پوشیدن کفش پاشنه بلند برای خانم ها با ۴ توصیه مهم و کلیدی + عکس

پوشیدن کفش پاشنه بلند : برخی از خانم ها به پوشیدن کفش های پاشنه بلند علاقه بسیاری دارند و حتی در محل کار یا هنگام خرید نیز چنین کفش هایی به پا می کنند.

اما اگر فقط یک بار پوشیدن این کفش ها را برای چندین ساعت طولانی امتحان کرده باشید، حتما می دانید که چه دردی به انگشتان پا وارد می شود و تا چندین ساعت هم ادامه دارد.

۴ توصیه مهم پوشیدن کفش پاشنه بلند برای خانم ها

اما خب، حتی این دردها هم نمی توانند مانع از پوشیدن کفش های یاد شده برای برخی از خانم ها بشوند و آنها همچنان طبق علاقه خود لباس می پوشند.

اما فارغ از مقوله علاقه، باید یادآور شد که برخی از لباس های رسمی مستلزم پوشیدن کفش های پاشنه بلند هستند.

از این رو، بهترین کار این است که کفش هایی انتخاب کنیم که راحتی بیشتری دارند و کمترین آسیب را به بخش های مختلف پا وارد می کنند.

همچنین، چگونگی پوشیدن آنها نیز حائز اهمیت بوده و باید بدانید چه تیپ کفشی را به چه صورتی بپوشید.

در این راستا، پایگاه اینترنتی بیزینس اینسایدر، با استناد به بیانات یک جراح و متخصص پا به نام «هیلاری برنر» مواردی را مطرح نموده که در ادامه مطلب می توانید مطالعه نمائید.

۱- از کفش های طبی پاشنه بلند استفاده کنید تا ضربه های ناشی از راه رفتن را بگیرند

rtx23eie

کفش های پاشنه بلندی که بر اساس معیارهای طبی و در راستای اصلاح کجی و انحراف های احتمالی طراحی شده اند

بهترین گزینه برای دوستداران کفش های پاشنه بلند محسوب می گردند زیرا قادر هستند ضربه های وارده از زمین در اثر راه رفتن را تا حد زیادی از بین ببرند.

به طور مثال، مدل های Sای شکل بهترین نمونه های کفش های اُرتِز یا طبی به شمار می روند.

۲- ترجیحا کفش هایی با پنجه های سر بالا انتخاب کنید

2-w900

کفشی که خیلی سفت است و هنگام راه رفتن خم نمی شود را خریداری نکنید زیرا راه رفتن را برایتان دشوار می کند و تجربه ای سخت برایتان بر جای می گذارد. کفشی را انتخاب کنید که نوک سر بالا دارد. این قسمت جایی است که انگشتان پا درون آن جای می گیرند و تقریبا بیشتر وزن بدن بر آن وارد می گردد.

بنابراین کفشی که قسمت جلوی آن تا حدی به سمت بالا انحراف دارد، گزینه مناسبی برای راه رفتن های طولانی به شمار می رود.

۳- پاشنه های پهن را در اولویت خرید خود قرار دهید

3-w900

کفش هایی که پاشنه های پهن دارند، به دلیل اینکه سطح وسیع تری نسبت به پاشنه تیزها دارند، راه رفتن را برای فرد آسان تر می کنند. با این تیپ پاشنه ها تعادل تان بیشتر بوده و برای مدت طولانی تر می توانید پیاده روی کنید

هر چه لژ و پاشنه کفش پهن تر باشد، راه رفتن با آن آسان تر خواهد بود.

۴ – کفش های پاشنه بلند با کفی لِژ دار

4-w900

کفش هایی که در قسمت پنجه لژ دارند برای راه رفتن های طولانی مناسب تر هستند زیرا پا چندین سانتی متر از زمین بالاتر قرار دارد و به همین دلیل درد کمتری به پا و کمر وارد می شود.

