کشتی تایتانیک با رازهای جالب و شگفت انگیز + تصاویر قدیمی

۱۶ حقیقت کمتر شنیده شده درباره کشتی تایتانیک

کشتی تایتانیک : در ادامه این مطلب، می توانید از حقایق متفاوتی در مورد کشتی تایتانیک آگاه شوید که شاید دانستن آن ها برایتان جالب باشد. به طور مثال، حقایقی در این رابطه که دلیل اصلی غرق شدن تایتانیک آتش سوزی بوده نه فقط برخورد به کوه یخ. یا اینکه، بنیانگذار شرکتی که مسئولیت ساخت تایتانیک را به عهده داشته، خودش در این فاجعه جانش را از دست داد.

رازهای کشتی تایتانیک

Titanic 2 a کشتی تایتانیک با رازهای جالب و شگفت انگیز + تصاویر قدیمی

برای آگاهی از واقعیت های جالب در مورد یکی از بزرگ ترین و مجهزترین کشتی های ساخته شده در تاریخ در ادامه با روزیاتو همراه باشید.

۱- بلیط قسمت درجه ۱ کشتی تایتانیک ۲۵۶۰ دلار بوده که معادل ۶۱ هزار دلار کنونی است.

1 106 کشتی تایتانیک با رازهای جالب و شگفت انگیز + تصاویر قدیمیمسافری به نام «شارلوت دارکه کاردزا» – یکی از بازمانده های حادثه تایتانیک – در آن زمان با پرداخت این مبلغ یک کابین با دو اتاق خواب و یک اتاق نشیمن، بعلاوه دو اتاق تعویض لباس و سرویس بهداشتی دریافت کرده. وی همچنین یک عرشه ی ۱۵ متری اختصاصی نیز در اختیار داشته است.

۲- این نامه که در روز غرق شدن تایتانیک نوشته شده، سالم از این حادثه بیرون آورده شده است.

2 95 کشتی تایتانیک با رازهای جالب و شگفت انگیز + تصاویر قدیمیاین نامه که توسط «ایستر هارت» نوشته و روی سربرگ تایتانیک چاپ شده است، در مورد اینکه قرار است هارت و دخترش، فردا شب چگونه روی عرشه کشتی آواز بخوانند، توضیح داده است.

۳- این ویولون که در زمان غرق شدن کشتی تایتانیک در حال نواخته شدن بوده در یک مزایده با قیمت ۱٫۷ میلیون دلار در سال ۲۰۱۳ میلادی فروخته شد.

4 89 کشتی تایتانیک با رازهای جالب و شگفت انگیز + تصاویر قدیمی۴- در روز ۱۱ آوریل سال ۱۹۱۲ میلادی، یعنی سه روز پیش از غرق شدن کشتی تایتانیک، مسافران بخش درجه دو برای صبحانه ذرت آب پز، گوشت گریل شده گاو، جگر و بیکن، سیب زمینی سرخ کرده، کیک گندم سیاه و … صرف کرده بودند.

5 82 کشتی تایتانیک با رازهای جالب و شگفت انگیز + تصاویر قدیمی۵- در تاریخ ۱۲ آوریل سال ۱۹۱۲ میلادی، مسافران بخش درجه یک کشتی تایتانیک، ماهی هالیبوت با سس میگو، فیله اردک با نخود سبز، پودینگ کارامل و … خورده بودند.

6 84 کشتی تایتانیک با رازهای جالب و شگفت انگیز + تصاویر قدیمی۶- بر اساس شواهد تاریخی، قرار بوده ۶۴ قایق نجات در تایتانیک وجود داشته باشد، اما فقط ۲۰ عدد از آن ها بر کشتی سوار شده اند.

7 79 کشتی تایتانیک با رازهای جالب و شگفت انگیز + تصاویر قدیمی۷- جلیقه نجات مسافران به این شکل بوده است.

8 77 کشتی تایتانیک با رازهای جالب و شگفت انگیز + تصاویر قدیمی۸- کسانی که از این حادثه وحشتناک تاریخی جان سالم به در برده اند، پریدن در آب های سرد را به فرود آمدن هزاران حنجر بر بدنشان به طور همزمان توصیف کرده اند.

۹- «میلتون هرشی»، بنیان گذار و مدیر کمپانی شکلات سازی «هرشی» قرار بوده با تایتانیک سفر کند اما به دلیل مشغله کاری مجبور شده زودتر با یک کشتی دیگر حرکت کند.

9 62 کشتی تایتانیک با رازهای جالب و شگفت انگیز + تصاویر قدیمیاز دیگر افراد قابل اشاره در این راستا می توان به مولتی میلیونر ۳۴ ساله ای موسوم به «آلفرد واندربیلت» اشاره کرد که سه سال بعد در حادثه غرق شدن کشتی Lusitania جان خود را از دست داد. همچنین به هنری کلی کلارک باید اشاره کرد که وی نیز به خاطر رگ به رگ شدن زانوی همسرش، سفرش را با تایتانیک کنسل کرده بود.

۱۰- آخرین بازمانده کشتی تایتانیک، میلوینا دین در سن ۹۷ سالگی در سال ۲۰۰۹ میلادی درگذشت.

11 47 کشتی تایتانیک با رازهای جالب و شگفت انگیز + تصاویر قدیمی۱۱- کشتی تایتانیک سالنی مخصوص ورزش داشته که به دستگاه های بدنسازی همانند دوچرخه مجهز بوده است.

12 40 کشتی تایتانیک با رازهای جالب و شگفت انگیز + تصاویر قدیمی۱۲- این کشتی همچنین استخر نیز داشت که در مرکز عرشه تعبیه شده بود.

13 32 کشتی تایتانیک با رازهای جالب و شگفت انگیز + تصاویر قدیمی۱۳- «ویلت جسوپ» تنها مهمانداری است که از حوادث غرق شدن کشتی های تایتانیک و بریتانیک جان سالم به در برده است.

14 29 کشتی تایتانیک با رازهای جالب و شگفت انگیز + تصاویر قدیمی

۱۴- بر اساس شواهداتی که در ماه های اخیر کشف شده، دلیل اصلی غرق شدن تایتانیک آتش سوزی در بخش زیرین این وسیله دریایی بوده که موجب ضعیف شدن بدنه شده است.

15 25 کشتی تایتانیک با رازهای جالب و شگفت انگیز + تصاویر قدیمی۱۵- ثروتمندترین مسافر کشتی تایتانیک، جان جیکوب استور چهارم بوده که بنیانگذار شرکتی بود که آر ام اس تایتانیک را ساخت و خودش در همین کشتی جانش را از دست داد. البته همسر باردار وی از این حادثه جان سالم به در برد.

16 24 کشتی تایتانیک با رازهای جالب و شگفت انگیز + تصاویر قدیمی۱۶- لاشه تایتانیک تا سال ۱۹۸۵ میلادی در زیر دریا کشف نشده بود.