چیدمان دکوراسیون منزل برای مقابله با استرس و اضطراب + عکس

دکوراسیون منزل برای مقابله با استرس و اضطراب

چیدمان دکوراسیون ضد استرس : دلیلی دارد که گفته می شود خانه باید انعکاسی از خودتان باشد. فضای فیزیکی اطرافتان نقشی اساسی در خلق و خو و سلامت ذهنی تان ایفا می کند. بنابراین اگر فردی هستید که از اضطراب رنج می برد، می توانید با استفاده از این ایده ها برای دکوراسیون خانه از اضطراب و استرس خود تا حدود زیادی کم کنید.

از گیاهان استفاده کنید

decor 2 چیدمان دکوراسیون منزل برای مقابله با استرس و اضطراب + عکس

بر اساس یافته های روانشناسی محیطی گیاهان خانگی ( مخصوصا آنهایی که گل می دهند مانند آنتوریوم ) به کاهش سطح استرس کمک می کنند. گیاهان خانگی چیزی هستند که می توانید در تمام اتاق های خانه از آنها استفاده کنید.

دیوارها را آبی رنگ کنید

decor 3 چیدمان دکوراسیون منزل برای مقابله با استرس و اضطراب + عکس

حتی اگر رنگ های براق و چشم گیر برایتان بیشتر جلب توجه می کنند باید این را بدانید که چنین رنگ هایی باعث افزایش اضطرابتان هستند. اما آبی روشن ثابت کرده است که می تواند فشار خون را کاهش دهد و باعث شود احساس خواب آلودگی کنید و استرستان کمتر شود. با این اوصاف آبی کمرنگ برای اتاق خواب فوق العاده مناسب به نظر می رسد.

قفسه های کتاب را نیمه خالی بگذارید

decor 4 چیدمان دکوراسیون منزل برای مقابله با استرس و اضطراب + عکس

قانون زیاد سختی نیست، پر کردن قفسه ها با کتاب و وسائل تزئینی و غیره باعث می شود فضا الگویی به خود بگیرد که احساس اضطراب کنید و در نتیجه سطح کورتیزولتان افزایش پیدا کند. تحقیقات نشان داده فضاهای خالی می توانند به ذهن استراحت دهند و باعث کاهش اضطراب شوند.

شلوغ کاری و الگو را محدود کنید

decor 5 چیدمان دکوراسیون منزل برای مقابله با استرس و اضطراب + عکس

همانطور که قفسه های شلوغ باعث اضطراب و افزایش کورتیزول می شدند، تعداد الگو ها و ترکیباتی که در خانه به کار می برید را نیز باید محدود کنید. به جای استفاده از مبلمان، پرده و کاغذ دیواری هایی که الگوهای پیچیده رویشان نقش بسته سعی کنید از طرح های ساده استفاده کنید. فضا هرچه ساده تر باشد برایتان آرامش بخش تر نیز خواهد بود.

حتما بخوانید :  نشانه های خیانت همسر ( 9 نشانه خیانت کار بودن شریک عاطفی شما )

ابزار تکنولوژی را بپوشانید

decor 6 چیدمان دکوراسیون منزل برای مقابله با استرس و اضطراب + عکس

آیا می دانستید صدای اضافی باعث افزایش استرس می شود؟ این برای کسی که خودش درگیر اضطراب است اصلا مناسب نیست. بنابراین برای اینکه بیشتر آرام شوید بلافاصله بعد از رسیدن به خانه جلو تلوزیون ننشینید. می توانید با استفاده از دکوری زیبا تلوی۹۹زیون و تمام لوازم مربوط به آن را بپوشانید.

گل های تازه بخرید

decor 7 چیدمان دکوراسیون منزل برای مقابله با استرس و اضطراب + عکس

گل های تازه زیبای طبیعی را در خانه محیا می کنند که بسیار آرامش بخش است و ثابت کرده می تواند سطح استرس را کاهش دهد. بنابراین دفعه بعد که از کنار یک گل فروشی می گذشتید به خاطر آرامش خودتان هم که شده از آنجا گل بخرید.

تخت خواب خود را هوشمندانه قرار دهید

decor 8 چیدمان دکوراسیون منزل برای مقابله با استرس و اضطراب + عکس

فنگ شویی تمرینی است که هدفش به دست آوردن هارمونی با نفس معنوی و فضای فیزیکی است. بر اساس این تمرین، تخت خواب خود را باید در جهت مخالف در اتاق خود قرار دهید اما نه کاملا مخالف تا جریانی آرامش بخش را در اتاق برقرار کنید.

پنجره ها را باز نگه دارید

decor 9 چیدمان دکوراسیون منزل برای مقابله با استرس و اضطراب + عکس

تحقیقات نشان داده اند وقتی بیماران در بیمارستان در معرض نور طبیعی قرار گرفتند استرس و درد کمتری را هم تجربه کردند. بنابراین به جای اینکه با پرده ها مانع از ورود نور به خانه شوید، چرا اجازه ندهیم نور و پرده و پنجره همگی با هم خانه مان را زیبا کنند؟

از اسطوخودوس استفاده کنید

decor 10 چیدمان دکوراسیون منزل برای مقابله با استرس و اضطراب + عکس

تحقیقات دانشگاه پزشکی میامی نشان داده رایحه اسطوخودوس تاثیر بسیار زیادی روی بهبود خلق و خو دارد. این رایحه باعث می شود فرد احساس آرامش کند و راحت تر بتواند در ذهن مسائل را حل کند. برای کاهش اضطراب خود مقداری از این گل را در اتاق خواب و دیگر قسمت های خانه که زیاد مراجعه می کنید قرار دهید.

حتما بخوانید :  بهترین مدل لباس بازیگران زن در مراسم گلدن گلوب 2017 + عکس

آینه ها را محدود کنید

decor 11 چیدمان دکوراسیون منزل برای مقابله با استرس و اضطراب + عکس

مسلم است دستشویی از آن قسمت هایی است که به یک سطح منعکس کننده مانند آینه نیاز دارد. اما تحقیقات نشان داده نگاه کردن به صورت خود در آینه باعث می شود افراد استرس بیشتری را راجع به ظاهر خود تجربه کنند. این بدان معناست که باید تعداد آینه ها را در خانه خود محدود کنید.

امیدوارم ایده های مطرح شده در این مقاله به کارتان آمده باشد. شما برای کاهش استرس خود در فضای خانه دست به چه کارهایی می زنید؟ لطفا در قسمت نظرات ایده های خود را با ما و دیگران نیز به اشتراک بگذارید.

چیدمان دکوراسیون منزل برای مقابله با استرس و اضطراب + عکس