نحوه صحیح پوشیدن کفش پاشنه بلند برای خانم ها

نکاتی درباره پوشیدن کفش های پاشنه بلند

نکاتی درباره پوشیدن کفش های پاشنه بلند

خانم ها کفش پاشنه بلند دوست دارند چون به آن ها احساس اعتماد به نفس و شیک بودن می دهد. البته باوجود عوارض پوشیدن کفش های پاشنه بلند مثل تاول و درد و راحت نبودن آن ها باز هم به استفاده از این نوع کفش ها ادامه می دهند. بنابراین اگر نمی توانید جلوی خودتان را بگیرید و کفش پاشنه دار نپوشید باید یکسری نکات و توصیه ها در مورد آن ها را بدانید و حتما رعایت کنید.

در ابتدا ارتفاع پاشنه ایده آل خود را بررسی کنید

نکاتی درباره پوشیدن کفش های پاشنه بلند

شاید تصور کنید قد پاشنه کفشی که استفاده می کنید مناسب و راحت است اما قد ایده آل پاشنه کفش به چند عامل بستگی دارد. مثل: شکل پا، انعطاف پذیری و قوس پاها. با راهنمای بالا می توانید پاشنه ایده آل پاهای خود را ارزیابی و پیدا کنید.

چگونه بفهمیم کفش ها راحت هستند یا نه؟

نکاتی درباره پوشیدن کفش های پاشنه بلند

قبل از خرید کفش نگاهی به این تصویر بیندازید تا آسان تر بتوانید کفش های راحت را تشخیص داده و انتخاب کنید. برای این کار تنها پاشنه کفش نیست که باید مد نظر قرار بگیرد بلکه موارد دیگری چون شیب کفش و فاصله پاشنه و کف پا هم باید در نظر گرفته شود. هر چه شیب کفش بیشتر باشد وزن بیشتری روی انگشت ها وارد می شود و این برای پاها خوب نیست.

هنگام پوشیدن کفش های تنگ انگشت های سوم و چهارم را به هم چسب بزنید

نکاتی درباره پوشیدن کفش های پاشنه بلند

اگر قرار است کفش های پنجه باریک را برای مدتی طولانی بپوشید انگشت های سوم و چهارم را با چسب به هم بچسبانید. درست بین این ۲ انگشت رگ عصبی وجود دارد که چسب فشار روی آن را کمتر می کند و باعث می شود فشار کمتری روی قسمت توپ پا وارد شود.

با اسپری مو از عرق پا جلوگیری کنید

نکاتی درباره پوشیدن کفش های پاشنه بلند

رطوبت باعث می شود پاها داخل کفش سر بخورد. بنابراین قبل از پوشیدن کفش کمی به پاها اسپری تافت بزنید.

برای جلوگیری از تاول به کفش ها دئودورانت بزنید

نکاتی درباره پوشیدن کفش های پاشنه بلند

کاربرد مام فقط برای جلوگیری از بوی عرق زیر بغل نیست بلکه از تاول ایجاد شده با کفش نیز جلوگیری می کند. قبل از پوشیدن کفش ها کمی دئودورانت به کناره ها و داخل کفش بمالید.

برای جا باز کردن کفش ها از یخچال استفاده کنید

نکاتی درباره پوشیدن کفش های پاشنه بلند

کفش های نو در ابتدا کمی تنگ هستند و آسان ترین راه برای جا باز کردن آن ها این است که یک کیسه آب را داخل کفش قرار داده و یک شبانه روز در فریزر قرار دهید. با یخ زدن آب داخل کیسه کفش ها هم جا باز می کنند.

نکاتی درباره پوشیدن کفش های پاشنه بلند

یکی دیگر از راه ها برای جا باز کردن کفش ها این است که بعد از پوشیدن کفش ها روی آن ها سشوار بزنید.

کف کفش ها سمباده بکشید

کفش های پاشنه بلند

آخرین توصیه برای استفاده از کفش های پاشنه بلند مربوط به کفش های لیز است. سک عدد سمباده بردارید و به کف کفش ها بمالید.

این ها مواردی هستند که هر خانمی باید بداند. پس آن را با خانم های دیگر هم به اشتراک بگذارید تا آرامش بیشتری با کفش های پاشنه دار داشته باشند.