گروگانگیری در فوعه کفریا در مسیر تبادل تروریست ها + جزئیات

گروگانگیری ۱۲ساعته تروریست ها در مسیر فوعه به حلب

گروگانگیری در فوعه کفریا : سه اتوبوس حامل بیماران و زخمی های فوعه و کفریا پس از ۱۲ ساعت به حلب رسیدند.

گروگانگیری در فوعه کفریا

بامداد سه شنبه هشت اتوبوس که قرار بود بیماران، زخمی ها و همراهان آن ها را از شهرهای محاصره شده فوعه و کفریا به حلب منتقل کند به سوی این شهر روانه شدند.

تا دقایقی پیش هیچ کس از سرنوشت این اتوبوس ها خبری نداشت ولی سه اتوبوس ازمجموع هشت اتوبوس پس از ۱۲ ساعت تاخیر، دقایقی پیش وارد حلب شدند.

این اتوبوس ها در مسیر کمتر از ۵۰ کیلومتری خود توسط تروریست ها متوقف شده بود و هنوز از سرنوشت پنج اتوبوس دیگر خبری در دست نیست.

روز گذشته نیز ۱۰ اتوبوس خارج شده از شهرهای فوعه و کفریا از سوی تروریست ها در منطقه راشدین در حومه حلب متوقف شد و در سه گروه و با تاخیر فراوان به سوی شهر حلب روانه شدند.

صبح دیروز /دوشنبه/ چهار دستگاه اتوبوس، ۲۶۱ غیرنظامی را از شهرهای محاصره شده فوعه و کفریا به شهرحلب منتقل کردند.
۶ اتوبوس دیگر نیز که از این دو شهرک به سوی حلب راه افتاده بودند در منطقه راشدین در جنوب غرب حلب متوقف شده بودند که تروریست ها آن ها را در دو گروه شامل شش دستگاه اتوبوس روانه حلب کردند.

این درحالی است که از صبح امروز تاکنون ۸۱ اتوبوس حامل تروریست ها و خانواده های آن ها از محله های شرقی حلب خارج شده اند.

اهالی خارج شده از فوعه و کفریا در مرکز اسکان جبرین در حومه شرقی شهر حلب اسکان داده می شوند و برخی از آن ها پس از استراحت به شهرک حسیا در استان حمص منتقل می شوند.

توافق برای خروج تروریست ها از بخش های شرقی حلب پنجشنبه هفته گذشته صورت گرفت؛ اما جمعه گذشته ارتش سوریه عملیات خروج تروریست را به دلیل پایبند نبودن گروه های مسلح به شرایط توافق متوقف کرد.

تاکنون درمجموع حدود ۷۵۰ نفر از دو شهرک محاصره شده فوعه و کفریا خارج شده اند.

استاندار حماه روزپنجشنبه گذشته گفت: براساس توافق انجام شده، حدود چهار هزار شهروند بیمار، زخمی و همراهان آن ها از شهرهای فوعه و کفریا خارج می شوند.

محمد الحزوری افزود: این افراد در چارچوب دو مجموعه هزار و ۲۵۰ نفره و یک مجموعه هزار و ۵۰۰ نفره به حلب منتقل می شوند.
خروج شهروندان بیمار و مجروح فوعه و کفریا از محاصره تاکنون بارها با سنگ اندازی تروریست ها روبه رو شده است.
دو شهرک فوعه و کفریا در ۱۰ کیلومتری شمال ادلب از ۲۸ مارس ۲۰۱۵ (فروردین ۹۴) و پس از سقوط شهر ادلب واقع در شمال غربی کشور سوریه (هم مرز با ترکیه) به محاصره کامل تروریست ها درآمدند و از آن زمان به صورت روزانه هدف حمله خمپاره ای تروریست ها قرار می گیرند.

شهرک ها و روستاهای بنش، طعوم، تفتناز، رام حمدان و معره مصرین اصلی ترین محل حضور تروریست هایی هستند که به صورت روزانه دو شهرک شیعه نشین و محاصره شده فوعه و کفریا را هدف قرار می دهند.
کمک های غذایی محدود به ساکنان این دو شهرک نیز از طریق چتر انجام می شود و مردم در این دوشهرک از ابتدایی ترین امکانات زندگی و درمانی محروم هستند.

شهرک شیعه نشین فوعه ۳۵ هزار و شهرک کفریا بیش از ۱۵ هزار نفر جمعیت دارد.

گروگانگیری در فوعه کفریا در مسیر تبادل تروریست ها + جزئیات

گروگانگیری آژانس مسافرتی پاریس + جزئیات حادثه و تصاویر