کارت ورود به جلسه کنکور ۹۶ + جزئیات و زمان توضیع و اخبار جدید

جزییات توزیع کارت ورود به جلسه آزمون سراسری سال ۹۶

کارت ورود به جلسه آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از فردا آغاز می‌شود.

کارت ورود به جلسه کنکور ۹۶

کارت ورود به جلسه کنکور ۹۶ – کارت ورود به جلسه آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از فردا آغاز می‌شود.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما گفت: داوطلبان برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون باید به سایت اینترنتی مراجعه کنند.

کارت ورود به جلسه کنکور 96

حسین توکلی افزود: ۹۳۰ هزار و ۲۰۸ داوطلب در این آزمون نام نویسی کرده اند که این تعداد در مقایسه با پارسال ۶۹ هزار و ۷۷۱ نفر یعنی هفت و نیم درصد افزایش دارد.

وی گفت: از این تعداد ۵۴۸ هزار و ۴۳۴ نفر زن و ۳۸۱ هزار و ۷۷۴ نفر مرد هستند. توکلی افزود: در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی ۱۴۸ هزار و ۵۰۰ نفر،

در گروه آزمایشی علوم تجربی ۵۸۰ هزار و ۵۷۰ نفر، در گروه آزمایشی علوم انسانی ۱۸۷ هزار و ۱۹۵ نفر و در گروه آزمایشی هنر ۱۰ هزار و ۶۷۵ نفر و در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی نیز ۶ هزار و ۲۶۸ نفر نام نویسی کرده اند.

وی گفت: ۵۱ هزار و ۳۱۰ داوطلب علاوه بر رشته اول امتحانی در گروه هنر و ۱۱۲ هزار و ۱۹۹ نفر علاوه بر رشته امتحانی اول در گروه زبان‌های خارجی نیز نام نویسی کرده اند و به این ترتیب تعداد داوطلبان گروه هنر ۶۱ هزار و ۹۸۵ و تعداد داوطلبان گروه زبان‌های خارجی نیز ۱۱۸ هزارو ۴۶۷ نفر است.

حتما بخوانید :  سرقت طلافروشی دولت آباد تهران + جزئیات و زخمی شدن 6 نفر

توکلی افزود: با توجه به این موضوع برای یک میلیون و ۹۳ هزار و ۷۱۷ داوطلب کارت ورود به جلسه صادر خواهد شد.
سخنگوی سازمان سنجش گفت: این آزمون روزهای پنج شنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ تیر در ۴۷۸ حوزه امتحانی در ۳۷۲ شهرستان برگزار می‌شود.