۱۰ مهاجم برتر اروپا برای کسب کفش طلای ۲۰۱۷ + اسامی

رقابت برای کفش طلا

۱۰ مهاجم برتر اروپا : شاهکار رضا قوچان نژاد در این فصل او را در رده ۴۲ برای کسب کفش طلای اروپا قرار داده است. رضا قوچان نژاد مهاجم ایرانی هیرنفین در ادامه فصل رویایی‌ خودش توانست دروازه آژاکس را نیز این هفته باز کند. این گل هجدهمین گل قوچان‌نژاد در این فصل بود که او را در آستانه تبدیل شدن به آقای گلی لیگ هلند پیش برد.

رضا قوچان نژاد

بهترین مهاجم اروپا برای کسب کفش طلا

در لیگ هلند یورگنسن مهاجم تیم فاینورد با یک گل بیشتر از قوچان نژاد در صدر قرار گرفته است.

سیستم یوفا برای کفش طلای این قاره به این شرح است که در لیگ‌های معتبر امتیازبندی می‌شود و تیم‌هایی که در لیگ‌های برتر اروپا نیستند، تعداد گل‌هایشان در عدد ۱.۵ ضرب می‌شود و بازیکنانی هم که در لیگ‌های قدرتمند مثل اسپانیا، انگلیس، آلمان، پرتغال، ایتالیا تعداد گل‌های بازیکنان در عدد ۲ ضرب می‌شود.

لیونل مسی آرژانتینی فعلا با ۲۹ گلی که به ثمر رسانده امتیاز ۵۸ را کسب کرده است و بالاتر از باسدوست مهاجم اسپورتینگ پرتغال که ۵۶ امتیاز دارد در صدر جدول قرار گرفته است.

رضا قوچان نژاد مهاجم تیم ملی ایران با ۱۸ گل زده در جایگاه ۴۲ قرار دارد و این در حالی است که اگر قوچان نژاد حتی یک گل دیگر در ادامه فصل لیگ هلند به ثمر برساند نزدیک به ۱۰ پله در این جدول صعود خواهد داشت.

حتما بخوانید :  محدودیت های ترافیکی 22 بهمن 95 در خیابان های تهران + جزئیات

تاکنون هیچ بازیکن آسیایی نتوانسته است آقای گل لیگ‌های معتبر در اروپا شود و قوچان‌نژاد در آستانه رسیدن به یک افتخار بزرگ نه تنها برای فوتبال ایران که برای فوتبال آسیاست.

کریستیانو رونالدو که به دلیل سیستم چرخشی زیدان در بعضی از بازی‌های رئال به میدان نرفته در بین بازیکنان برتر دیده نمی‌شود.

۱۰ مهاجم برتر اروپا برای کسب کفش طلا

لیونل مسی (بارسلونا)، ۵۸ امتیاز

باسدوست (اسپورتینگ)، ۵۶ امتیاز

پیر اوبامیانگ (دورتموند)، ۵۲ امتیاز

۳- روبرت لواندوفسکی (بایرن مونیخ)، ۵۲ امتیاز

۵- آندره‌آ بلوتی (تورینو)، ۵۰ امتیاز

۵- ادین ژکو (رم)، ۵۰ امتیاز

۷- روملو لوکاکو (اورتون)، ۴۸ امتیاز

۷- لوئیس سوارس (بارسلونا)، ۴۸ امتیاز

۹- گونسالو ایگوآین (یوونتوس)، ۴۶ امتیاز

۹- آنتونی مودست (کلن)، ۴۶ امتیاز

۱۱- ادینسون کاوانی (پاری سن ژرمن)، ۴۳.۵ امتیاز


حتما بخوانید :  فرو رفتن میخ در سر و ماجرای عجیب این مرد + تصاویر +18