این ۸ مرد نصف ثروت جهان را در اختیار دارند + تصاویر و میزان ثروت

هشت مردی که نیمی از ثروت جهان را در اختیار دارند

۸ مرد ثروتمند : اکسفام یکی از بزرگترین گروه های بین المللی امداد رسانی برای ریشه کن کردن فقر گرسنگی و بی عدالتی در گزارش تازه خود اشاره می کند که هشت مرد در جهان به اندازه نیمی از جمعیت جهان دارای ثروت کلان هستند.

به گزارش شریان نیوز،این نهاد اشاره می کند که افزایش سطح نابرابری تهدیدی برای جوامع و باعث دور افتادن مردمان کشورهای مختلف از یکدیگر شده است. این گزارش پیش از افتتاح مجمع جهانی اقتصاد در داووس ارائه شده است.

113925 440 این 8 مرد نصف ثروت جهان را در اختیار دارند + تصاویر و میزان ثروت

این نهاد در گزارش خود اشاره می کند که ثروت ۳.۶ میلیارد نفر از فقیرترین افراد جهان معادل با کل ارزش دارایی شش بازرگان امریکایی، یک اسپانیایی و یک مکزیکی می باشد. در این گزارش فهرستی از میلیاردهای فوربس به عنوان ثروتمندترین مردان جهان به چشم می خورند از بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت گرفته تا مارک زاکربرگ بنیانگذار فیس بوک تا جف بزوس بنیانگذار امازون.

113927 783 این 8 مرد نصف ثروت جهان را در اختیار دارند + تصاویر و میزان ثروت
در بخشی از گزارش نگران کننده اکسفام آمده است:«از برگزیت که به خروح بریتانیا از اتحادیه اروپا می انجامد تا پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری امریکا از افزایش نگران کننده نژادپرستی و سرخوردگی گسترده از سیاست های جریان اصلی سیاسی در کشورهای مختف می بینیم که مردم بیش تری به خصوص در کشورهای ثروتمند دیگر حاضر به تخمل وضع موجود نیستند. گزارش تازه این نهاد خیریه تحت عنوان «اقتصادی برای ۹۹ درصد م» منتشر شده است.
113926 913 این 8 مرد نصف ثروت جهان را در اختیار دارند + تصاویر و میزان ثروت
این نهاد اشاره می کند که داده های تازه درباره توزیع ثروت از کشورهایی جون هندوستان و چین آنان را وادار به تجدیدنظر در محاسبات و ارزیابی های خود می کند. این نهاد اشاره می کند ثروت نیمی از حمعیت جهان تنها در دستان ۶۲ نفر است.
113924 745 این 8 مرد نصف ثروت جهان را در اختیار دارند + تصاویر و میزان ثروت
این گزارش در حالی منتشر می شود که بزودی از سه شنبه تا جمعه بیش از سه هزار نفر برای شرکت در نشست سالانه مجمع جهانی اقتصادی در داووس گردهم می آیند. پیش بینی می شود که در این نشست با شعار رهبری پاسخگو و مسئول موضوع اصلی درباره دغدغه افزایش پوپولیسم در غرب پس از انتخابات اخیر در بریتانیا و امریکا باشد.
113928 953 این 8 مرد نصف ثروت جهان را در اختیار دارند + تصاویر و میزان ثروت
نکته جالب توجه آن است که بیل گیتس با سرمایه ای ۶۱ میلیارد دلاری ثروتمندترین مرد جهان در گزارش اکسفام معرفی شده است نیز به طور منظم در نشست داووس شرکت می کند.
دومین نفر زاکربرگ با ثروتی ۳۶.۶ میلیارد دلاری، سومین مرد کارلوس اسلیم هلو تاجر مکزیکی است. جف بزوس رییس و بنیانگذار امازون و صاحب واشنگتن پست با ثروتی ۳۷ میلیارد دلاری رتبه پنجم را در این جدول از آن خود کرده است. مایکل بلومبرگ نیز با ثروتی ۳۲.۸ میلیارد دلاری در رتبه هشتم قرار دارد. امانسیو اورتگا بازرگان اسپانیایی و بنیانگذار برند زارا است که ثروتی ۵۵ میلیارد دلاری دارد.
113923 975 این 8 مرد نصف ثروت جهان را در اختیار دارند + تصاویر و میزان ثروت
وارن بافت رییس اجرایی شرکت برکشایر هاتاوی نیز با ثروت ۴۹ میلیارد دلاری یکی از ثروتمندترین مردان جهان و قرار گرفته در فهرست اکسفام است.
113922 910 این 8 مرد نصف ثروت جهان را در اختیار دارند + تصاویر و میزان ثروت

این ۸ مرد نصف ثروت جهان را در اختیار دارند + تصاویر و میزان ثروت


حتما بخوانید :  مراسم تشییع حادثه قطار در تبریز باشکوه برگزار شد + تصاویر