چه مدل‌هایی دارد و قیمت این خودرو در بازار چند است. برای اطلاع از مشخصات این خودروی شاسی بلند، همراه زومیت باشید.

پژو ۲۰۰۸ یکی از خودروهای شاسی بلند شرکت پژو است. این خودرو قرار است تا نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۷ یعنی تابستان ۹۷ به بازار ایران ارائه شود. این خودرو به همراه پژو ۲۰۸ و پژو ۳۰۱ در کارخانه‌ی مشترک ایران خودرو و پژو تولید شود.

مقاله مرتبط

  • پژو ۳۰۱ چه نسخه‌ هایی دارد؟
  • پژو ۲۰۸ مدل ۲۰۱۵ چه نسخه‌هایی در دنیا دارد؟

ماشین‌های شاسی‌ بلند در بازار ایران تعدادشان کم نیست و طرفداران بی‌شماری دارند. رقابت برای پژو ۲۰۰۸ در ایران بسیار سخت است و باید برای به دست گرفتن بازار با خودروهای شاسی‌ بلند چینی، کره‌ای و ژاپنی رو در رو بجنگد. قیمت و مشخصات فنی دو عاملی هستند که سبب می‌شوند خودروها در بازار ایران جولان دهند.

برای بررسی این موضوع باید مشخصات فنی نسخه‌های پژو ۲۰۰۸ را بدانیم. مطمئناً هر خریداری قبل از اقدام برای خرید خودرو، بر اساس مشخصات فنی و قیمت اقدام می‌کند. در این مطلب نسخه‌های مختلف این خودرو را با هم مقایسه می‌کنیم.

پژو 2008

نسخه‌ های پژو ۲۰۰۸

پژو ۲۰۰۸ برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه شد و مدل‌های موجود بر بازار با تنوع نسخه‌های ارائه شده در ۲۰۱۳ به بازار عرضه می‌شوند. البته چند روز پیش نمای تغییر یافته‌ی ۲۰۱۷ این خودرو رونمایی شد که اطلاعات دقیقی از آن در دست نیست. در این مطلب به مشخصات فنی نسخه‌های موجود در دو مدل ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ را با هم مرور می‌کنیم.

نسخه‌های پژو ۲۰۰۸ مدل ۲۰۱۳

پژو ۲۰۰۸ مدل ۲۰۱۳ سه نسخه بنزینی دارد. که دو نسخه از آن پیشرانه‌ای با حجم ۱۲۰۰ سی‌سی داشته و یک نسخه دیگر پیشرانه با حجم ۱۶۰۰ دارد.

امروزه در اروپا به خاطر استفاده از راه حل‌های جدید همچون توربو شارژ و برای کاهش مصرف سوخت خودروها، اتومبیل‌های تولیدی حجم موتور کمی دارند و در برخی از مواقع این میزان از ۵۰۰ سی‌سی آغاز می‌شود. به همین دلیل است که محصولات جدید پژو کمتر از حجم ۱۶۰۰ سی‌سی استفاده می‌کنند و دیگر اثری از حجم ۱۸۰۰ و ۲۰۰۰ سی‌سی نیست.

طول تمامی انواع ۲۰۰۸ برابر با ۴۱۵۸، عرضشان ۱۷۴۰ و ارتفاعشان ۱۵۵۷ میلی‌متر است.

پژو ۲۰۰۸ پیشرانه‌ ۱.۲ و جعبه‌دنده دستی

این نسخه از پژو ۲۰۰۸ دارای موتور سه سیلندر ۱۲۰۰ سی‌سی است که ۱۲ سوپاپ دارد. توان خروجی موتور این نسخه از شاسی بلند پژو ۸۲ اسب بخار است. جعبه‌دنده‌ی این نسخه دستی ۵ سرعته است. نهایت سرعت این محصول ۱۶۹ کیلومتر بر ساعت است و شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در مدت زمان ۱۳.۲ ثانیه می پیماید. مصرف سوخت این نسخه از پژو ۲۰۰۸ در شهر ۶، در جاده و اتوبان ۴.۳ و در سیکل ترکیبی ۴.۹ لیتر بر هر ۱۰۰ کیلومتر است. وزن این نسخه ۱۰۴۵ کیلوگرم بوده و میزان دی‌ اکسید کربن تولیدی در آن ۱۱۵ گرم بر کیلومتر است.

