پیکان اسپرت ایرانی ، زیباترین پیکان جهان شد + تصاویر

زیباترین خودروی پیکان در جهان

پیکان اسپرت : خودروی پیکان در ایران طرفداران خاص خود را دارد در دهه ۵۰ پیکان یکی از لوکس ترین خودرو ها بشمار می رفت ولی به آرامی در دهه ۹۰ جایش را خودرو های وارداتی و مدرن گرفته و پیکان را از رده خارج نمودند یک شهروند خلاق که یک خودرو پیکان داشت درب هایش را مثل ماشین های مدرن ساخته و چراغ های زیبایی برای این ماشین کشید که بسیار جالب شد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر زیباترین خودروی پیکان در جهان را در سایت شهر مطلب خواهید خواند با ما همراه باشید.

پیکان اسپرت

خوشگل‌ترین پیکان دنیا توسط یک جوان خوش ذوق تهرانی رونمایی شد این خودروی پیکان با خوش سلیقگی یک جوان تزئین و بزک شده است. برخی از افراد علاقه شدیدی به یک خودروی خاص دارند و حسابی به آن توجه میکنند و حتی بیشتر از قیمت آن خودرو برای زیبا کردنش خرج میکنند.

خودروی پیکان یکی از خودروهای قدیمی ساخت ایران که خط تولید آن سال ۱۳۸۳ به پایان رسید هنوز در بین برخی از جوانان بسیار محبوب است و به عنوان یکی خودروی کلاسیک نامیده میشود.

پیکان در بین مردم ایران از محبوبیت خاصی برخوردار است شاید علت آن خاطره هایی باشد که مردم از آن دارند.

حتما بخوانید :  ژست عروس و داماد های باحال و جدید و کمتر دیده شده + تصاویر

عکس پیکان اسپرت

زمانی بود که پیکان عدالت را در بین مردم ایران حاکم کرده بود یعنی معلم و کارگر و مدیر همگی پیکان داشتند و ماشین هیچکدام از دیگر برتری نداشت.

از این ماجراها بگذریم…

میخواهیم پیکانی را به شما نشان دهیم که توسط یکی از جوانان خوش ذوق ایرانی تزئین و بزک شده است و سوژه شبکه های اجتماعی قرار گرفته است.

پیکان اسپرت ایرانی

پیکان نام ماشینی سواری ساخت ایران است که توسط شرکت ایرانخودرو ساخته میشد و تولید آن از سال ۱۳۴۶ آغاز شروع و در تا چهل سال تولید این خودرو ادامه داشت. از سال ۱۳۴۶ پیکان با دو مدل دولوکس و کارلوکس وارد بازار شد که بعد از مدتی وانت پیکان و تاکسی پیکان نیز به جمع انها ملحق شد و پیکان اتوماتیک نیز در سال ۱۳۴۹ به تولیدات افزوده شد.

در سال ۱۳۵۰ و ۱۳۵۱ شش مدل پیکان تولید می‌شد که عبارت بود از دولوکس، وانت، کار، جوانان، تاکسی و اتوماتیک، تولید این خودرو در سال ۱۳۸۳ به اتمام رسید.

خودروی پیکان در میان ایرانی ها اهمیت ویژه ای دارد چرا که هرکدام خاطره ای از این خودرو به یاد دارند و در زمان های گذشته جوانان برای تغییر در شکل ظاهری آن را اسپرت می کردند تا همپای خودرو های خارجی گران قیمت شود.

حتما بخوانید :  خودروهای قدیمی مدرن که با دیدن آها شگفت زده خواهید شد + تصاویر