کپی برداری در معماری به سبک چینی ( ۱۷ بنای تاریخی ساخت کپی )

کپی معماری در چین

کپی برداری در معماری : هر یک از نقاط دنیا جاذبه ای خاص برای گردشگران دارد. به عنوان مثال، توریست ها برای مشاهده موزه لوور و یا برج ایفل به کشور فرانسه و شهر پاریس می روند و یا آن که دیدن آثار باستانی دوران امپراطوری روم در ایتالیا، هدف مسافران سرزمین چکمه ای به شمار می رود. اما برخی کشورها علی رغم داشتن آثار باستانی فاخر، به ساخت ماکت ها و نمونه های آثار دیگر سرزمین ها در خاک خودشان روی آورده و سعی دارند از این راه جذب گردشگر نمایند.

368 w700 کپی برداری در معماری به سبک چینی ( 17 بنای تاریخی ساخت کپی )

کپی در معماری

کشور چین پیشتاز این کار به شمار می رود. چشم بادامی ها تنها به داشتن دیوار بزرگ راضی نیستند و می خواهند تمام آثار فاخر دنیا را در سرزمین خودشان جمع کنند. به عنوان مثال، آن ها «پل برج» یکی از مشهور ترین سازه های بریتانیا را با ارتفاع ۴۰ متر و هزینه تقریبی ۴۰ میلیارد تومان را ساخته اند.

این تنها سازه ای نیست که چینی ها کپی کرده اند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با ۱۷ سازه و بنای مشهور جهان که نمونه آن ها در چین ساخته شده آشنا سازیم. تا پایان همراه باشید.

عکس های باناهای تاریخی کپی در چین

360 w700 کپی برداری در معماری به سبک چینی ( 17 بنای تاریخی ساخت کپی )یک کپی از سازه تاور بریج شهر لندن روی دریاچه یوان هی شهر سوژو واقع در استان جیانگ سو احداث گردیده است. علی رغم آن که بنای یاد شده ۵ سال پیش ساخته شده، انتشار عکس های جدید در ماه پیش به تازگی توجه جهانیان را جلب کرده است.

361 w700 کپی برداری در معماری به سبک چینی ( 17 بنای تاریخی ساخت کپی )پل از وسط باز نمی شود، اما ارتفاع دو برابری نسبت به نسخه اصلی و جاده دو تایی آن باعث شده که ماشین های بیشتری بتوانند از آن تردد کنند.

حتما بخوانید :  کوسه قاتل را از نزدیک ترین فاطه مشاهده کنید + عکس و فیلم

362 w700 کپی برداری در معماری به سبک چینی ( 17 بنای تاریخی ساخت کپی )نمونه ای از معبد پارتنون یونان نیز در شهر لان ژو واقع در استان گانسو احداث شده است.

363 w700 کپی برداری در معماری به سبک چینی ( 17 بنای تاریخی ساخت کپی )نمونه ای ۱۰۸ متری از برج ایفل فرانسه در تیاندوچِنگ چین.

364 w700 کپی برداری در معماری به سبک چینی ( 17 بنای تاریخی ساخت کپی )چینی ها برای معماری و ساخت فضای اطراف سازه کاملا از نسخه فرانسوی تقلید کرده اند.

365 w700 کپی برداری در معماری به سبک چینی ( 17 بنای تاریخی ساخت کپی )نمونه ای از پل بندر سیدنی در شهر پکن که شما را به سمت خانه اپرای استرالیا یکی از تحسین برانگیز ترین بناهای این کشور می برد؛ البته در کشور چین.

366 w700 کپی برداری در معماری به سبک چینی ( 17 بنای تاریخی ساخت کپی )تماشاخانه رومی «کولوسئوم» در کشور ایتالیا که در شهر ماکائوی چین احداث شده و برای کنسرت های خیابانی بیش از ۲ هزار نفر را میزبانی می کند.

367 w700 کپی برداری در معماری به سبک چینی ( 17 بنای تاریخی ساخت کپی )نمونه ای از طاق پیروزی پاریس به ارتفاع ۱۰ متر در جیان ژیان چین.

368 w700 کپی برداری در معماری به سبک چینی ( 17 بنای تاریخی ساخت کپی )مجسمه بتنی ابوالهول مصر که بالای یک پارک نا تمام در شهر چاجوا قرار گرفته است.

369 w700 کپی برداری در معماری به سبک چینی ( 17 بنای تاریخی ساخت کپی )سازه هایی الهام گرفته شده از کاخ کرملین روسیه با دیوارهای سفید و گنبدهای طلایی رنگ که در ناحیه منتوگوی شهر پکن ساخته شده و دفاتر و ادارات دولتی در آن مستقر هستند. ساخت این بنا ۳٫۵ میلیون دلار هزینه در بر داشته است.

370 w700 کپی برداری در معماری به سبک چینی ( 17 بنای تاریخی ساخت کپی )دهکده فیورنتینا در ووکینگ که فضای ۲۰۰ هزار متر مربعی مزارع سابق ذرت را پر کرده و خانه ها و پل های آن با معماری ایتالیایی ساخته شده اند.

371 w700 کپی برداری در معماری به سبک چینی ( 17 بنای تاریخی ساخت کپی )حتی یک کانال بزرگ نیز ساخته شده تا تصویر فلورانس بیشتر تداعی گردد.

372 w700 کپی برداری در معماری به سبک چینی ( 17 بنای تاریخی ساخت کپی )بنای هرمی موزه لوور فرانسه که توسط معماری چینی-آمریکایی به نام « I.M. Pei» طراحی شده. این بنا که در شهر چونگ کینگ قرار دارد، در مقایسه با نسخه اصلی مقداری تاریک تر و کدر تر جلوه می کند.

373 w700 کپی برداری در معماری به سبک چینی ( 17 بنای تاریخی ساخت کپی )چین حتی کاخ سفید را نیز به صورت فشرده در یکی از پارک هایش ساخته است. بنای یادبود آبراهام لینکلن، واشنگتن و کنگره آمریکا نیز مشاهده می شوند.

حتما بخوانید :  جنگ موصل عراق ( عکس های کمتر دیده شده از جنگ در موصل )

374 w700 کپی برداری در معماری به سبک چینی ( 17 بنای تاریخی ساخت کپی )نسخه کپی شده معبد کرنک مصر در پارک وانگوئوی شهر ووهان که از نظر اندازه و جزئیات همانند ورژن اصلی است.

375 w700 کپی برداری در معماری به سبک چینی ( 17 بنای تاریخی ساخت کپی )مجسمه های اسرار آمیز موآی در جزیره ایستر (متعلق به کشور شیلی) که نمونه آن ها در پیاده رویی واقع در ناحیه تجاری پکن دیده می شود.

376 w700 کپی برداری در معماری به سبک چینی ( 17 بنای تاریخی ساخت کپی )هتل لوکس «Chateau Laffitte» که با تقلید از بنای تاریخی قرن هفدهمی «Château Maisons-Laffitte» در فرانسه ساخته شده است.

377 w700 کپی برداری در معماری به سبک چینی ( 17 بنای تاریخی ساخت کپی )دهکده ۹۴۰ میلیون دلاری هوئیژو که معماری آن کاملا ما را به یاد دهکده تاریخی هالشتات کشور اتریش می اندازد.

378 w700 کپی برداری در معماری به سبک چینی ( 17 بنای تاریخی ساخت کپی )برجی شبیه به برج مشهور پیزا. مردم گاهی اوقات به جای رفتن به ایتالیا همین جا عکس می گیرند.