پژو ۲۰۰۸ پیشرانه ۱.۲ Blue Lion و جعبه‌دنده دستی

این نسخه نسبت به نسخه‌ی قبلی آلایندگی کمتری دارد و تنها ۹۹ گرم بر کیلومتر دی اکسید کربن تولید می‌کند. حجم موتور، تعداد سیلندر، تعداد سوپاپ، توان خروجی و جعبه‌دنده‌ی این نسخه با نسخه‌ی قبلی یکسان است. نسخه Blue Lion از موتور ۱۲۰۰ سی‌سی دارای ۳ سیلندر و ۱۲ سوپاپ بهره می‌برد. توان خروجی این خودرو ۸۲ اسب بخار است و جعبه‌دنده‌ی دستی ۵ سرعته دارد. وزن این خودرو ۱۰۵۵ کیلوگرم است. مصرف سوخت این نسخه از ۲۰۰۸ در شهر ۵.۶، در اتوبان یا جاده ۴.۳ و در سیکل ترکیبی ۴.۸ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است. نهایت سرعت پژو ۲۰۰۸ Blue Lion برابر با ۱۷۱ کیومتر بر ساعت است و شتاب صفر تا ۱۰۰ برابر با ۱۵.۹ ثانیه دارد.

خودروهای هم قیمت پراید در جهان را بشناسید + تصاویر خودروهای خارجی

پژو ۲۰۰۸ پیشرانه‌ی ۱.۶ و جعبه‌دنده دستی

این نسخه از پژو ۲۰۰۸ مجهز به پیشرانه‌ای با حجم ۱۶۰۰ سی‌سی است. این پیشرانه‌ ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ دارد. توان خروجی این محصول ۱۲۰ اسب بخار است. میزان آلایندگی این خودرو بالاتر از دیگر نسخه‌ها است و ۱۳۵ گرم بر کیلومتر دی اکسید کربن تولید می‌کند. جعبه‌دنده‌ی این نسخه دستی ۵ سرعته است و شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برابر با ۹.۵ ثانیه دارد. هم‌چنین حداکثر سرعت این خودرو ۱۹۶ کیلومتر بر ساعت است. مصرف سوخت این خودرو در شهر ۷.۷، در اتوبان و جاده ۴.۸ و در سیکل ترکیبی ۵.۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است. وزن این نسخه از پژو ۲۰۸ برابر با ۱۰۸۰ کیلوگرم است.

جدول مشخصات نسخه‌های پژو ۲۰۰۸ مدل ۲۰۱۳

مشخصات۱.۲ دنده دستی۱.۲ Blue Lion دنده دستی۱.۶ دنده دستی
حجم موتور (سی‌سی)۱۲۰۰۱۲۰۰۱۶۰۰
تعداد سیلندر۴۴۴
تعداد سوپاپ۱۶۱۶۱۶
جعبه دندهدستی ۵ سرعتهدستی ۵ سرعتهدستی ۵ سرعته
حداکثر سرعت (کیلومتر بر ساعت)۱۶۹۱۷۱۱۹۶
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت‌ (ثانیه)۱۳.۲۱۵.۹۹.۵
وزن (کیلوگرم)۱۰۴۵۱۰۵۵۱۰۸۰
میزان CO2 (گرم بر کیلومتر)۱۱۵۹۹۱۳۵
مصرف سوخت در شهر (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر)۶۵.۶۷.۷
مصرف سوخت در جاده یا اتوبان (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر)۴.۳۴.۳۴.۸
مصرف سوخت در سیکل ترکیبی (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر)۴.۹۴.۸۵.۹

پژو 2008

نسخه‌های پژو ۲۰۰۸ مدل ۲۰۱۷

هنوز اطلاعات دقیقی از مشخصات فنی نسخه‌های بنزینی مدل‌های ۲۰۱۷ پژو ۲۰۰۸ در دسترس نیست. بر اساس مشخصات منتشر شده این محصول، پژو ۲۰۰۸ مدل ۲۰۱۷ تنها با پیشرانه‌ی ۱۲۰۰ سی‌سی برای نسخه‌های بنزینی ارائه می‌شود. نسخه‌ی معمولی ۱۲۰۰ سی‌سی این خودرو با توان خروجی ۸۲ اسب بخار جعبه‌دنده‌ی دستی ۵ سرعته و مصرف سوخت ۴.۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر ارائه خواهد شد. اما نسخه‌ی ۱۲۰۰ سی‌سی توربو شارژ با توان خروجی ۱۱۰ تا ۱۳۰ اسب بخار و جعبه‌دنده‌ی دستی ۵ سرعته و اتوماتیک ۶ سرعته ارائه می‌شود.

قیمت پژو ۲۰۰۸

پژو ۲۰۰۸ امارات با قیمت ۶۹۰۰۰ درهم برابر با ۶۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. این در حالی است که بنا به اظهار نظر هاشم یکه زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، پژو ۲۰۰۸ در ایران با قیمت احتمالی ۷۷ میلیون تومان به فروش خواهد رسید.

خودرو جدید ایران خودرو و سایپا در آینده نزدیک + تصاویر و مشخصات