کشته شدن ابوبکر بغدادی فرمانده داعش در سوریه + جزئیات ماجرا

ابوبکر بغدادی به هلاکت رسید

کشته شدن ابوبکر بغدادی : یک روزنامه انگلیسی از احتمال کشته شدن سرکرده گروه تروریستی داعش در حملات هوایی روز شنبه در سوریه خبر داد.

هلاکت ابوبکر بغدادی

هلاکت ابوبکر بغدادی – دیلی میرور از احتمال کشته شدن ابوبکر بغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش، در حملات هوایی سوریه خبر داد. این روزنامه انگلیسی در پایگاه اینترنتی خود افزود: برخی گزارش‌های تایید نشده از سوریه از آن حکایت دارد که بغدادی روز شنبه در یک حمله هوایی کشته شده است. برخی گزارش‌های تایید نشده در رسانه دولتی سوریه از آن حکایت دارد که بغدادی روز شنبه در یک حمله هوایی کشته شده است.

1964454 Page 2 کشته شدن ابوبکر بغدادی فرمانده داعش در سوریه + جزئیات ماجرا

روز شنبه در تمام مدت پایگاه این گروه تروریستی در رقه زیر آتش سنگین حملات بود و گزارش‌هایی که خبرگزاری اعماق، متعلق به گروه تروریستی داعش منتشر کرد از خسارات سنگینی که به آنها وارد شده است، حکایت داشت. به دلیل حملات انتحاری که طرفداران داعش در سراسر اروپا انجام داده‌اند، برای کشتن ابوبکر بغدادی، سرکرده این گروه تروریستی، جایزه ۲۰ میلیون دلاری تعیین شده است.

پیش از این هم گزارش‌هایی درباره کشته شدن بغدادی منتشر شده بود که هیچ کدام صحت نداشت. اسنادی که در یک فیلم مستند منتشر شده است، نشان می‌دهد ابوبکر بغدادی در سال ۲۰۱۳ موفق شد در آخرین لحظات از دست نیروهای ویژه عراقی بگریزد.

حتما بخوانید :  زلزله گلستان در حوالی مراوه تپه استان گلستان + جزئیات

این موضوع زمانی افشا شد که نیروهای عراقی اعلام کردند ایاد جمیلی، معاون بغدادی، در یک حمله هوایی نزدیک مرز عراق با سوریه کشته شده است.

جمیلی که در زمان صدام حسین، دیکتاتور سابق عراق یک مامور اطلاعاتی بود، در گزارشی که از تلویزیون عراق پخش شد به عنوان جانشین سرکرده گروه داعش و وزیر جنگ وی معرفی شد.

کشته شدن ابوبکر بغدادی فرمانده داعش در سوریه


حتما بخوانید :  جزئایت درگیری تروریست ها در کرمانشاه +عکس